Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy pár csak 8 évi járás után költözik össze?

Figyelt kérdés

(Igazából a párkapcsolatok témakörbe tartozna a kérdés, csak az itteni válaszolók komolyabbnak tűnnek, ezért ide írom.)


16 voltam mikor összejöttünk, ő 19. Azóta eltelt 6 év és már nagyon szeretnénk összeköltözni, de mivel engem az egyetem még 2 évig odaköt egy bizonyos városba, addig őt (ha minden "jól" megy) egy másik városba fogja kötni a munkája. Nincs túl nagy távolság a 2 város között, de a mindennapos bejárás sem a tanulás mellett, sem az ő munkája mellett nem lenne szerencsés. Így úgy néz ki, hogy még 2 évig nem tudnánk összeköltözni, pedig ha sikerült volna ott munkát találnia, ahol én tanulok, akár már az ősszel költözhettünk volna. :(


2013. júl. 20. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
elég körülményes, ahogy így leírtad....
2013. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Hát fura, de ha megvagytok, akkor ennyi :)
2013. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Semmi mi 10 éve vagyunk együtt de még nem költöztünk össze.
2013. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Én a mihamarabbi összeköltözést preferálom. Jobb, ha az elején kiderül, ha a kapcsolatnak nincs jövője, így nem pazarlom rá az időmet. De ettől függetlenül 8 év után sem gáz az összeköltözés, ha eddig bírtátok...
2013. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

Furcsa.


Miért nem lehet bejárni? A húgom pl. minden nap 1 órát ingázik az egyetemre.

2013. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mert annyira leköt a tanulás hétköznap, hogy általában 3-4 óra alvásra van csak időm, pedig a kollégium 2 percre van az egyetemtől.

Igen, tudom, hogy nem ez az általános elképzelés az egyetemisták életéről, de nyelvszakon nincs kecmec. :)

2013. júl. 20. 16:42
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Én is nyelvszakra jártam (ráadásul minorral 3 nyelvet csináltam egyszerre, és ebből 2 távol-keleti...), de ez azért szerintem vagy túlzás amit írsz, vagy valamit nem jól csinálsz - pl. rosszul osztod be az idődet. Persze vizsga/zh időszakban mindenkinek van olyan, hogy 2 napig nem alszik és tolja magába a koffeint, de azért az átlag hétköznapokon a 3 óra alvás vicc. Én pl. ha beütemeztem hétvégére a házit és tanulnivalót és péntek du.-tól vasárnap reggelig csak azt csináltam, akkor hétköznap az estéim egész normálisak voltak (vagy fordítva).


Mindezt nem kötekedésből írom, de valami itt nem stimmel, ha nem is dolgozol mellette és nem megy máshogy.

2013. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
Mi 15 éve vagyunk együtt, de csak idén költözünk össze, mielőtt megszületik a kisbabánk. A házat még tavaly vettük. Én is 16 voltam, mikor összejöttünk, ő 18. Valahogy így alakult. Különben 13 km-re lakunk egymástól.
2013. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Mivel ti fiatalon jöttetek össze, nem gáz, hisz a korotokból kiindulva most lenne úgy aktuális, legalábbis mivel eddig (és most is) tanultok.


Ez akkor gáz, ha mondjuk húszon felül jönnek össze, és még fél évtized múlva és csak járogatnak. Nektek ezidáig nem igen volt mire összeköltözni. Szülők nyakára könnyen megteszik mások, de önálló életet fenntartani suli melletti munkából azért elég necces. Legtöbb ilyet pénzelik a szülei is, tisztelet a kivételnek.

2013. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igazad van, 7. válaszoló, nekem a hétvégi tanulásomból nem szokott sok jó kisülni, ezért vagyok annyira leterhelve hétköznap. Mert nyilván ha egész héten az egyetemen vagyok, hétvégén töltök egy kis időt a párommal és a családommal is. Így is nagyon kevés időm van rájuk, bár én "csak" 2 nyelvet viszek párhuzamosan. Viszont szeptembertől dolgozni is fogok (kevesebb szemináriumom lesz, így talán belefér).
2013. júl. 20. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!