Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan folytassam az életem?...

Hogyan folytassam az életem? Zsákutcába kerültem.

Figyelt kérdés

14 éves vidéki fiú vagyok, aki jövőre nagyvárosban foja mindennapjait élni, szülei elváltak, egyedül vág bele ebbe az útba... van 2 testvére, ő nekik már családjuk van, de elrontották az életüket tanulás terén. Programozni tanulok c#, és html nyelven. Jó tanuló voltam, ameddig tudtam figyelni órákon... 165 centi vagyok, vékony hangú. Szüleimmel nem jövök ki, anyámmal és mamámmal élek, elég rossz anyagi helyzetben vagyunk főleg amiatt is, hogy én menekülök innen... anyám passzív dohányos 16 éves kora óta, rengeteg pénz elmegy a dohányára. Ő rosszul nevelt fel engem, testvéreim tanítottak meg egy csomó mindenre. Van egy mamám, aki születésem utál azért, mert apámból vagyok és hasonlítok is rá. Ha említem anyumnak a cigit, akkor kiabál, nem veszi figyelembe, hogy ez nekem mennyire fáj. Mivel ilyen rossz az anyagi helyzet, a nagyvárosban élő barátnőm sem tudom meglátogatni... pedig nagyon hiányzik. Az életem itt élem le, a környék tele van cigányokkal. Napi 2x 3x tudok táplálkozni, ebből 1 főtt étel, de az is olyan hogy néha visszajön mert undorodom tőle. Mamám lelki terrorban tart állandóan, anyum pedig lesz.rja, nem tud vele mit kezdeni. Mamám lebetegedett. Anyu munkanélküli 2008 óta, olyan cigánytelep ez amin élünk, hogy 50km-s körzetben nincs egy árva munka sem. Még zsebpénzt se tudtam keresni hogy egyeltalán barátnőmhöz elmenjek... Eléggé szétszórtan írok, de már nincs életkedvem.


Most is hallottam, hogy tesómat azzal fenyegetik hogy kirakják az utcára 2 gyerekével. Napok óta tejbegrízen és pirítóson élek... na jó, nem napok óta hanem lessan hónapok óta. Apukámról nem esett szó. Ő kb. 200 km-re él innen, 13 éves korom óta egyedül is eltudok menni hozzá, önálló gyerek vagyok. Szeretek nála lenni, de hozzá költözni nem tudok; családja van, még saját szobám sem lenne ezért nem engedélyeznék a dolgot. Beteg vagyok. Fitymaszűkületem van, már annyira, hogy jó néhány hete hátrahúzni se tudtam, születésem óta gondjaim voltak vele. A csontfogamból elől letört még egy darab, amikor még télen az egyik cig...ny elgáncsolt a jégen miközben nem tudtam védeni a fejem az eséstől... foggal rá a jégre. Ruhám is alig van már, most főleg elég jól növekedek, ezért már az is fogyatkozik... persze nincs még turkálósra se pénz. Ez csak a problémáknak egy töredéke volt... én csak annyit szeretnék, hogy ne korogjon a gyomrom és tanulhassak, az már nem is érdekelne hogy piszkálnak a kinézetem miatt... nem tudom hogy mit csináljak... mozdonyvezető se lehettem színtévesztésem miatt, ezért maradt az informatika a logika miatt, és a tantárgy iránt kifejezett szeretet miatt. Nem akarom elvenni magamtól az életet, kérlek titeket ne linkeljétek a titkot... a vonzás törvényét... már 2 éve láttam. nem bírom már ezt a terhet. nem tehetek semmiről. :(


2013. júl. 22. 08:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tényleg ne haragudjatok összeszedettséget illetően, sajnos nem vagyok abban az állapotban hogy most ezen törjem magam. De mégis. :\
2013. júl. 22. 08:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az éhezés elég nagy indok, hogy a gyámügy kimenjen, és tegyen valamit. Fel kell őket keresni, és elmondani mindezt, ők segíteni fognak!
2013. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék intézetbe kerülni... az éhezés javarészt azért is van mert most főleg igényli a szervezetem a sok táplálékot... de, már előre várom a sok szidó válaszolót az internet miatt, hogy az miért van. :)
2013. júl. 22. 08:34
 4/14 A kérdező kommentje:
Most pl. lehetne lehetőségem arra, hogy csináljak magamnak tejbegrízt, pirítóst, vagy kakaót, és kb. ennyi a választék. ami kertben volt, az már elment lekvárnak.
2013. júl. 22. 08:35
 5/14 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, ha én nekem lett valahonnan pénzem, akkor másnap tájékoztatott róla hogy "beletette a számlába"...
2013. júl. 22. 08:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz a hatóságokhoz fordulni, akkor még két évig ki kell húzd. Aztán ha dolgozhatsz, akkor változtathatsz az életeden. Írod, hogy jövőre nagyvárosban folytatod az életed. Ott inkább lesz lehetőséged munkád találni. Addig is kitartás!
2013. júl. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha jövőre a nagyvárosba fogsz lakni, akkor nincs már olyan nagy baj, vagy ott is ilyenek a kilátások? :S mindenesetre kitartás!
2013. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak bírni fogom, csak eljutok odaáig, hogy egyeltalán a tankönyveim, s füzeteim meglegyenek. már 3. éve ez van.
2013. júl. 22. 08:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jo tanuló vagy pályázz ösztöndíjjra. Menj kollégiumba,az egyetlen lehetőség ez jelen pillanatban a korod miatt.
2013. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a körzetetekhez legközelebb lévő gyámügyet keresd fel, akár apukád segítségével. Mondjuk attól függetlenül, hogy nem lenne hely apukádnál, azért lehetne annyi benne, hogy a fiának segítene normális körülményeket biztosítani.


[link]

2013. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!