Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságon kívül született...

Házasságon kívül született gyermek esetében melyik szülőnél helyezhetik el a gyermeket, ha az apa születése óta nem gondoskodik a gyermekről?

Figyelt kérdés

A páromnak született egy kislánya, aki most 5 éves. Nem voltak összeházasodva, az apa szó nélkül lelépett. A párom akkor a bírósághoz fordult, ahol az a döntés született,hogy az apa köteles gyermektartást fizetni a páromnak. (gyermekelhelyezési per nem volt köztük). Ennek öt éve és egy forintot sem kapott még tőle. Én 4 hónapja vagyok a párommal és nagyon megszerettem a kislányt, mintha a sajátom lenne, úgy nevelem. Idővel szeretném a nevemre venni a kicsit!

Igazából azt szeretném megtudni, hogy az apának ennyi idő után joga van-e ahhoz, hogy a kislányt magához vegye (ha véletlenül mégis felbukkanna)? Illetve van-e olyan törvény, amely kimondja, hogy az apa "hanyagsága,", miatt az anyánál marad a gyermek? Vagy kell-e bírósághoz fordulni ebben az esetben? A párommal mindenképpen azt szeretnénk, hogy hozzánk kerüljön a gyermek! Kérem aki tud, segítsen, nagyon fontos lenne!!! Előre is köszönöm!


2008. jún. 27. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha te elveszed a párodat feleségül akkor te a nevedre veheted a gyermeket ha az apap lemondról. (de szerintem nem nagyon mondana ellent ha soha nem látogatja meg nem is fizet) (házaság nélkül nem lehet) ha esetleg nem mond le róla akkor lehet perelni az elmaradt pénzért amit ha van bejelentett mukája akkor kapni is fogtok (valamennyit).

apa soha nem fogja megkapni ha anyuka nem egy iszákos, munkanélküli, hajléktalan. ha rendesen dolgozik (vagy te eltartod) és nem üti a gyereket (na szóval normális anya) akkor soha a bíroság nem veszi el. ha esetleg apa megjelenik akkor neki elöbb egy gyermekelhejezési pert kell indítani és bebizonyítani hogy anya nem jó anya.

VISZONT ha anya esetleg meghal akkor automatikusan apa kapja a gyereket ö lesz a gyám (ha nem vagytok összeházasodva) ilyenkor max nagyszülök, életársak nagynénik gyermekelhelyezést kérhetnek, de ilyenkor a bíróság jobban az apa felé hajlik ha az alkalmas rá.

szóval én a házaságot és a nevedre vételt javasolom mert ezzel sok kis bajtol meg óvjátok magatokat. leginkább akkor jó ez ha akartok rövid idön belül tesót is.

nagyon sokan pikk pakk össze házasodnak és élete végéig boldogok.

2008. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válasz, sokat segített! De persze van még egy gond: ahhoz, hogy a gyermeket az én nevemre vehessem, a gyámhatóság előtt meg kell jelenni mind a hármunknak:nekem, a páromnak, és az apának. A gyámhatóság előtt az apának lemondó nyilatkozatban kell megerősítenie, hogy nem kíván többé gondoskodni a kicsiről. Mint írtam az apa szőrén-szálán eltűnt, nem tudunk róla semmit, és ha előkerülne is, nem valószínű, hogy lemondana a gyermekről. Valószínű "szép szóval" nem fogjuk tudni meggyőzni!
2008. jún. 27. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is amit az első válaszoló írt teljesen jó.

Szerintem keressétek meg az embert, hogy lesszíves a gyermekről lemondani, akkor eltekintetek a gyerektartásról, akkor valószínű az eddigi pénz is bukta, de nem ezzel kell foglalkozni..szóvalmondjon le, ha jól tudom csak házasság esetén veheted a nevedre..Azapának mindig van joga perre menni a gyermekért, hiszen nem mondott le róla, de elutasítanák, mivel rendezett gondolom a körülményetek és egy fillért sem fizetett gyerektartást...ennek viszont kell hogy nyoma legyen..illetve neki kéne egy nyom hogy küldte a pénzt, úgyhogy ezmiatt nem kell aggódni, mivel ezt nem tudja bizonyítani.

Tehát beszéljetek vele,menjetek elintézni a papírmunkát, ha nem intézi akkor pereljétek a gyermekért és az eddigi gyerektartásért..aztán megkapjátok a kicsit és utána azonnal esküvő, hogy a nevedre vehesd..ha szemétkedik kell egy ügyvéd is nektek, de érdeklődhetsz a körzeti gyámhivatalnál..Sok sikert az Új családhoz!

2008. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elsö hozzászoló vagyok,

igen utánam szoló is leírta igaza van, keresétek meg az apát és ha nem hajlandó lemondani a gyerekröl akkor mondjátok hogy az összes gyerektartást követelni fogjátok visszamenöleg is, számoljatok ki egy kb összeget és vágjátok hozzá akkor tuti másképp gondolkodik.

ha nagyon nem találjátok kerestessétek mint eltünt személyt és évekig nem jelentkezik akkor halotnak nyilvánítják.

2008. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!