Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelnétek ezt, mit...

Ti hogyan kezelnétek ezt, mit tennétek a helyemben? Mit mondanátok? A szavam anyaként semmit nem ér, mit tegyek, hogy a lányom felé az enyém legyen az utolsó szó?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert megőrülök!(annyit tudni kell, hogy egy háztartásban élünk,az elköltözés anyagiakból kifolyólag lehetetlen,mivel már utána jártunk és esélytelen kivitelezni) Alkalmazkodni mi már jobban nem tudunk a párommal.

Tavaly született meg a kislányunk a párommal. Anyu minden egyes cselekedetemet ellesi,amit a lányommal teszek és utána ő is ugyanazt teszi vele.Pl.mellkasomon altattam,utána már ő is ott altatta. A lányom lassan 1 éves lesz és a mai napig a lányommal szembe nem az enyém az utolsó szó,hanem az anyukámé. Ha én megengedek neki valamit, azt anyu nem. Vagy éppen fordítva. Pici korában állandóan ő akarta altatni,egyszerűen nem adta oda nekem,hiába mondtam. Volt egy olyan alkalom,amikor anyu odacsípte a lányom ujját a cumisüveg tetővel a cumisüveghez. Én ott álltam szemtanúja voltam,mire vettem volna felfele hogy megnyugtassam,anyu gyorsan felkapta magához szorította és nem adta oda nekem. Miközben a lányom zokogott.Hiába próbáltam kivenni a kezéből nem adta oda,ráhajolt és úgy szorította magához.Sokszor van az, hogy megüti magát a lányom a jelenlétemben és szinte ki kell tépnem anyu kezéből,mert nem adja oda. Jelenlétemben neveli a lányomat pl.ezt nem szabad azt nem szabad. Én hiába mondom el, ő utánam mondja, hogy az övé legyen az utolsó szó. Hiába mondom hogy egyes ételt,italt ne adjanak neki, mert még nem szabad,akkor is adják,azzal a magyarázattal,hogy ennyitől nem lesz semmi baja pl. szódavíz (a régi szódásüvegből,ami patronnal működik) Etetném a lányomat, anyu akkor kezd el játszani a kislányommal tapsi tapsi mamáját. Hiába mondom, légyszíves most ne hagy egyen a gyerek. Egy pillanatra abbahagyja,de utána egy másik eltereléssel folytatja. Viszem ki a lányomat az udvarra sétálni, visszafordulok, hogy jajj a sapit elfelejtettem. Anyu egyből nem kell az. Miközben fúj a szél. Tehát mindenben az ellenkezőjét mondja, ha én A-t mondok ő B-t mond. A lányommal szemben mindig az övé az utolsó szó. Mindenben felülbírál és addig mondja míg övé nem lesz az utolsó mondat. NORMÁLIS, SEGÍTŐ VÁLASZOKAT KÉREK TŐLETEK, MERT MÁR TELJESEN KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE!!!! Köszönöm!!!


2013. júl. 23. 15:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg közös háztartásban éltek, addig esélytelen sajnos hogy bármi változzon. Mi így költöztünk albérletbe, mert inkább pénzem legyen kevesebb, de nyugalmam több. Amióta külön élünk, anyu újra teljesen normális nagyiként viselkedik.
2013. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsi,te el dolgozni és lehet költözni.
2013. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni. Én ezért mentem férjhez másodszor.
2013. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Hát szegénykém, megértelek, nálunk ennek a tizedrésze van és ettől is robbanok. Szerencsére mi nem élünk együtt.

Hiába mondanám, hogy ülj le vele megbeszélni, tök fölösleges mert nem fogja megérteni az anyukád, én is hiába tépem a szám, hogy nem kell a gyereknek napi 24 órán át a mesecsatorna meg az édesség.


Egyetlen egy megoldás van, a költözés bármi áron, a gyerek bölcsibe, te meg dolgozni. Biztos, hogy minden kilőve, önkormányzati lakás, más rokonhoz költözés?

2013. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Legyel hatarozott es ne hagyd magad! A te gyereked, o mar felnevelte a sajatjat, te is had neveld a tied. Tuti sertodes es veszekedes lesz, de bird ki. Hosszu tavon megeri
2013. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez volt nálunk is, csak ott nem volt apuka. A vege az lett, hogy engem komoly depresszióval kezeltek, a gyerekemet pedig pszichiáterhez es nevelesi tanacsadoba kellett hordani, mindezt azért, mert anyám nem támogatott, hanem támadott. Ez az en házam, itt azt csinálod amit mondok, örüljünk hogy el tartalak - ez volt a jelmondata. Pár évig el kellett viselnek, mert nem találtam pici gyerekkel munkát -hiába volt bolcsis, ovis- de amint lehetett, elköltöztem a gyerekkel. Onnantól el lettem hordva mindenféle szar anyának, hálátlan dognek. Igaz, a depresszión elmúlt nyomtalanul, a gyerekemböl pedig kis angyal lett igy, hogy nem volt senki, aki ellenkező en velem.

Költözzetek el. Meg nyomorogni is jobb, hidd el.

2013. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Hosszú séták, barátnőzés, kulcsra zárni a szobátokat, és gyűjteni az elköltözésre.

Amúgy (tapasztlat) még nem tekint Téged igazán felnőttnek az anyukád, de Te se magadat.

Az előbbi nem siettethető, de az utóbbin Neked kell dolgoznod.

A leírtak fele nem lényeges, nevethetnél. A másik fele pedig igenis komoly, a baba nem tulajdon, hanem érző emberi lény nem való körülötte kavarni.

Sok sikert Neked ehhez a nem kis feladathoz!

ui: gondolom a kicsikéd első unoka, nálunk is így volt, a harmadiknál már örültem volna, ha rám nyitja valaki az ajtót, de az elsőt mindenki kikapkodta a kezemből.

2013. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egy nagy veszekedés után el is indultunk albérlet után. Csak egy probléma volt. 1 napot hagytak a gondolkodásra, mivel központi fűtést most csináltatják. Mondták, gondoljuk meg mert akkor csak az ő szobájukba csináltatják meg. A vállalkozóval már le volt ekkorára beszélve. Másnap mi bejártuk a férjemmel az albérleteket. De fél nap alatt nem lehet egy albérletet elintézni,mivel aznap ment estére dolgozni. Így nem tudtunk elmenni. Ezek után meg már hogy? Főleg hogy részletre vannak megvéve a dolgok. Pedig minden vágyam egy külön kis lyuk.
2013. júl. 23. 16:51
 9/24 A kérdező kommentje:

Nekem itt eszembe ne jusson kulcsra zárni az ajtót. Akkora perpatvar lenne belőle hogy csak na. Mit képzelek én magamról, tán titkolni valóm van stb.

Igen, sajnos eléri azt hogy már lassan nem tekintem magam anyának, mivel teljesen felettem uralkodik.

2013. júl. 23. 16:57
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezért kell a szülők nyakára szüli.
2013. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!