Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdésem azokhoz szólna akik...

Kérdésem azokhoz szólna akik már nagyon fiatalon együtt élnek (16-25) hogyan telik a napotok, ki hogy dolgozik, tanul, hogy osztjátok be az időtöket, mennyi jut a barátokra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Párom dolgozik, én suliba járok. A házimunkát én végzem, a haverokkal hetente-havonta talizunk.
2013. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozok napi 8 órába,mellette esti suliba járok hetente 2x. Párom dolgozik napi 8 órába délelőtt. Én 3 műszakba dolgozok. Ha én is délelőttös vagyok, akkor délután találkozunk mikor nincs sulim, ha déltános vagyok akkor este találkozunk, mikor este dolgozom, akkor délután találkozunk, én meg délelőtt alszom. Barátokkal hetente találkozunk hétvégén, amikor összejön.
2013. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten dolgozunk, egy helyen. A munkatársaink a legjobb barátaink, meló után mindig beülünk sörözni. Majd hazafele beugrunk a boltba, hazamegyünk, főzünk vagy rendelünk valamit, tévézünk, szexelünk. Hétvégenként takarítunk, elmegyünk ide-oda.
2013. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok, a párom 32.

Én 7-től 15-ig dolgozom, (Mellette tanulok, bár már csak 1-2 vizsga és az államvizsga lesz hátra januárban.) ő 8-17ig dolgozik. Hazaérek, ebédelek, ellátom a kutyát, foglalkozom vele, ha szükséges kicsit összetakarítok elpakolok. Mire ezeket megcsinálom a párom is hazaér, beszélgetünk, ha úgy van idő (és nem megyünk el vásárolni este stb.), akkor főzök vagy közösen főzünk másnapra,valamint vacsorát. Tv-zünk, kutyát sétáltatunk stb. Az én barátaim is dolgoznak, így heti 1-2x tudunk találkozni amikor ők szabadnaposok, olyankor 3 után miután a kutyát elrendeztem, velük találkozom, hogy utána még meg tudjam csinálni az otthoni teendőket is. De van hogy 2 hetente 1x találkozunk mert más program van stb. Hétvégén meg szülőlátogatáson vagyunk, vagy kirándulunk, elmegyünk moziba stb. vagy csak simán pihenjük a hét fáradalmait. (Sokszor az is épp elég. :) )

Egyébként mióta dolgozom, és a párommal is együtt élek (tehát én vezetem a háztartást, ügyelek mindenre) azóta kevesebbet tudok találkozni a barátokkal, egy-egy hétvégén pedig örülök, hogy végre semmit nem kell csinálni, nem hogy még átbulizzam az éjszakát. :)

2013. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

25 leszek, lassan 2 éve élünk együtt.

Elmegyünk munkába, hazamegyünk délután, együtt töltjük az estét, közösen főzünk/takarítunk (vagy felváltva), eljárunk otthonról kettesben is.

Annyi idő jut a barátokra, amennyit szánunk - ha van kedvünk egy héten 3x is áthívjuk őket/kimozdulunk velük, ha nincs akkor 2 hétig egyszer sem. Azért ha összeköltözik az ember valakivel akkor már nem a haverok a fő szempont az életben.


Bár azt nem igazán értem, hogy a 20+ miért lenne "nagyon fiatal" az együttéléshez.

2013. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zabmester ***** válasza:

25 évesek voltunk mindketten, amikor összeköltöztünk, de nem érzem, hogy "nagyon" fiatalok lettünk volna akkor, én már 19 éves korom óta a szüleimtől külön élek, szóval nem az összeköltözés okán költöztem el tőlük. Párom úgyszintén már évek óta külön élt a szüleitől.

Barátokra pont annyi időm jut, mint amikor még nem voltunk együtt, ebben nincs különbség.

Én egyetemre járok, mellette tanítási időben dolgozom (egy iskola a munkahelyem, nyáron így se egyetem, se munka, nyári munkát itt nem könnyű találni), szóval most itthon vagyok. De év közben reggel elmegyek az egyetemre, vagy a munkahelyemre, párom elmegy dolgozni. Délután mindenki hazajön, elvégezzük az itthoni teendőket, aztán csinál mindenki amit szeretne. Este filmet nézünk, vagy olvasunk, főzünk, van, hogy átjönnek a barátaink, vagy mi megyünk valahova, ilyesmik.

2013. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Én (nő) 23, párom 29 éves.

1 éve költöztünk össze, sajnos én itthon vagyok, nem dolgozom, párom du. 2 melózik.

Mikor hazajön együtt ebédelünk, közben átbeszéljük a nap történéseit, filmet nézünk, általában este együtt csinálunk vacsorát.

Sajnos ritkán jut időnk találkozni a barátokkal (párom 7 napból 6 dolgozik, a barátok is) de havonta elhivjuk őket hozzánk egy kis iszogatásra, nyáron grillezésre.

De ha van +1 szabadnapja akkor inkább azt együtt töltjük, elmegyünk vacsizni, mozizni stb.

2013. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én 25 vagyok a párom 23...2.5 éve vagyunk együtt ebből több mint egy éve lakunk együtt. mind a ketten hajnalban megyünk dolgozni és este érünk haza mivel nyár van több a meló is. képzelheted h milyen fáradtak vagyunk estére kelve. Eszünk, megfürdünk és úgy esünk be az ágyba. Barátok?! nagyon magunkra sincs időnk.
2013. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 18 voltam, mikor találkoztunk, ő 23. Rá bő egy évre költöztünk félig-meddig össze, mivel én másik városban tanultam, de átmentem levelezőre. Napközben dolgoztam, tanultam délután együtt megcsináltuk a házimunkát. Barátokkal néha hétköznap is találkoztunk, de inkább csak hétvégente, szombat este. Akkor is mindig másnál vacsiztunk, mert csak soká került ránk a sor, így mindig volt egy-egy lazulós esténk, amikor nem nekünk kellett főzni.


A péntek délután a mai napig a miénk, a szombat a szülőké, és vasárnap pihenünk, készülünk a munkára. Azóta az egyetemet befejeztem, de ez a rendszer valahogy megmaradt.

2013. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!