Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Ha élettársam van...

Fontos! Ha élettársam van akkor az örökségem az övé is vagy csak én rendelkezem az felett ami megörököltem?

Figyelt kérdés
Nagyábol leirom 5 éve vagyunk együtt 2 gyermekünk van amiböl a lány nem vedte a nevére a pénzsovár párom! Apám elment íthagyott minket egy két dolgot megörököltem a párom ma azt mondta apám autoit nem adhattam volna el az ö beleegyezése nélkül mivel 5 év után csak két tanu kel és bejegyzett élettársak vagyunk? ez igaz vagy csak egy kamu mert nem tömöm meg a zsebeit? nem értem én ugy tudom az örökség csak azé aki örökölte! valaki segitsen tanácsal nekem
2013. júl. 19. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Miért is vagy Te együtt a pároddal???
2013. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem értem a kérdést ez most támadás akart lenni?
2013. júl. 19. 22:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándék és az örökség különvagyon, még házastársak esetén is. A párod hazudik, akkor sem szólhatott volna bele mit csinálsz az örökségeddel, ha házasok vagytok.
2013. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen parom lenne repulne mint a huzat :) de tenyleg :)
2013. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit örököl valaki akár együtttélés alatt, akár házasságban, az mindig saját vagyona marad, SOHA nem lesz közös. Söt, ha eladod, és az árából veszel valamit, az is saját vagyon marad.


Mellesleg élettársi kapcsolatban eleve nincs olyan, hogy közös, kivéve, amit tényleg közösen vettek, de az is a jövedelmek arányában oszlik el közöttük, tehát ha az egyik jóval többet keres, akkor a megvett dolgokból is anyival több része van.

2013. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem támadás akart hanem hanem érdeklődés, hogy a pároddal aki nem veszi a nevére a gyerekét, akit te pénzsóvárnak nevezel, mennyire szeret téged és te őt, és mi tart mellette?
2013. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt dugd az orra alá:

[link]


A házasság megkötése után mi nem kerül a házastársam tulajdonába? (Különvagyon)


A házastárs különvagyonához tartozik:


....


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,



Vagyis még házasság esetén SEM lesz közös vagyon vagy kellene a másik beleegyezése..

2013. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mondtam neki hogy menjen biroságra állok elébe már 1 éve analfabéta hülye vagyok mert nem az van amit ö akar...:(
2013. júl. 19. 22:33
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint hazudik vettem pár elektronikai dolgot a pénzböl akkor az sem közös. annyit még hogy a lány jogilag az enyém a nevemen van igy követelhetek gyerektartást rá?
2013. júl. 19. 22:38
 10/18 anonim ***** válasza:

Az örökség csak a tiéd! És a pénz is, amit esetleges örökölt dolgok eladásából kapnál.Ne hagyd magad becsapni!

Szerintem rád fér egy kis örökség...a párodat meg küld el, minek kell ilyen ember?

2013. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!