Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számodra mi volt a legszomorúb...

Számodra mi volt a legszomorúbb és a legfájdalmasabb felismerés amire a családoddal kapcsolatban ráeszméltél?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 10:07
1 2 3 4
 21/34 Nirata ***** válasza:
100%
Az, amikor 16évesen megtudtam , hogy az apám nem autó balesetben halt meg 4 éves koromban, hanem megölte magát
2013. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Anyummal+Apummal jó a kapcsolatom, de ha a gyerekkoromról kérdeznének az minden volt csak egyszerű nem! A gond: Van egy autista húgom, aki nem beszél, meg gyerekként sokat sírt, illetve az apai nagyszüleim, akikkel anyunak rengeteg gondja volt, mind az anyóssal, apóssal. Nagyapám pl. szeretett inni, meg elég nehéz szókimondó természete volt (ezt a nehéz természetet tőle örököltem), de a munka se volt neki büdös, de mamámmal a kerttel, veteményessel többet foglalkoztak mint mondjuk velem vagy a húgommal. Volt mikor anyuék orvoshoz vitték a húgomat, ők kint földimunkáztak, én meg totál leégtem a napon, olyan 4-5 éves lehettem, abszolút nem érdekelte őket h velem mi van.. Vagy mikor még a húgom pici volt akkor Ő volt a nagypapi szeme fénye, de mikor kezdődek a problémék vele, h pl. nem beszélt, akkor ilyet mondott rá hogy , pl. "k..va anyádat miért nem köszönsz te nyomorék, meg ilyenek".. Szerintetek az ilyen milyen nagyszülő/após? :( Anyuméknak majdnem ráment ezekre a házasságuk (legalábbis rámehetett volna), anyummal meg az volt a baj h nem volt szókimondó, nem védte meg az igazát, ill. nem 1x volt h nagyapám seggrészeg volt, vagy épp a másik rokon gyerekeit istenítette, mi meg "semmirekellőek" voltunk, legalábbis ezt éreztette velünk, meg ilyet mondott anyumra ittasan h neki fel kellett volna magát akasztani. Ha meg szüleimnek dolguk volt, és kihivták volna őket ránk vigyázni, rögtön húzták a szájukat, semmi nem volt nekik jó, illetve engem meg a húgomat szimplán neveletlennek tituálálták, pedig ő abszolút nem tehetett semmiről sem. Volt hogy Én 5 éves lehettem, anyumék dolgoztak,vagy vmiért nem voltak itthon, és a mamikáék lettek kihivva h vigyázzanak ránk, ők kimentek kertezni, én bent maradtam a húgommal 5 éves fejjel mondták h vigyázzak rá, (bár szerintem nem egy 5 évesnek kéne 'vigyáznia' a nála 3-4 évvel fiatalabb tesójára), aztán hugom elesett vagy mi volt, mamáék bejöttek, és tatám szíjjal elvert, meg h térdeljek a sarokba, meg a szokásos lecseszések... stb. Nekem ezek a dolgok sokmindenre kihatottak, az óvodában, iskolában voltak problémáim, semmi önbizalmam nem volt, a társaimmal nem jöttem ki, nem bírtam beilleszkedni sehova, stb.. Mai fejjel azt mondom h nem szeretnék újra gyerek lenni, inkább elviselem a felnőttkor marhaságait, mivel úgy nőttem fel h nálunk a családnak, unokáknak, gyerekeknek nem volt értéke, ill jó h. az embernek olyan agya van úgymond ami ezeket elraktározza mélyre, csak ma újra előjöttek, felhozták ezt a dolgot..... Nagyapám meghalt már, a nagyival hol ilyen hol olyan a viszonyunk, de anyummal nemigazán jönnek ki, főleg h a mamika belépett 1 szektába is (asszem adventista egyház vagy mi), azóta eléggé megváltozott... A többi rokon se keres bennünket, pl. keriapummal (aki anyum unokatesója kb 4 éve nem beszéltünk már, még az érettségi ballagásomra lett elhívva)anyámat meg az ő nagyszülei nevelték, az anyai nagyanyámmal nem tartjuk a kapcsolatot), tehát én azt láttam h szerintem itt egyáltalán nem volt értéke a családnak, a szüleimmel jóba vagyok őt imádom, a húgommal meg semmilyen kapcsolatom nincs, nem beszélünk, stb, én a problémát úgymond szőnyeg alá söpörtem, nem foglalkozok vele, mivel elég kicsi voltam én is mikor ez kiderült, nem tudtam h mit kezdjek vele meg a betegségével, na, még ezt is az orrom alá dörgölték akkor a nagyszüleim, főleg h nagy is volt a korkülömbség húgom meg köztem h miért nem játszok vele, stb... 24/L
2013. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt szomorú történetek.. :(


Kedves előző válaszoló (24/L) !

A húgod most hol tart, mit csinál?


Az én gyerekem is autista (4 éves). Sokat sír, "hisztizik", de legalább beszél. Sokat foglalkozunk vele, a kicsire kevesebb idő jut (2 éves). Kicsit off, de akár privátban is: tudnál segíteni, hogy mire figyeljünk oda a kicsinél, hogy ne rontsuk el a gyerekkorát???


Amúgy az én problémám: mióta kiderült, hogy "baj" van az egyik gyerekkel - meg már korábban is.. az a kevés rokonunk sem volt ránk kíváncsi, akikkel eddig tartottuk a kapcsolatot..Nem tudom..Azt hiszik, hogy az ő gyerekük is autista lesz, ha találkoznak néha? (irónia....). Formális, évi 1x-i találkozások vannak, kötelező ajándékokkal. Az egész olyan hivatalos, mint egy munkahelyi értekezlet kb..

Nálunk sincs olyan, hogy "leadjuk" a gyereket nyáron, még sosem aludtak másnál egyedül. Anyukám néha vigyáz rájuk, ha orvoshoz stb.. kell mennem.

A férjem részéről meg nincs rokonunk, csak a szülei, akik szintén nagyon formálisan viselkednek, a hűvösségükkel még Finnországban is kirívóak lennének.

Elkeserítő (egyben örvendetes is -egy kis paradoxonnal élve), hogy a barátainkra jobban lehet számítani!

2013. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Utolsó:

hát nálunk is ez megy kb... Apai nagymuterom vigyáz a hugomra néha, anyum félállásban melózik. az én hugom most 19 éves, ilyen bentlakásos intézménybe van. Nem beszél, nem szobatiszta, vagy mi, meg hisztizik. A rokonok tőllünk is eltávolodtak 1 évbe 2 x ha beszélünk velük. Volt olyan aki Taigetosz szökevénynek nevezte a húgomat meg ilyesmik.. Ritka szar gyerekkorom volt, főleg h falun laktunk, gyorsan hire ment a dolgoknak, pl. játszótérre se tudtk levinni meg hasonlók. Én pl. az iskolába se birtam beilleszkedni, 2 féle személyiség-zavarom van jelenleg. Tőlünk még a "barátok" is el kezdtek eltünni, meg nem mondom már neked h pl. anyumat mikor hívta el valamelyik "barátnője" mondjuk kávézni.

2013. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Mindjá irok üzit
2013. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
csalódtam anyámban mert a bátyámat jobban szereti mint engem, ugye én nem tervezett gyerek voltam és egész életemben éreztette velem ő is és más rokonok is. ma csalódtam a menyasszonyomban azaz a volt nemesasszonyomban aki a fejemhez vágta a gyűrűt mert mertem a szólni a testvéreinek h amit én megcsinálok munkát azért ne ők arassák le a babért.
2013. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

hogy rasszisták, hogy minden álmomat még gyökerében elpusztítják, mindenbe beleszólnak és olyan férgek néha, hogy a hátam mögött intézkednek és nekem már nincs más választásom , csak elfogadni azt, amit ők kiügyködtek...

21/L

2013. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

apám "molesztált" 18éves koromban (elég tág a kategória, nekem ez már az volt), akkor nem mondtam el anyámnak, nehogy elváljanak, 12évvel később kibukott és anyám csak annyit mondott, igen apa, ezt el tudom képzelni rólad h ezt tetted.Ezzel el volt intézve, úgy érzem cserben hagyott.

Apám már akkoriban is ivott, most már anyám is. A gyerekeim másik 2 nagyszülője is alkoholista, pedig egyikből sem nézné ki senki, napközben normálisak, munka után jön a java. És jelenleg itt kell élnem velük újra és nézni ahogy néha eltorzult arccal jönnek-mennek a házban mint a zombik és mentegetni őket a gyerek előtt hogy most azért nem lehet bemenni hozzájuk mert fáradtak, pihennek, akármi. Apám erre azt mondta hogy úgyis én is inni fogok...31N

2013. júl. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Nirata ***** válasza:
És neked mi volt kérdező? (ha nem gond, hogy megkérdezem)
2013. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az,hogy túrós tésztàt fõztem egyszer,ês mikor kész lett,êszleltem,hogy nincs itthon cukor (én azzal szeretem) Lementem venni,de mire hazaêrtem,a családom felfalta az ÖSSZESET! Csak àlltam ott,kezemben a neylonszatyorral(abban volt a cukor),és nem akartam elhinni,hogy ez a valóság....csak hebegtem-habogtam :-( Màra,azt hiszem,sikerült túllêpni ezen.
2013. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!