Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit ér egy karikagyűrű, ha? .

Mit ér egy karikagyűrű, ha? .

Figyelt kérdés
Kivertem a hisztit, mert 5 éve együtt vagyunk, az elején még ígérgette, hogy eljegyez, aztán az idő múlásával elfelejtődött a dolog. Közben lett egy gyermekünk is. A hiszti hatására/és mert úgyis alkalom volt, megszervezett egy kis romantikát, és elővett két gyűrűt, majd megkérdezte, hogy elfogadom-e?.. Természetesen örültem, igent mondtam.. Ez volt kb 2 hete. Időközben elgondolkoztam azon, hogy végülis nem tette fel a klasszikus kérdést, hogy hozzá megyek-e feleségül, ezért megérdeklődtem ma este, hogy mikorra gondolja az esküvőt? Azt mondta, hogy ja, hát azt ki kell érdemelni, és egyébként sem kell azt elkapkodni.. a gyűrűjét meg nem hordja, mert olyan a munkája, ahova nem veheti fel. Viszont kértem, hogy legalább a gesztus miatt, ha hazajön, vegye már fel, hisz én is éjjel-nappal hordom. Erre azt mondta, hogy majd ha megyünk valahova, felveszi. Ezek után nekem elment a kedvem ettől az egész látszateljegyzéstől, legszívesebben én is levenném a gyűrűmet, és eléggé el vagyok keseredve. A kérdésem annyi lenne, hogy nektek is rosszul esnének ezek a reakciok, vagy én reagálok túl mindent?
2013. júl. 24. 01:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%

Te reagálod túl

Én 12 éve élek boldog házasságban Gyönyörű kísérő gyűrűt és karikagyűrűt kaptam. Én hordom, mert nem akadályoz a munkámban, és szeretem a gyűrűket viselni. A férjem 12 évvel ezelőtt amikor az ujjára húztam akkor volt rajta kábé 1-2 napig. Azóta is a szekrényben van egy dísz dobozban. A munkája miatt nem hordhatja. De nemis szereti az ékszereket viselni. Hétköznap sem venné fel, végül is egyik edzésnél sem lenne jó ha rajta lenne. Én nem is kérem meg hogy viselje, mert anélkül is tudom hogy szeret. Nem a gyűrűn múlik hogy mit érez irántam.


Ezért reagálod túl. A legtöbb férfi, sőt sok nő nem szereti hordani a gyűrűket.

2013. júl. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Én nő vagyok, de semmilyen ékszert nem tudok hordani. A gyűrűt sem tudtam viselni, én nem tudtam megszokni. Ha a párod is ilyen, akkor hiába hisztizel, akkor sem viseli majd, viszont a hangulatot megmérgezi.
2013. júl. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

"Mit ér egy karikagyűrű, ha? ."


Épp ez az. Ilyen, ha kierőszakolják. Ha jól megvagytok, akkor minek elrontani ilyesmivel? Ne érts félre, megértem a te szempontod is, hogy szeretnél esküvőt meg minden, de nem az a lényeg, mert attól nem lesz jobb, se rosszabb egy kapcsolat alapjában véve.

Nekem volt egy majdnem 10 éves kapcsolatom, 4év után a párom félrenyomott, aztán hülye voltam és vele maradtam. A 7. év környékén én is sírva fakadtam, hogy sehova nem tart a kapcsolat, közben két barátnőm eljegyezték másfél, ill. két év után. Ő a 7 év alatt soha fel sem hozta, soha nem tervezett velem vagy nem beszélt róla, a szüleinél lakott, közben 9 évvel idősebb volt, mint én, és én nem érzékeltem, hogy családot akarna vagy ilyesmi. Eljegyzett a 7. év után, de akkor már úgy voltam vele, nem fontos, van, amire olyan sokat kell várni, hogy mikor megkapod, már nem kell. 9 és fél év után rúgtam ki, semmire nem mentünk. Vele lehet, erőszakosnak kellett volna lenni, de az anyja nyaggatta, helyettem is, nem használt. Én meg mindig úgy voltam vele, ha magától nem, én nem erőszakolok rá semmit, hogy aztán azt hallgassam, te akartad. Oda akartam ezzel kilyukadni, hogy ha nem akar, nem akar, értékeld azt a kapcsolatotokban, ami jó, és ott a csodálatos gyermeketek, mindenetek megvan. A házasság végső soron egy ceremónia, hogy elmondd a külvilágnak, ti egybe tartoztok, és csak egy papír marad az egész buliból. De ne az legyen a lényeg.

Megértelek, ahogy írtam, én is így voltam, de rájöttem, nem ez a legfontosabb.

2013. júl. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Megtennétek, hogy egészében értelmezitek a kérdésemet? Az, hogy nem hordja a gyűrűjét, csak az egyik dolog, ami zavar.. a többi, amit felsoroltam, sokkal rosszabbul érint. Köszönöm
2013. júl. 24. 01:44
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Pedig a 3. nagyon jó választ adott..

Mégis szerinted mit fogsz elérni a hisztikkel meg azzal, ha kierőszakolod az esküvőt? Elhiszem, hogy ez fontos neked, de ha megmérgezi a kapcsolatotokat ez az ellentét, akkor nem húzzátok sokáig. Van egy gyerkőc, ha szép családi életet éltek, akkor ez mindennél fontosabb.

2013. júl. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Egyébként mondtam neki azt is, hogy ha esetleg megkérne, ne mostanában tegye, csak azért, mert alkalom lesz, hanem akkor inkább Karácsony környékén, mert addigra talán letis ztul annyira a dolog, hogy ha megkér, nem fogom úgy érezni, hogy csak a hisztim miatt tett így. Persze nem így lett.
2013. júl. 24. 01:55
 7/34 A kérdező kommentje:
Nem a ceremonia része fontos, én nem szeretnék nagy esküvőt, sőt, a lehető legkisebbet. Két tanú, utána egy vacsi, és kész. Nem tudom, talán én vagyok eltévedve, hogy úgy gondolom, egy kapcsolat természetes fejlődési útjának egyik állomása a házasság.
2013. júl. 24. 01:57
 8/34 anonim ***** válasza:
67%

Ma már nem feltétlenül. Ez elég konzervatív dolog, de abban a gyerek is házasság után van sorrendben.

Tudnál most te nekem egy kérdésre válaszolni? Mi lenne más, mivel lennél több, mivel éreznéd magad többnek, házasan? Mert nekünk idekint csak egy anyakönyvi kivonat, neked belül? Csak, hogy megértsem, neked miért annyira fontos ez. Nem piszkálni akarlak vele.

2013. júl. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem a gyűrű nem hordása annyira nem zavarna, az viszont sokkal jobban, hogy azt mondta, hogy "ki kell érdemelni", mintha ő lenne a kegyes úr, aki talán egyszer elvesz. Én nagyon elgondolkoznék azon, hogy legyen-e folytatás.

Ráadásul gyereketek is van. Én nagyon pipa lennék.

2013. júl. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Salx Narval ***** válasza:
66%
Hát, egy kicsit elkéstél a hisztizéssel, ezt 5 évvel ezelőtt kellett volna, mármint ha házasságban képzelted el a jövődet. Ha nem költöztél volna össze vele az esküvőig, akkor lehet, hogy családba születik a gyerek is, de az is lehet, hogy lelépett volna a párod. Én is azt mondom, hogy már semmi jelentősége nincs a dolognak, együtt éltek, van gyerek, kimaradt egy formaság az életekből, ezt utólag felesleges pótolni, pláne erőltetni, ha a másik nem akarja. Mondjuk az elég sértő kijelentés volt, hogy ki kell érdemelni a házasságot, ha csak nem viccnek szánta a párod. Ha jól megvagytok együtt, akkor felesleges, ha nem, akkor pedig butaság lenne a házasság.
2013. júl. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!