Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen szerintetek a nagy...

Mi legyen szerintetek a nagy házzal? Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek, mindannyian felnőttek, családosok. Egy faluban nőttünk fel egy nagy házba: 3 emelet, összesen 8 szoba, nagy kert egy kis medencével és kerti játékokkal.


Anyukámék már csak ketten élnek ott, közülünk senki nem szeretne oda költözni a családjával munka, iskola stb miatt.


Anyuék már nyugdíjasok, így nem sok lehetőség maradt:

- minden hónapban támogatjuk őket anyagilag, hogy tudják fizetni a rezsit

- átalakítjuk úgy a házat, hogy a felső szinteket lezárjuk, így csak az alsót kell fűteni télen, de ez egyszerre nagyobb tétel

- eladják anyuék a házat és vesznek egy lakást


Ti mit gondoltok?


2013. júl. 27. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én az új lakás ötletét preferálom.
2013. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk alapból a szüleid véleménye kell, hogy számítson, hogy ok mit szeretnének. Tudod, öreg fát átültetni.... Ráadásul ha kis falu, nem fog olyan összegért elkérni a ház, hogy abból lakást vehessenek.
2013. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meghirdetném eladásra, de az biztos, hogy "áron alul" nem adnám, kivárnám, míg valaki hajlandó adni érte annyit, amennyi az valójában ér.
2013. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"- minden hónapban támogatjuk őket anyagilag, hogy tudják fizetni a rezsit"


Ennek látom a legkevésbé értelmét. Ez gyakorlatilag pénzkidobás. Nem a szülők támogatása, az oké, csak ebben az esetben a nagy semmire, a szinte üres házra megy a pénz. Tisztára mintha minden napra 6 fogásos vacsorát főznétek úgy, hogy a nap végén a nagy része megy a kukába....


"- átalakítjuk úgy a házat, hogy a felső szinteket lezárjuk, így csak az alsót kell fűteni télen, de ez egyszerre nagyobb tétel"



Csak akkor, ha nagyon nem mozdulnak a szülők. Igaz az, hogy öreg fát nem lehet átültetni. Ha el lehet adni a házat, van vevő aki reális áron megveszi, akkor inkább menjenek egy kisebbe.

2013. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hívjatok mestert, adjon szakvéleményt a fűtési rendszer leválasztását illetően!


Az biztos, hogy ház és ház között különbség van, de:

kolléganőmék ugyanígy jártak. Felépítették a több emeletes házat, és a gyerekek elmentek külön, sajátba.

Amikor mestert hívtak, hogy a fűtési rendszert alakítsa át, hogy az emeletet ne kelljen fűteniük, közölte, hogy az műszakilag gyakorlatilag nem megoldható, vagy marad így ahogy van az egész, vagy a teljes csövezést, kazánt stb. új szerelést kell csinálni, mintha még nem is lett volna semmi.

Eladták a házat áron alul.

2013. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szülők mit akarnak?

De legjobb eladni, vagy leválasztani és kiadni egy részét.

2013. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogyha pl az emeleteken is vannak fürdőszobák, vagy bárhol csap, akkor nem csak a fűtést kell leválasztani, hanem az is fontos, hogy a leválasztott részek vízteleníthetőek legyenek, nehogy elfagyjanak a csövek. Erre is érdemes szakvéleményt kérni, viszont én fölöslegesnek tartom. Ez egy olyan befektetés, ami igazán sosem fog megtérülni, sőt... Az emeleteket is karban kell tartani, ami csak nyeli a pénzt. Jobb addig eladni, amíg még viszonylag jó állapotban van a ház! Nem is kell, hogy messzire költözzenek onnan, de szerintem ők is beismerik, hogy egy ekkora ház nekik már túl nagy.

Amíg nem sikerül eladni, addig én már nem választanám le az alsó szint fűtését, megoldanám máshogy, elektromosan, vagy bárhogy a fűtést. Szerintem még azzal is olcsóbban jönnek ki, mintha az egész házat felfűtenék. A lécsőt ha lehet válasszátok le egy fallal, vagy bármivel, ami valamilyen szinten lent tartja a hőt. Mint amelítettem, a vízcsövekkel viszont vigyázzatok!


Van mégegy ötletem, de ahhoz energia kell és némi induló tőke. Ha olyan helyen van a ház, hogy érdemes lenne, akkor apartmanokat alakítanék ki, avagy kiadható szobákat. Esetleg ezt is azt is. Így hasznosul is a ház, meg még meg is térül valahol a belefektetett pénz. Nekem nagy álmom egy saját kis panzió, az más téma, hogy ha a környéken nincs semmi, akkor nincs értelme.

2013. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg albérlők a maradék 2 emeltre? Pénz is jönne és karban is tartanák.
2013. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!