Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok, fiatalok, ti mennyi...

Párok, fiatalok, ti mennyi idő után tudtatok saját lakást venni? Hány évesek voltatok, mennyi ideje voltatok együtt, mennyi ideig laktatok albérletben előtte? Volt-e már gyerek?

Figyelt kérdés
Mi 5,5 éve lakunk ugyanabban az albérletben. Nem szűkölködünk, nem is panaszkodni akarok, de pl most a környezetemben több olyan pár is van, akik tudnak lakást venni. Nekünk még legalább 8-10 év, mire egyáltalán hitelt tudnánk felvenni. Vagy lakáselőtakarékosságot indítanánk el, ami ugye legalább 5-6 év, vagy spórolunk, és még csak gyerek sincs, ezért nem merek belevágni az előtakarékosságba. Nálatok hogy volt? Én 26 vagyok, a férjem 34 éves.

2013. júl. 2. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
21 éves voltam és a párom 27. 1,5 éve járás után vettunk "saját" házat ennek 5 éve. Mi vettunk fel hitelt a banktól. Mindketten dolgoztunk, úgyhogy meg is kaptuk a hitelt. Még van 10 év belole.
2013. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is és a páromnak is van saját lakása. Én szerencsés vagyok, mert a szüleimtől kaptam (születésemtől kezdve rakták félre rá a pénzt), a párom magának vette. Én 26 éves vagyok, ő 33. Az övében lakunk, az enyém ki van adva albérletbe. Az én lakásom másik városban van, mint ahol élünk. Mielőtt megismerkedtünk és összejöttünk volna én másfél évet laktam egyedül albérletben.

Fél éve vagyunk együtt, egy hónapja lakunk együtt.

2013. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
és miért ennyire fontos a "saját" lakás? albérletben is lehet élni, amikor meg van pénz, akkor kell csak lakást venni. nem kell ezen görcsölni ennyit. ezért van ennyi becsődölt hiteles, mert orrba szájba vették fel, hiszen "occsó" volt. Nyugat-Európában az emberek nagyobbik része 40-50 éves koráig egész jól elvan albérletben, nem görcsölnek ennyire hogy sajátjuk legyen. ami amúgy is a banké ugyanúgy 20-30 évig. munkahely elvesztés esetén lehet olcsóbba költözni, de lakáshitelnél a bankot hidegen hagyja hogy van-e állásod vagy sem, fizetned kell.
2013. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Én örökóltem egy lakást meg egy felet amin haszonélvezet van így az mg nem az enyém használatra v. Nem tudom pénzzé tenni.

A parom vett magának 30 éves korában de az csak 40 nm. Nem adjuk ki egyiket se mert félünk hogy lelakják pedig jol jönne a pénz

2013. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Mi olyan 5éve élünk együtt,a második albérletünket fogyasztjuk,most hamarosan anyuék házába költözünk,amit ők nem használnak,a felújításáért cserébe,így a saját lakás kérdése elnapolva olyan 4-5évre,addig gyűjtünk és majd meglátjuk mi lesz utána..Gyerekünk már van egy,úton a második.Nekünk nincs bajunk az albérlettel amúgy, 26évesek vagyunk
2013. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

2 éve voltunk együtt mikor megvettük a saját házunkat (100nm), akkor én 21 (nő), párom 26 éves volt.

Nem laktunk előtte albérletben. Házvásárlás után költöztünk anyósomékhoz, hogy náluk addig tudunk pénzt gyűjteni és folyamatosan tudjuk a házat felújítani. 2 évig újítottuk.

Most költöztünk be. Nincs gyerek.


23/N

2013. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Utolsó, ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem, hogy tudtatok 100 nm-es házat venni 21 évesen? mi ketten 250 körül keresünk, és nem megy még az önerő sem :(

Tudom, hogy jó az albérlet is, csak az mégis olyan, hogy nem az enyém. Tudom, hogy a hiteles sem, de az érzés, hogy gyakorlatilag kölcsönből, de az enyém. Ha kérsz kölcsön csokira, mert nincs nálad lóvé, nem eszed meg addig, amíg ki nem fizeted? a tiéd a csoki, csak vissza kell adni a pénzt. Jó nyilván ez sarkított példa, de akkor is jobb érzés lenne.

2013. júl. 2. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

tegnap 19:59 vagyok.


Mielőtt házat vettünk párom már 6 éve dolgozott, én előtte 2 évvel. Mind ketten a szüleinknél laktunk így félretudtunk rakni.

Úgy jött össze 5 millió forint. 6 millióért vettünk házat, vagyis 1 millió forint hitelt vettünk fel 10 évre (forint alapú) így nem ingadozik. Erre fizetünk havi 15.000 Ft felkerekítve.

Az albérlet ennyiből nem jön ki kb. 40.000 Ft körül vannak, de ott van még a rezsi, de még nem is ettél jó formán. Így nekünk gazdaságosabb volt.

2013. júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és ez hol? de jó lenne, ha ennyiért tudnánk mi is venni házat. Mi a fővárosban lakunk, nem biztos, hogy találnánk munkát vidéken :( legalább is nem ennyiért.
2013. júl. 3. 11:57
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Nyíregyháza.
2013. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!