Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem azt, ha nem...

Hogy kezeljem azt, ha nem fogad el a párom családja?

Figyelt kérdés

Nagyon különbözünk egymástól a családjával.

Ők elég konzervatívak, maradiak. Nekem modernebb a gondolkodásom.

Nekik csak az a lényeg, hogy kaja legyen és pénz, ez az örömforrás.

Én nekem csak arra kell az étel, hogy csillapítsa az étvágyam, a pénz meg ugyebár azért, mert abból élünk, de nem ez a legfőbb boldogságom.

Én érzelmes típus vagyok, csak mivel eléggé zárkózott és nehezen oldódok fel társaságban, szerintem ők azt gondolják, hogy bunkó vagyok, azért nem szólok hozzájuk.

Valójában azért nem, mert nem merek.


Anyós nagyon temperamentumos, ő a legidősebb a családban, úgyhogy az ő szava szent, mert ő a nagy bölcs és tapasztalt. Tehát aki nem azt csinálja, amit ő mond vagy elképzel, azt úgy éli meg, hogy az őt nem szereti.

Pedig csak azért nem csinálom úgy, mert van nekem eszem, meg saját véleményem, ami az esetek 90%-ában nem egyezik az övével a korkülönbség meg a gondolkodásunk miatt.


Meg az én családom felnőttként kezel minket a párommal, ők meg kb. mint 2 óvódást.

Ők állandóan próbálnak manipulálni meg célozgatnak, hogy szerintük mit kéne csinálni. Én játszom a süketet, hogy ne legyen balhé, de legbelül ez engem bánt és kimerít nagyon idegileg.

Páromnak szóltam erről, volt is balhé (nem mentem hónapokig), most kinéznek onnan engem és a párom is azt mondta elege van a cirkuszból, nem szeret konfrontálódni. De ha nem fejezik be ezt a viselkedést én nem fogom ott sosem jól érezni magam.


Vélemények? Mit tegyek?

Köszönöm annak aki végigolvasta!



2013. júl. 21. 08:49
 1/7 anonim válasza:
Szerintem erre magad is tudod a választ.
2013. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem jöttök ki jól a párod családjával, előbb-utóbb a kapcsolatotok rovására fog menni. Ahogy írtad is, már volt köztetek nézeteltérés ez miatt, és ez még fokozódni fog az idő múlásával..hacsak nem eljátszod, hogy elfogadod a párod családját, és nem mondod el az ellentétes véleményedet nekik ha olyan téma van, hanem csak hallgatsz nagyokat, és nyelsz. De előbb-utóbb ezt is megunod, annyi, hogy a végén robbansz egy nagyot..Vagy megszakítod a családjával a kapcsolatot, és próbálsz minél kevesebbet menni hozzájuk, de ez sem fog sok jóra vezetni a párod szemében sem...
2013. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sumpi ***** válasza:
Szerintem a félelem rossz tanácsadó,mivel függetlenek vagytok tőlük igenis ki kell állnod az igazad mellett!S ha másképp nem megy szeressétek egymást 3 lépés távolságból.
2013. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A végén van az igazság.


A párod, hiába ismeri az anyját, nem állt ki melletted, sőt téged kért meg, hogy fogd vissza magad, változtass.


Emellett nem tudom hány évesek vagytok, de ha annyira felnőttek, lakhatnátok együtt, külön a szülőktől. (lehet félre értettem)


Ha nem tudtok külön menni, akkor szerintem kalap kabát. Annak semmi értelme, hogy ennyire kerüli a konfrontációt ( gondolom vele se tudod így megbeszélni)


U.I: Anyós taktika:

Mondd valamit, te nagyban bólogatsz, egyet értesz, és azt csinálod amit akarsz.

2013. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy dolgot kell megértened, hogy sem Te, sem ők nem fognak megváltozni. Ha nem tudnak elfogadni, akkor így jártatok. De nem kell minden áron megfelelned. Fogadd el a megváltoztathatatlant. Ne rágódj rajta, egyszerűen mondd azt, hogy EZ VAN!

Nem érzed ott jól magad? Néha kibírod. Nem szeretnek? Nem szerethet mindenki. Olykor küldd el a párodat haza egyedül, ne menj vele. Ha kérdezik hol vagy, mondja azt, hogy sok dolgod van, vasalsz, takarítasz ... akármi. A párodnak ne panaszkodj, legyél Te az aranyos, kedves, aki nem megy bele a problémázásba. Mindenkinek fáj, ha két szeretett ember nem tudja elviselni egymást. Ne kelljen választania. Le fognak koccanni rólad, meglátod. Tapasztalat.

2013. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-esnek:

Külön élünk anyóséktól szerencsére. De amikor ott vagyunk folyton osztja az észt és erőlteti a hülyeségeit.

Engem meg fikáznak (nem nyíltan, de éreztetik, hogy nem tetszek nekik), amit a párom nem vesz észre vagy nem akarja észre venni. :/

2013. júl. 21. 09:29
 7/7 A kérdező kommentje:

Mikor elmondtam a páromnak, hogy nehezen viselem az anyja akaratoskodását és beszélgessen el a fejével szabályosan be volt tojva.

Mondtam neki, hogy ne értsen félre, nem azt akarom, hogy vesszen össze az anyjával, hanem, hogy normális hangnemben, de határozottan kerek-perec állítsa le, mert nem ért a szép szóból.

Megtette és azóta is néha látom, hogy amikor erőlködne anyuka, akkor próbál megvédeni.

Viszont ő is konfliktuskerülő meg én is, az anyja viszont nem. Nem tudom meddig lehet ezt bírni.


Meg éppen ez az, hogy tudom, hogy senkit nem lehet megváltoztatni és nem akarok állandó veszekedést.


De nem hiszem el, hogy az anyós nem bírja befejezni ezt a manipulálást, mert ő akar minket befolyásolni folyamatosan, neki kéne elengedni végre a fiát.


Itt nem a mi hozzáállásunkkal van a baj, hanem az anyjáéval.


Teljesen normálisan, szépen élünk, amellett hogy fiatal vagyok és igyekszem csinos lenni, ugyanúgy a háztartást is ellátom és szeretjük egymást. Jó kezekben van a fia, jól érzi magát velem már lassan 2 éve és képes így belerondítani a boldogságunkba :(

2013. júl. 21. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!