Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor egy pár az egyikőjük családjához költözik?

Figyelt kérdés
A párommal 1-2 éven belül szeretnénk közös otthont, kb. ennyi spórolás kell még ahhoz, hogy megvalósítsuk a terveinket. Viszont nagyon rossz, hogy heti 3-4 napot tudunk csak találkozni, nagyon rossz így kibírni egymás nélkül, meg csak kipróbálnánk a közös előtt, hogy milyen együtt lakni. Viszont ugye ez azzal járna, hogy én költözzek, mert a páromnak ott biztos munkája van, amit nem hagyna ott. Én még tanulok levelezőn, itt nincs normális munkám, arra könnyebben találnék feléjük, szóval mindenképp jobb lenne. A párom szülei már maguktól felhozták a dolgot, hogy nem gondolkodtam e azon, hogy hozzájuk költözzek. Szívem szerint azonnal mennék, mert utálok itthon lenni, de mikor itthon csak felhoztam a dolgot egyből kiakadtak, hogy itt hagyom őket meg ilyenek, szóval nem akarok a saját családommal se rosszban lenni. Mit tegyek? :(
2013. ápr. 9. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy? Ha nem lenne más lehetőség, megértem, ha valamelyik fél szüleihez költöznek. Meg ha jobbak ott a lehetőségeid, én mennék.
2013. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20 vagyok
2013. ápr. 9. 18:03
 3/9 eNerdzsy ***** válasza:

Ha közös otthont terveztek a pároddal, akkor érdemes elsősorban a kettőtök közös érdekeit szem előtt tartanotok.

A családdal is meg lehet alap esetben ezt beszélni.

Ha mégsem akkor lehet, hogy sértődés lesz utána pedig kibékültök.

2013. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
szerintem költözz. amit a szüleid csinálnak az érzelmi zsarolás.
2013. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én általában nem pártolom. Tudom, régebben is megélt egy fedél alatt több generáció, de szerintem sokkal jobb az, ha külön kezdtek új életet.

De a te esetedben lehet, hogy nem olyan rossz ez a megoldás. Nehéz így megmondani. Tudod elég sok esetet láttam már, hogy az addig jól nagyon jól kijövő, egymást szerető anyós/após és meny/vő az összeköltözés után nem sokkal már nem is jöttek ki olyan jól. Még nagyon jó természetű embereknek is nehéz összerázódni ilyen helyzetben.

De nem akarok itt vészmadár lenni, ez nem azt jelenti, hogy nálatok is így lesz, főleg, hogy csak 1-2 évről van szó.

Egyébként volt már úgy, hogy hosszabb időt töltöttél náluk? Akkor már talán lehet fogalmad arról, mennyire tudtok alkalmazkodni egymáshoz.

Ha úgy érzed, minden rendben lesz, vágj bele. Kár, hogy a szüleid így állnak hozzá, de majd megbékülnek. Ez egy teljesen ésszerű döntésnek tűnik a részedről.

2013. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a szülők nyakára költözni a lehető legrosszabb, maximum akkor életképes, ha külön leválasztott lakrész van, külön víz/gáz, stb. számlálókkal.


Az a baj, hogy látogatáskor hiába kedves az anyós-após, nem tudni, hogy együttéléskor hogy jönnél ki velük. Nekik van egy megszokott életritmusuk, szokásaik, amikhez ragaszkodnak a saját házukban, és nem valószínű, hogy ehhez olyan könnyű alkalmazkodni (én pl. nehezen tudnék máséhoz). Ha egy fedél alatt éltek, tele van az élet konfliktusforrásokkal sajnos.


Egyébként is inkább azt mondom, hogy ha közös életre vágytok, akkor azt a saját lábatokon kezdjétek el, ne mások nyakán. Ha kell, albérletben. Egy kis lakás nem jár nagyobb kiadásokkal, mint a szülőknek hazaadni, így kb. ugyanannyit tudnátok félretenni. Főleg, ha te is találsz munkát...

2013. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az esetek többségében nem végződik jól. Akiket én ismerek, folyton panaszkodnak a szülőkre. Nincs igazi magánéletük, sokat veszekszenek a házimunkán, anyagiakon.


Én nem tenném :-(

2013. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A párommal mi is összeköltöztünk, igaz mi nálunk :) a szüleim nagyon szerik a párom nagyon jól megvagyunk, nekünk is kellett 2-3 év ahhoz, hogy össueszedjük a pénzt a közös házra :) mi nyáron már költözünk is. persze vannak nehezebb időszakok de mi teljesen zökkenőmentesen éltük meg ezt a pár évet. és segítségképpen amit leadtunk anyuméknak pénzt az évek során azt visszakaptuk egy összegben ez volt az ő meglepétésük :)
2013. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ott kapsz állást, akkor ott a helyed. A párod meg nem hagyhatja ott a munkáját, mivel nincs garancia arra hogy talál újat.Ha nem szeretsz otthon, akkor költözz!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!