Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás esetén milyen...

Névváltoztatás esetén milyen indokot írjak a nyomtatványra?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem a fent említett. Igazából nincs sok indokom rá, csak hogy nem szeretem a nevemet, de ez nem jó indok gondolom.

A másik kérdésem,ami nagyon fontos, és olvasgattam a többi ehhez kapcsolatos kérdést, de nem kaptam rá jó választ, mert mindenhol mást írtak, volt olyan is aki azt írta hogy 30ezer ft, hogy megváltoztathassam a nevemet.


Szóval ha bemegyek a polgármesteri hivatalba, akkor csak a 10ezer ft illetékbélyeget kell kifizetnem? Az új anyakönyvi kivonatért nem kell fizetnem?


Összesen kb mennyibe kerül a névváltoztatás?


Illetékbélyeg, személyi, lakcímkártya, taj kártya, adókártya és a 8 általános iskolai bizonyítványomat kéne megváltoztatnom.


2013. júl. 26. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A bizonyitvanyodat nem irjak at(nalam sem tettek). Indok: nem tudsz azonosulni a neveddel, stb., lakcim k+szemelyi= 2000, tb+ado k.=ingyenes, jogsi 4000. Illetek 10000
2013. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az írtam, hogy nem tetszik és szerintem nem illik hozzám. Mivel ez 15 évvel ezelött 23 éves koromban történt, a költségeket nem tudom.
2013. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az indokot neked kell tudni, de kb amit írtak előttem.

Az eljárás illéke 10.000 Ft, okmánybélyeget kell venni hozzá a postán. Az anyakönyvvezetővel vedd fel a kapcsolatot, nálunk nem úgy működik, hogy bemegyek hozzá, hanem adott időpontot.

Okmányok cseréjét írták előttem. Ha megvan a névváltoztatási okirat, azzal kell új születési anyakönyvi kivonatot kérned a születési hely szerinti anyakönyvvezetőnél, illetéke van, talán 2.000-3.000 Ft.

2013. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!