Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Váratlanul teherbe estem,...

Váratlanul teherbe estem, hogyan folytassam az életemet?

Figyelt kérdés

21 éves, másodéves egyetemista lány vagyok. A barátommal (20 éves) fél éve vagyunk együtt. Gyógyszert szedtem, amióta csak szexuális életet élünk, betartva a szabályokat, egyszer sem felejtettem ki, mégis becsúszott a baba - az orvos szerint valószínűleg egy másik gyógyszer hatására.


Úgy döntöttem, megtartom a babát. Elvégre nem 15 éves vagyok, hanem 21, úgy érzem tudnék róla gondoskodni, és ha másképp tennék, örökké kísértene a gondolat, hogy most lenne x éves a gyerekem...

Szóval, azt már eldöntöttem, hogy megszülöm, viszont van jópár dolog, amit át kéne gondolnom, döntéseket kell hoznom... tudom hogy nekem kell ezeket meghozni, nem nektek, de azért írom be a kérdést, hogy hátha valakinek van tapasztalata, ötlete.


1. Egyetem. Másodéves vagyok, még lenne 3 évem... Halasszak? Térjek át levelezőre? Válasszak másik felsőfokú képzést, ami mondjuk csak 1-2 évig tart? A következő félévet még végigcsináljam? ( Nyárra várom a babát.)

2. Lakás, otthon. Pesten járok egyetemre, de amúgy zalaegerszegi vagyok. Ott az otthonom, a családom, akik segíteni tudnának... A barátom viszont pesti, és az egyetem is.

3. Ez vezet a másik kérdéshez. Ha megszületik a baba, hol kéne laknom, kivel, kinél? Jelenleg teljesen a szüleimre vagyok utalva, egyetem mellett nem is dolgozom, az öszöndíj az egyetlen jövedelmem. A családom mindenben támogat és mellettem állnak, a gyereknevelésben is sokat segítenének. Költözzek haza teljesen? De akkor mikor leszek képes függetlenedni? A barátom pedig, mint mondtam, Pesten van...

4. Még csak fél éve vagyok együtt a barátommal, aki 20 éves, szintén egyetemista. Otthon lakik a szüleivel. Nagyon jó a kapcsolatunk és ő is támogat, de nem tudom, mennyit várhatok el tőle, hogy mennyire kösse magát hozzánk (= a babához és hozzám), hiszen hozzám hasonlóan nagyon fiatal még, lehet hogy élni szeretne, és nem tehet róla hogy baba lett... ugyanakkor mégiscsak ő az apja.


Á, nehéz helyzet... hogy fel tudja forgatni az ember életét! Valaki esetleg hasznos tanáccsal tudna szolgálni...?


(Bocsi hogy ilyen hosszú lett...)


2010. dec. 1. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Elöször is Gratulálok a babához!!!

Másodszor hátt nem vagy vmi könnyü helyzetben sőtt...

Párod szüleiről nem írsz ők is támogatnak titeket?Nekik mi a véleményük.Legegyszerübb és legésszerübb talán az lenne ha lehetséges hozzájuk költözni.Írtad h mindketten Pesthez vagytok kötve.Párod suli mellett másodállásban tudna dolgozni.Annyit mégsem h albérletbe tudjatok menni plusz a rezsi nem hiszem h baba mellett ez menne.Külön h te anyudékhoz ő meg marad háttt nem túl szerencsés.Szóval én ezt az egy megoldást látom....remélem sikül megoldanod a helyzetet.sok boldogságot.9 hós Tündér anyuja

2010. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

1. szerintem ezt az évet fejezd be, utána halassz egy évet. Szerencsés vagy, hogy nyáron születik a babád, ha májusban születne, eléggé meg volnál lőve...

Ha letelt egy év, én azt javaslom, hogy ha a párod melletted áll, akkor halasszon ő is egyet és babázzon. Te pedig addig befejezed az alapképzést. Jópár évfolyamtársam csinálja ezt, így tudom, hogy kivitelezhető. Sőt anno anyukám is így csinálta.

2. szerintem a barátoddal költözzetek össze valahogy. Így ketten vagytok a baba nevelésére. Amíg ő egyetemre jár a baba egyéves koráig, vállalhatna mellette munkát, hogy legyen pénzetek. Esetleg nyárra utazzatok haza a szüleidhez, hogy az első hónapokban legyen melletted anyukád, aki ért már a babázáshoz - feltéve persze, hogy vállalja és szívesen csinálja.

3. ezt nagyjából megválaszoltam. Annyi még, hogy ha gyereket nevelsz, akkor viszonylag magas támogatást kapsz az egyetemtől, ami segít egy kicsit.

4. ez a legnehezebb kérdés. Az biztos, hogy fel tudjátok nevelni a babát ebben a helyzetben, viszont nem tudom, hogy ő mennyire lesz képes ezt feldolgozni. Valamint hogy mennyire erős a kapcsolatotok. Sajnos számolnod kell azzal is, hogy lehet, hogy egyedülálló anya leszel, csúnyán hangzik, de ha meg akarod szülni a babát, mindenképpen számolj vele!

2010. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Szintén zalai származású vagyok, de Pesten élek, szülők Zalában maradtak. Nekem azt mondták, hogy ha teherbe esnék, akkor felköltöznek a közelbe, hogy többet tudjanak segíteni. (Mondjuk ők már nyugdíjasok, egyedül a gyümölcsfák miatt hezitálnak, hogy költözzenek-e, mert baba nálam még nincs képben.)
2010. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem levelezőn kéne tovább folytatnod a sulit, szeptembertől ha másképp nem megy halassz egy évet vagy félévet (nem tudom erre milyen lehetőségek vannak). A legoptimálisabb az lenne ha a párod szüleinél tudnátok lakni, mert így együtt lennétek apa, anya, baba és a nagyszülők is tudnának segíteni. Ha a pároddal való kapcsolat nem működne akkor viszont a te szüleidhez kellene hazaköltözni és akkor a suliba utazgatnál. A sulit semmiképp ne hagyd abba, nem lesz könnyű a kicsi mellett, de más is túlélte. Sok sikert, boldog babavárást.
2010. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel egyedül döntöttél úgy, hogy megtartod a gyereket, ne várj el a sráctól semmit. Tisztázd vele, mit szeretne, ő hogyan képzeli el a jövőt. De lehetőleg ne számonkérés-szerűen, mert abból csak a baj szokott lenni.

Ebből adódik, hogy ha ő nem akar összeköltözni veled, akkor maradj otthon. Szerencsés, hogy ilyen stabil családi háttered van. Ha viszont ő veletek szeretne élni, akkor ott a másik lehetőség.

Sajnos azzal, hogy vállalod a gyereket, ideiglenesen le kell mondanod a függetlenedésről. Most nem nagyon van más választásod, ezt a tervet el kell halasztani.

Az egyetemet nem kell halasztanod, barátnőm is terhesen, majd gyerek mellett végezte el nappalin, és jól ment neki. Ha nyárra várod, akkor meg pláne, bár a vizsgaidőszak elég húzós lesz. Nem ártana egyeztetned a tanáraiddal, hogy nem vizsgázhatnál-e még a túl meleg időszakok előtt, mert az nagyon megviselne. A következő féléveket pedig érdemes lenne folytatnod nappalin, főleg, ha tud valaki napközben vigyázni a kicsire. Most albérletben laksz? Vagy kollégiumban? A távolság és a gyerek miatt érdemes lenne egyéni tantervet kérned, esetleg felmentést az előadások alól.

2010. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérdéseket kell feltenned, akkor nem neked való a baba még. Pont a legfontosabb dolgokat kell eldöntened.

Megkérdezném mi volt másik gyógyszer, ne hogy én is így járjak..:-S

2010. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tinker Bell ***** válasza:

Nehéz, nagyon nehéz!

Az előttem szólók viszonylag elmondták az én véleményemet is.


Annyit emelnék ki, hogy valóban nem várhatod el a párodtól, hogy maradjon, számolnod kell azzal, hogy egyedül maradsz a babával, még ha a szüleid támogatnak is.


Szerintem az önálló lakásba való költözés nem jó megoldás, abban az esetben, ha az albérlet lenne. Amennyiben saját, akkor talán, de albérletbe semmiképp. Nagyon sokba van egy albérlet már két embernek is, a baba, pedig egy külön pénzügyi fogalom.


Remélem sikerül helyesen dönteni!


Gratulálok a babához és sok sikert!

2010. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia!

attól függ sztem hogy milyen tanuló vagy,milyen a tanulási módszered.ha könnyen és hatékonyan tanulsz,hamar megérted a dolgokat és úgy érzed van elég energiád,menj át levelezőre!

ha nem tanulsz könnyen,magolós típus vagy akkor szerintem halassz.

ez egy elég rossz szitu,ha lehet ilyet mondani hiszen gondolom a párodnak sincs valami nagy jövedelme,meg hát elég merész bevállalni így egy babát,főleg hogy az apa csak 20éves.(nem azt mondom,hogy felelőtlenség,de gondolj csak bele.egy nő vagy lány sokkal hamarabb készen áll az anyaságra mint egy apa az apaságra.a nők hamarabb élnek,hamarabb "fel tudnak nőni",de egy mai 20éves fiúban nem biztos hogy meg vannak ezek a dolgok.tudom nem tartozik a kérdésedhez,de te hogy gondolod ez?mármint az apa készen erre az egészre?főleg úgy hogy ő is tanul még.

mindenképp jó lenne ha hazaköltöznél szerintem.sokat segítenek a szülők a gyermeknevelésben,és gondolom a pároddal is tervezed hogy együtt fogtok lakni,ugye?

2010. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn éppen csak az ösztöndíját, az iskolai szoc. támogatást, az utazási kedvezményt, és még néhány hasonló finomságot veszítene el a kérdező.

Rendesek a szülei, de nem várható el tőlük, hogy mindent ők finanszírozzanak anyagilag.

2010. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ahogy elöttem írják,rendesek a szülők de nem várható el hogy mindent ők finanszírozzanak!

a kedves apukának elkellene menni dolgozni te meg kapnád a gyest és a családit.egy gyereket így már el lehet tartani,feltéve ha vmelyik szülőnél vagytok,így talán még a rezsiba is tudnátok adni vmennyit.

2010. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!