Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék a barátnőmnek...

Hogy segíthetnék a barátnőmnek/mit mondjak neki? 14/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy barátnőm,ő is 14 éves.Az lenne a "probléma",hogy az Apukája 60 éves lesz 1-2 hónap múlva.És nem is tudom,mintha szégyellné.(Az Anyja nem velük lakik,kis kora óta nem látta,nem tartja vele a kapcsolatot.)

Én mondtam neki,hogy attól még,hogy olyan idős ,ugyanúgy szereti,mintha fiatal lenne,és sokkal tapasztaltabb,bölcsebb is lehet,mint egy fiatal apuka.De ő ezt nem érti meg.Szomorú,amiért nem lehet neki is fiatal szülője.És én tényleg próbálok neki "okosat" mondani,de nem veszi figyelembe.

MIt mondhatnék neki nyugtatásként?

Bocsi ha zavaros,mobilról írok.

Köszi a válaszokat előre!


2013. ápr. 1. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Pl. azt, hogy ha ez az "idős" apuka 14 évvel ezelőtt úgy gondolkodott volna mint most a lánya, akkor eszébe sem jutott volna "öreg" napjaira egy kamaszlány nevelésének a gondját a nyakába venni. És akkor a barátnőd most a világon sem lenne, hogy ilyen szamárságokon törje a fejét...

Meglehetősen buta, és felszínes dolog valakit a kora, vagy külseje, nem a viselkedése, vagy a személyisége alapján megítélni. Valóban nem átlagos köztük a korkülönbség, de épp ezért, inkább igyekezzen kihasználni minél jobban azt az időt, amit együtt tölthetnek. Azt szokták mondani, hogy "anya csak egy van..." Hát, neki egy sincs. Az édesapja van, aki mindegy hány éves, a legközelebbi hozzátartozója, és a szeretetére mindig számíthat majd. Ez az egyetlen, és igazán fontos dolog, még ha 14 évesen nem is szokott ilyesmiben gondolkodni az ember.

2013. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben semmi szégyellni való nincsen.82 éves a szomszédom,annyira fitt,fiatalos,jókedvű,hogy amikor mesélt a 80.szülinapjáról én visszakérdeztem,hogy "kinek a 80.szülinapja?"Még van több,mint 20 éve is akár...
2013. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen semmi szégyelni való nincs! :)

Nem a kor teszi az embert! Legyen hálás érte, hogy eddig is felnevelte, szerette, támogatta, ha már az édesanyja nem tette meg. Erre büszkének kell lenni! :) Sokkal tapasztaltabb és bölcsebb lehet mintha mondjuk lenne egy most 35 éves édesapja. Én azt sem bánnám ha 70 lenne, csak élne...

A szeretet a fontos! Ezért senki sem fogja lenézni, vagy megszólni, mindenki szépen lassan megöregszik...

Egy előttem szólóhoz... Manapság nem meglepő ha egy férfi 45 éves kora körül vállal gyereket... :)

2013. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!