Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Ha élettársam van...

Fontos! Ha élettársam van akkor az örökségem az övé is vagy csak én rendelkezem az felett ami megörököltem?

Figyelt kérdés
Nagyábol leirom 5 éve vagyunk együtt 2 gyermekünk van amiböl a lány nem vedte a nevére a pénzsovár párom! Apám elment íthagyott minket egy két dolgot megörököltem a párom ma azt mondta apám autoit nem adhattam volna el az ö beleegyezése nélkül mivel 5 év után csak két tanu kel és bejegyzett élettársak vagyunk? ez igaz vagy csak egy kamu mert nem tömöm meg a zsebeit? nem értem én ugy tudom az örökség csak azé aki örökölte! valaki segitsen tanácsal nekem
2013. júl. 19. 22:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az a nagy baj hogy nem tudok hova menni egyenlöre de egyfolytába piszkál vele!
2013. júl. 19. 22:45
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Apaság megállapítása után követelhetsz csak tőle gyerektartást. Amíg nem az övé a gyerek, addig nem kell fizetnie sem.
2013. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az örökségből bejövő pénznek nyiss külön számlát, ne mond meg neki, nem rá tartozik. Aztán próbálj talpra állni és új életet kezdeni!
2013. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
az övé a lány ez tuti le se tagadhatja csak nem vedte a nevére öt
2013. júl. 19. 22:48
 15/18 anonim ***** válasza:
Indíts ellene apasági pert a bíróságon. Ha nem akarja elismerni, hogy az övé a gyerek, akkor elrendelnek apasági genetikai vizsgálatot. Ott bebizonyosodik majd, hogy az övé és ha tetszik neki, ha nem fizetnie kell majd a gyerektartást.
2013. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a párod. Ez vmi vírus, amitől meg kell szabadulnod gyorsan.
2013. júl. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na, ilyenkor örülök, hogy van ez az oldal, tényleg kell, hogy az ilyen kérdésekre helytálló válaszok jöjjenek.


Jól írják. Még a házasságban is a felek köülönvagyonához tartozik az,

ami házasságkötéskor megvolt,

annak az árából vettek,

és amit ÖRÖKÖLTEK.


Tehát láthatod, hogy még a HÁZASSÁGBAN SEM közös az örökség. (akkor az élettársiban hogyis lenne az).


A logikája az, hogy te mindenképp örökölsz pl. apukád után, ahhoz élettársnak, férjnek, semmi köze, akkor is te örökölnél, ha nem lenne élettársad, férjed, ők azért nem dolgoztak meg, az csak a te apukád munkája. Így csak neked van hozzá közöd.


2. Mit értesz azon, hogy nem vette a kislányt a nevére?


1) Van apasági, azaz elismerte, hogy az övé, de a pici a te vezetéknevedet kapta?


2) Gyanítom inkább ez a szitu: el sem ismerte az apaságt?

Ebben az esetben bíróság, panasznap, apaság megállapítása, majd gyerektartás, de ezt elmondják majd neked. Minden bíróságon van panasznap.


A palit meg rúgd ki két lábbal.

2013. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi van a gyerek születési bizonyítványában az apa nevéhez beírva?

Ha a párod neve van feltüntetve, csak a gyerek a Te nevedet viseli, sima ügy. Ha el sem ismerte az apaságot, akkor beperelheted, ha ő az apja, fizetheti a perköltséget és a gyerektartást is. Hány évesek a gyerekek? Mert ha pl. a nagyobb már nagykorú és nem tanul, akkor ennek semmi értelme (az apaság bizonyításának), mert akkor max rokontartást kérhetne, de azt nem biztos, hogy megkapja. Ha még tanul, akkor más.

Két gyerek van, úgy értettem, a másik az apa nevén van?

2013. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!