Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet erre kompromisszumo...

Hogy lehet erre kompromisszumot találni?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, minden jó köztünk, viszont van egy dolog, amiben nem tudunk megegyezni. Én mindig is szerettem volna külföldön szerencsét próbálni, dolgozni kint ilyesmi. Pont amikor menni akartam előtte nem sokkal ismertem meg a párom, aki miatt itt maradtam. Közben elvégeztem a főiskolát, de még mindig nem tudok lemondani arról, hogy szeretnék valahova külföldre menni, ha nem is végleg, egy pár évre. A párom nélkül én nem megyek az biztos, de ő annyira nem akar. Az neki a fő problémája, hogy 30 éves fejjel már nem hiszi, hogy tudna egy másik országban helyt állni, holott szerintem 30 évesen még nem öreg hozzá. Van itt munkahelye, olyan átlagosan keres szerintem (130 ezer körül havonta).

Van olyan ország, ami a terveim között lenne, és közvetlen családtag él kint ott, szóval lenne aki az elindulásban tudna segíteni, de a párom nem akar. Én meg nélküle nem megyek. Mit lehet ilyenkor tenni? :(


2013. júl. 22. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. ezek a lehetőségek, mindegyik kompromisszummal jár:

A) elmégy, de nélküle

- távkapcsolat

- szakítás

B) elmentek együtt

C) maradtok mindketten

Ugye tudod, hogy a kompromisszum azt jelenti, valakinek engednie kell?

2013. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha te nagyon menni szeretnél és vele együtt szeretnél menni, akkor talán megoldás lehet az, hogy nagyjából előkészíted a terepet magatoknak...lakhatás, munkalehetőség, stb. Készíts számítást, hogy mennyi pénzt tudnátok félretenni x év alatt.


Az első válaszoló a többit már leírta. Más lehetőség nincs.

2013. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló összefoglalta.


Amúgy nekem is mindig ilyen mehetnék érzésem volt, egy ideig meg tudja magát erőszakolni az ember és elnyomja a vágyait, de mindig benned marad. Én sem bírtam otthon a fenekemen, végül csak kikötöttem külföldön, ha évekkel később is. De az otthoni élet is csak nyavalygással telt (hol jobban hol kevésbé), hogy de mennék már.


Viszont azt is megértem, aki azt mondja, hogy neki jó otthon, ott a család, a barátok és az ismert környezet az anyanyelvén, az ilyen meg külföldön nem fogja magát otthon érezni és nem lesz boldog.

2013. júl. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!