Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Miléna kereszt...

Mit gondoltok a Miléna keresztnévről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még ez elméleti kérdés, hiszen fiatal vagyok, de már kiskorom óta a 3 kedvenc női nevem között szerepel az első helyen a Miléna név. Mióta tudom, hogyan születik a kisbaba, tudom, hogy ezt szeretném adni a lányomnak ha lányom születik. Minden érdekel, amit gondoltok róla, de egy két elméleti kérdés, és kiindulási pont:


-Mennyire fogják vele bántani az óvódában, iskolában, stb.

-Mennyire okoz gondot külföldön a név kiejtése?

-Milyen korosztályban okozhat ez problémát, értem itt az alatt, hogy nem tudnátok ezt kisbabának elképzelni, illetve, egy öregasszonynak nem tudnátok elképzelni.

-Milyen vezetéknevekhez illene leginkább


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de tényleg minden érdekel róla.


2013. júl. 18. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név, ismerek is egy Milénát, Milának becézik és sosem volt gondja a nevéből.
2013. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem tetszik, egyszerűen ellenszenves a hangzása. A Milli, Léna, Mila becézések aranyosak, bár valószínűleg Milli tejnek csúfolnák a gyerekek.


Nekem őszintén szólva egy aszott kendős görög vénasszony jut eszembe róla, nem tud miért...

2013. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A délszláv kulturkörben viselik. Szép név. Magyaroktól sem idegen. Becézni is lehet. A Milán név női párja szerbül.
2013. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, bár nálunk az apajelölt szerb származású (és a Miléna férfi megfelelője a neve), így nem lenne idegen a vezetéknevéhez képest.
2013. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
egyáltalán nincs vele baj, szép lánynév. ennél sokkal kurtább és idegenebb neveket adnak ma már sokszor, nem értem mi baja származhatna felnőttként, lehet akkor Milénának hívni ha komolytalan becézve.. ennyi. nyugodtan nevezd el így a lányod:)
2013. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerbiában élek, itt eléggé elterjedt, bár őszintén magyar lányt nem ismerek ezzel a névvel.

Itt általában Mima-nak becézik, de tényleg sok becenevet ki lehet rá találni.

Szerintem ez a név nem túl cifra, szóval nem hinném, hogy gondot okozna majd a kislánynak a későbbiekben.

2013. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a Milénáról a Milady jut először eszembe. A bemutatkozásnál lehet belőle "gyerekes" poén: "Hogy hívnak? Miléna. Mi? Léna". Ez hosszabb távon idegesítővé válhat. Külföldön szerintem ékezet nélkül abszolút megállja a helyét, nincs gond a kiejtésével. Korosztályonként: Mili, Léna, Miléna, Milady. Az "a" végződésű (vagy utolsó magánhangzó az "a" a vezetéknévben) névvel harmonikusnak hat.
2013. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Az én kisebbik lányom neve Miléna. Nekünk nagyon nagyon megtetszett, amikor még terhes voltam vele és itt a gyakorin véletlenül felfedeztem ezt a nevet. Egyből tudtam, hogy megvan a tökéletes név számunkra, és hál' istennek apa és a nagytesó is azonnal egyet értett. Nekünk nagyon passzol a vezetéknévhez, együtt nagyon komolyan hangzik, szóval szerintem felnőtt korban abszolút nem lesz vele gondja pl. egy állásinterjún. Most még nagyon sokfélekképp becézzük : Mili, Mila, Mici, Milu, Milcsó :) majd kialakul egy neki, ahogy nőni fog. Egyetlen negatívumunk annyi volt, hogy amikor született és a férjemtől kérdezgették, hogy hogy vagyunk és mi a baba neve, akkor senki nem értette, és mindenki csodálkozva kérdezte, hogy az mi, ilyen név is van? pedig annyira nem bonyolult név szerintem. Csúfolni bármit lehet, akár a vezetéknevet is, szóval szerintem arra nem kell adni, és arra sem, hogy ki mit gondol, mert pl. a nagyobbik lányunk születése előtt is sokan kiakadtak, hogy miért azt a nevet választjátok, most meg tök sokan mondják, akik előtte fújoltak, hogy de jó, de szép név és hogy illik rá. Szóval ennek sincs semmi jelentősége szerintem. Remélem segítettem. :)
2013. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!