Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Miléna kereszt...

Mit gondoltok a Miléna keresztnévről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még ez elméleti kérdés, hiszen fiatal vagyok, de már kiskorom óta a 3 kedvenc női nevem között szerepel az első helyen a Miléna név. Mióta tudom, hogyan születik a kisbaba, tudom, hogy ezt szeretném adni a lányomnak ha lányom születik. Minden érdekel, amit gondoltok róla, de egy két elméleti kérdés, és kiindulási pont:


-Mennyire fogják vele bántani az óvódában, iskolában, stb.

-Mennyire okoz gondot külföldön a név kiejtése?

-Milyen korosztályban okozhat ez problémát, értem itt az alatt, hogy nem tudnátok ezt kisbabának elképzelni, illetve, egy öregasszonynak nem tudnátok elképzelni.

-Milyen vezetéknevekhez illene leginkább


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de tényleg minden érdekel róla.


2013. júl. 18. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Én biztosan nem adnám magyar vezetéknév mellé, nekem nem tetszik. És valóban egy összeaszott öregasszony jut eszembe róla.
2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Borzalmasnak találom, nem magyar vezetéknév mellé való.
2013. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Nekem nem igzaán tetszik ez a név, de azért próbálok válaszolni a kérdéseidre:)


A gyerekek gonoszak, így bárkit bármivel tudnak csúfolni, így szerintem ha akarják csúfolni, mindegy mi a neve. Pustán a neve miatt, nem hinném, hogy csúfolnák. Az ikreimet Kemencének és Szitának csúfolják az oviban (Blanka és Zita), megtanulták, hogy nevessenek rajta:)


Nem hinném, hogy gondot okozna a kiejtés. Én a magyaron kívül 5 nyelven ebszélek, azokban szerintem jól ki lehet mondani.


Kisgyereknek nekem kicsit "szigorú" név, nekem amúgy egy gyönyörű magas, vékony, karakteres arcú szőke nő jut eszmbe rről a névről. Kisgyereknek biztos kerenék egy lágyabb becenevet pl. Mili, Léna, Léni vagy még inkább Mimi. Most, hogy így leartam becézve tök tetszik főleg a Léni és a Mimi.


Szerintem a legjobb egy egy szótagú, vagy mindnképp rövid vezetéknévhez passzolna.

2013. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mortal Kombat nevű verekedős játék egyik karaktere jut eszembe, ő is Miléna. Egyre gyakoribb név, amúgy tetszik. Jó kis becenevei vannak.
2013. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

-Az oviban,iskolában ezzel talán annyira még nem bántanák,mert lehet becézni pld.Milinek,de később majd ez ilyen gyerekesnek tűnhet,szóval..

-Külföldön elég durván okozhat gondokat ennek a névnek a kiejtése,főleg az angolnyelvű területeken,hiszen az "i" betűt sokszor "áj"-nak ejtik,az "é" betű megint csak gondokat okozhat..stb.

-Hát kisbabának nem lenne aranyos,de 3-4 éves kislánynak igen,de akkor is csak becézve,a teljes név az nem jó..kamasz lány szerintem csak ég ezzel a névvel,ne haragudj.

-Milyen vezetéknév?Húha,ez nagyon nehéz kérdés..:O


Amúgy a becézése az aranyos,meg egy darabig viselhető is,de a teljes név egy kicsit furcsa.


Volt itt egy kérdező a napokban,aki elég extrém neveket sorakoztatott fel.Írtak neki elég sokan,de nem látta be,hogy a gyereket nagyon durván kifogják pécézni érte a suliban,az oviban is szekálni fogják..stb.És nem értette..és szegény kisgyerekkel nagyon kiszúr.

De te,amint látom normális felfogású vagy,úgyhogy neked normálisan is fognak válaszolni(a többség),és azért itt is figyelned kell majd,hogy mit mondanak az emberek.

Én ezt a nevet nem érzékelem annyira extrémnek meg kipécézhetősnek,de furcsa ez a név.

2013. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagyon tetszik!
2013. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Míg kisbaba, én is szerintem inkább becézném, Millinek, vagy lénának, de nagyon tetszik benne az, hogy rengeteg becenevet kilehet belőle hozni, így ha esetleg nagyobb lesz és nem tetszik neki, akkor van lehetősége becenevet választani. Leginkább azért tetszik, mert ha én erre a névre gondolok, egy 30-as gyönyörű, nőies nő jut eszembe róla, egy igazi nő :-)
2013. júl. 18. 14:24
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem tetszik.
2013. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem tetszik. Bár az tény, hogy felnőtt korában tényleg kicsit gyerekes hatása lesz, illetve nagyon nem mindegy, milyen lesz a vezetékneve! Jah, és azért majd ne felejtsd el a gyerek apját is megkérdezni, mert sokan elfelejtik, hogy a névadás a szülők dolga, nem pedig csak az egyik, vagy csak a másik félé.
2013. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, de nem adnám a lányomnak, mivel már van egy Milán fiam. Őt sokszor Milcsizzük, de a Milénát is hajlamos lennék így szólítani. Meg szerintem nem mindig tudnák, hogy épp kit hívunk. Pedig tök szép név szerintem.
2013. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!