Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a barátnőmnek? A...

Igaza van a barátnőmnek? A férfiak tényleg nem változnak?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, fél éve együtt is élünk, nagyon szeretjük egymást, a jövőt is közösen tervezzük. 1-2 jelentéktelen rossz tulajdonságon kívül csak jót tudok mondani róla, boldog vagyok vele, és mindenben támogat.


A problémám az, hogy az előző kapcsolataiban megcsalta a barátnőit. Ezt még az elején őszintén elmondta, én a háttér információkat is ismerve elfogadtam, nem is volt semmi baj. Alapból nem vagyok egy féltékeny típus, szoktunk külön is bulizni, és ha valahova egyedül megy, nem jut eszembe, hogy na majd most biztos megcsal.


Viszont elmondtam ezt az egyik barátnőmnek kb egy éve, és azóta akár hányszor találkozunk, mindig mondja, hogy szakítsak vele, meg órákig ecseteli, hogy aki egyszer megcsalt valakit, akkor az már biztos mindenki mást is meg fog, mert ilyen típus. Én ezt nem vagyok hajlandó elhinni, de mivel a barátnőmnek ez a kedvenc témája, kicsit elbizonytalanodtam.


Annyit kell tudni, hogy az első barátnőjével 17 évesen jött össze, 2 évig voltak együtt, vele csókolózott, feküdt le először. Azt mondta, hogy bizonyos mértékig szerette, de nem volt belé szerelmes, és ahogy felkerült Pestre egyetemre, egyből megcsalta 2 lánnyal is (mindkettővel buliban csókolózott), aztán látta, hogy ez a kapcsolat nem vezet semerre, ezért szakított a lánnyal.


Ezután kb egy évig nem volt másik barátnője, majd összejött a másodikkal, saját bevallása szerint azért, hogy legyen valakije, de mivel messze laktak egymástól, az alatt a 4 hónap alatt amíg jártak, alig találkoztak. Szóval őt is megcsalta egyszer, egyik ismerősömmel. Én tulajdonképpen innen ismerem, csak mikor még nem jártunk, nem tudtam, hogy neki akkor volt valakije.


Azt mondja, az elsőnél még túl fiatal volt, a második meg egyszerűen nem érdekelte, meg hogy beléjük nem volt szerelmes, belém meg az. Én ezt el is hiszem neki, de nem akarok hülye lenni, ezért szeretném attól kérni, akinek van ilyen irányú tapasztalata, akár pozitív, akár negatív, hogy ossza meg velem.


Egyébként nem fogok vele szakítani a semmi miatt, mert itt sokan egyből azt tanácsolják bármi probléma merül fel, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Inkább azon gondolkozom, hogy a barátnőmmel kéne kevesebbet találkoznom.


Mindketten 23 évesek vagyunk.


2013. júl. 31. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én a legtöbb exemet magcsaltam, a férjemet viszont soha. 13 éve vagyunk együtt és nem is érdekel más. Ez nem azért van, mert megváltoztam, hanem azért mert az összes előző kapcsolatomban volt valami probléma. A férjem az igazi, a nagy ő. Szerintem ez ennyire egyszerű.
2013. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Ugy 40 év mulva pedig változni fog!
2013. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően nem hiszek abban, hogy van ilyen típusú férfi/nő. Valahol mégis meg tudlak érteni, a tudatalattim nekem is dolgozna ha ilyen szituban lennék.

Holott hiszek abban, hogy ha valaki egy előző kapcsolatában csalta a párját, az is meg változhat. Legalábbis a remény hal meg utoljára.

Azonban neked egy ilyen múltú emberrel nagy az esélyed rá, hogy a kapcsolatotokon belüli problémát a párod egy 3. személlyel fogja kezelni.

Ezt szokta meg.

Nem hinném, hogy csupán pszihológiai feltételezések miatt el kéne hagynod. A helyedben próbálnék résen lenni, figyelni az apró intő jelekre. Amíg ilyen nincs, nem futnék világgá, főleg, ha szeretem.

2013. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
A barátnőt kapd el, és kérd meg, hogy konkrét esetet mondjon. Esetleg vele akart kikezdeni a barátod? Vagy ő értett félre valamit?
2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Bírom az ilyen "barátnőket" - a pokolba velük!

Ha szeretitek egymást, ne foglalkozz semmi más véleménnyel. És a múltjával sem.TÉRJ A JELENBE!!!! csak az számít -és az határozza meg a jövőt.

2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Több volt barátom is megcsaltam fiatalon.. A jelenlegi páromat, sőt már az előző több éves kapcsolatomat sem viszont.. Soha még csak meg sem fordult a fejemben.. Ez nem kor vagy nem függvénye, hanem ember.. ha igazán szeretsz valakit nem akarsz mással lenni.. Szeret a párod? ha igen, nincs miért aggódnod! A barátnődet pedig kérd meg, hogy tisztelje a kapcsolatotokat.
2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Az én exem is megcsalta az összes előttem lévő barátnőjét. Engem nem. Ezt csak onnan tudom, mert szakításnál még hozzám is vágta, hogy milyen szemét vagyok, hogy már nem szeretem, pedig engem még meg se csalt.


Szerintem ezek a dolgok nagyon élethelyzet és életkor függők is. Pl. ha valaki fiatal talán hamarabb megtörténik a dolog, utána meg a kapuzárási pánik környékén megint gyakrabban előfordul. Fene tudja. Ne stresszelj ezen. Éld az életet, a jövőt úgysem befolyásolhatod. Lehet összejönnél egy pasival, aki senkit nem csalt meg, csak épp téged fog. Na bumm. Ilyen az élet.

2013. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Az én párom is csalóka volt eddig, de 100%-ig bízok benne, hogy már nem az. Ezért én a büdös életben nem szakítanék vele. Szerintem ez a lány nem a barátnőd.
2013. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

1-es vagyok.

Még egy dolog eszembe jutott arról, hogy valaki azt írta, hogy így oldja meg a kapcsolati problémáit, mert ezt szokta meg.

Mint írtam korábban ez nálam is előfordult, de van egy fontos különbség az előző kapcsolataim és a mostani között. Méghozzá az, hogy a férjem az első férfi az életemben, akit nemcsak szeretek, hanem tisztelek is. Akire fel tudok nézni. Tisztelem őt, ezért ha valami mégis rosszul alakulna, akkor vele szemben nem ezt a megoldást választanám, őt nem verném át. Nem mondom, hogy büszke vagyok arra, amiket korábban tettem, de ha most higgadt, kicsit idősebb fejjel visszagondolok azokra az időkre, akkor azt kell hogy mondjam, hogy nem kell azokat a megcsalt pasikat sem sajnálni. Ők is megérték a pénzüket. Egyébként is, nincs olyan ember, aki egész életében nem követ le semmilyen hibát. Én nem is bánom, hogy ezeket a dolgokat is megtapasztaltam.

2013. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

4-es, a barátnőmet a párja 3 év után hagyta el egy másik nő miatt, ráadásul ő egy évig mondta, hogy házasodjanak össze, a pasi meg 2 hónap után elvette a másikat. Én értem, hogy ez fáj neki, de már nem tudok úgy elmenni megenni vele egy fagyit, hogy ezt ne vetítse ki a mi kapcsolatunkra.


Köszönöm a gyors válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Én bízom a barátomban, azért is, mivel ezeket mind magától vallotta be, hogy tiszta lappal induljunk. Viszont az már zavaró, hogy heti 3-4 órában csak ezt hallgatom a barátnőmtől. De majd megmondom neki ezredjére is, hogy hanyagolja ezt a témát, vagy tényleg kevesebbet találkozom vele.

2013. júl. 31. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!