Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet mondani örökségről,...

Le lehet mondani örökségről, ha már hivatalosan megörököltem, de nem tudom kifizetni az örökösödési illetéket?

Figyelt kérdés
Egy lakást örököltem ötöd magammal együtt. A többi 4 személy irreális áron akarja eladni a lakást, őt már kifizették az illetéket én nem tudom kifizetni. Le tudok-e mondani utólag róla, lehetőleg valamilyen szervezet, vagy az állam javára? És ez pénzbe kerül?

2013. jan. 21. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvolt a hagyatéki tárgyalás, és akkor elfogadtad az örökségedet, így utólag nem mondhatsz le róla.
2013. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetsz részletfizetést az illetékre. Egyenesági leszármazottak között pedig ha jól tudom 20 millió ingó- és ingatlan vagyonig ingyenes az öröklés.

Irreálisan olcsón, vagy drágán akarják eladni?

Ha neked is van benne tulajdonrészed, akkor nélküled akár fejre is állhatnak, nem adhatják el:)

De számold ki, ha mondjuk olcsón akarják eladni. De a te részed még így is pl kétszer annyi lenne, mint az illeték, akkor megéri akár kölcsön is kérni normális baráttól/szülőktől.

2013. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha már elfogadtad, akkor lemondani nem lehet. De pl felajánlhatod a saját részed a másik négy személynek, vagy pl. el is adhatod nekik. Az örökösödési illeték meg nem necces ügy, az ember kér részletfizetést, telik az idő, majd kijön, hogy fizesd ki a felét egybe, a többit részletre. Erre megfellebbezed, hogy a felét se tudod egybe, telik az idő, majd kijön a havi egyenlő részlet... közben elmegy pár hónap, addig te is tudsz pénz szerezni, vagy akár lehet vevő is az ingatlanra, vagy meg tudsz egyezni a másik 4 tulajjal hogy megveszik a te részed is, bármi...
2013. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mondhatsz le. Viszont eladhatod a részedet. Mondjuk a maradék 4 személy közül szerintem bárki megvenné tőled, kb. az illeték áráért. Te jól jársz, mert nem kell fizetned semmit, ő meg jól jár, mert vesz tulajdont ingyen..
2013. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!