Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Bora...

Mi a véleményetek a Bora lánynévről? Adnátok a kislányotoknak?

Figyelt kérdés

Amikor megláttam először ezt a nevet, elhatároztam, hogy ha valaha kislányom lesz, így szeretném elnevezni. Most viszont, amikor aktuális lenne a dolog, felmerültek bennem kétségek: vajon nem fogják csúfolni miatta? Illeni fog rá kiskorától egészen idős néni koráig, akármilyen munkája is lesz? Vagy legyen inkább Borbála, és csak mi, szülők, rokonok, barátok, ismerősök stb. szólítsuk csak Borának?

Ti mit mondotok?


2013. júl. 25. 01:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
57%
Ja bocsi, még olyat is lepontoztatok, akinek tetszik. XD
2013. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontoz le vagy fel, és nem is érdekel. Én minden válaszolónak, kivétel nélkül zöld kezet adtam, mert számomra ugyanolyan hasznos az is, ha valakinek tetszik, mint az, ha valaki leírja, hogy neki miért nem. Nincs ezzel semmi gond, inkább így a jó! :)
2013. júl. 25. 12:33
 23/31 A kérdező kommentje:
Egyébként még gondolkoztunk a Borbála mellett a Boróka néven is, viszont azzal meg én vagyok úgy, hogy nem szeretnék növénynevet (Ibolya, Iringó, Írisz, Viola, Virág stb.) adni a gyerekemnek. Tudom, most sokan azt mondják, hogy a Bora se jobb, de ez a becézés nekem iszonyúan tetszik. Viszont akkor meg elgondolkodom, hogy becézett nevet adni a gyereknek? Akkor hogy fogják hívni? Borácska? Nem tudom...
2013. júl. 25. 12:35
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem tetszik, de ha neked igen, akkor add ezt. Inkább ez, mint Borbála. A Bori becenév amúgy aranyos.
2013. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%
Jé, névként még nem ezt hallottam így, de egyből beleszerettem!! Először a Bodza tetszett, de a Bora lett a top1. :)) Ha lányom lesz, így fogják hívni!
2013. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%
A Boróka jobb, mint a Borbála. Vagyis nekem jobban tetszik.
2013. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
39%

A becézésről: Egyszerű. Ha az lesz a neve hogy Bora, akkor nem kell becézni. Például a nővéremék a Máté nevet adták a fiuknak, és mikor pici korában valaki úgy hivatkozott rá, hogy a Mátéka, azonnal kijavították, hogy simán Máté. És ez így tök jó. Egyébként sincs értelme a becézésnek, nem ez a legjobb módja, hogy az ember kimutassa valakinek a szeretetét.

Engem becéztek a szüleim gyerekkoromban. Aztán eljött az a kor, amikor már ciki volt nekem is, és azt hiszem nekik is ez a kicsinyítőképző, na meg szerették volna kifejezni hogy látják hogy megkomolyodtam, és felnőtt emberként kezelnek, ezért levették a kicsinyítőképzőt, és csak simán használták a nevem. De miután egész életemben becéztek, eleinte tök furcsa, kínos volt. De végül megszoktuk, csak váltani volt nehéz.

Mindenesetre a nővéremékhez hasonlóan én sem fogom becézni a gyerekemet.

2013. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%
nekem a kutyámat hívják így, szóval nem adnám a gyerekemnek.
2013. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

nekem is az VW ugrott be elsőre :) a következő gyerek lehet Passat, Golf, vagy Polo :) apuka Touareg, anyuka Sharan :)

inkább a Borókát választanám, nagyon kellemes, szép név, felnőttnek sem ciki, és lehet Borának becézni.

remélem a vezetéknév nem Fehér vagy Vörös :P

2013. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Szép név, de nem a legszebb.
2013. júl. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!