Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nyáriszünet nem arra való,...

A nyáriszünet nem arra való, hogy szórakozzunk meg kipihenjük magunkat?

Figyelt kérdés

Eddig az egész nyarat a haverjaimmal töltöttem és ez nem tetszik a szüleimnek. Nemszeretek itthon lenni de voltam itthon velük is de inkább megyek. Hálistennek nem buktam semmiből úgyhogy szerintem jobb ha most ki szórakozom magam de a szüleim már meg akarják tiltani 12 éves korom óta nem tiltottak el semmitől. Amúgy se vagyok már 10 éves, hogy 8-ra haza kéne érnem. Amikor suli időben megyek akkor az a baj. Most akkor mi van?

17/F


2013. aug. 2. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol igazad van, de valahol nem. Azt írod, hogy eddig az egész nyarat a haverjaiddal töltötted. 17 éves vagy, szerintem okkal várják el, hogy az otthoni kötelezettségeknek is tegyél eleget, nem minden a buliról és szórakozásról szól!
2013. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hálistennek nem buktam semmiből"

Ez a mondat kicsit azt sugallja, hogy a bukás szélén voltál. Ha így van, akkor nyílván ezért nem olyan engedékenyek, mert látják hogy a buli megy, de a suli már kevésbé, és félnek attól, hogy a tanulás rovására bulizol. Amúgy meg igazat adok Neked, mert munka mellett már soha nem lesz ilyen szabadsága az embernek.

2013. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Naná hogy arra való a nyáriszünet, hogy az ember kipihenje magát, és buli-buli-buli :) De azért ezt is okosan kell csinálni, kell egy kis időt a szülőkkel tölteni, velük is szervezz közös programot, hogy nyugi legyen. Az anyagiakkal nem tudom hogy állsz (meg már úgyis késő), de legközelebb gondolkozz el egy kis nyári munkán. A plusz pénz csak jól jöhet, és akkor az ősök is látják, hogy felnőttesedik a gyerekük, talán jobban elengedik azt a "pórázt".
2013. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha otthon is besegítesz azért, és elvégzed a kötelességeid, akkor nincs azzal gond, ha nyáron bulizol, életed nagy részében erre úgysem lesz alkalom, mivel ott lesz a munka. De azért az elvárható, hogy ha neked úgy is szünet van, a szüleid meg dolgoznak, akkor otthon segíts valamit.
2013. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, mert tényleg most kell kitombold magad, én is a nyáron szórakoztam, diák melóztam, meg itthon is csináltam a házimunkám plusz a hobbimra is sokkal több időt tudtam szakítani.

A szüleid szerintem otthon is szeretnének téged látni, lehet kell csinálj valamit, csak nem mondják mert azt akarják hogy önállósodj de ezt inkább tisztázd velük hogy mi az amit elvárnának tőled.

Én már dolgozok nincs időm a nyáron, régebben én is elmentem bulikra, pár napra haverokkal sátrazni, de most már nincs erre sok időm, tehát maximálisan megértelek. Én már több mint 1 éve dolgozom tavaly nyáron is csak 1 hétre tudtam szabira menni pedig úgy volt hogy lesz egy egész hónapom igaz nagyon kevés pénzért mert nem volt munka és csak alapbért kaptam volna annak is csak a töredékét meg néhány nap szabi be lett volna írva hogy legalább valami pénzem is legyen, de amennyire ígérték meg amennyire bele éltem magam nem jött össze csak egy szűk 1 hétre tudtam elmenni, hogy a párommal legalább nyaralni tudjunk egy picit.

Idén már ez sem adódik meg. Most sok a munka, sokan vannak bete3gszabin sokan leszámoltak, de nem vesznek fel plusz embereket mert pénzről szól ez az egész dolog és most idén nyaralni sem tudok elmenni, most is örülök hogy 4 napra elengedtek hogy betudjam fejezni a házunk felújítását. Jövőhéten szerettünk volna lemenni 5-6 napra a párom balatoni nyaralójába ami a családjáé de nem tudunk menni mert akkor hétvégén is dolgoznom kell, és lenne 2 napunk de arra meg felesleges lemenni.

Szerintem is használd ki a nyarat de beszéld meg a szüleiddel hogy nekik is jó legyen, és ne balhézzanak.

2013. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazad is van meg nem is. De gondolj csak bele, lefáraszt a suli? Oké. aláírom jó a nyári szünet, de hacsak nem tanárnak készülsz pár éven belül lemondhatsz erről a kiváltságról.


Szerintem a szüleidet zavarja, hogy semmi értelmeset nem csinálsz. Biztos értékelnék, ha diákmelóznál valahol. Nem a pénz miatt, hanem mert látnának valami tevékeny elfoglaltságot, nem csak a lógást. szerencsére nem buktál semmiből???? Hát bazz ez alap :D :D Nem érdem.

2013. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha megkernek valamire hogy csinaljam meg akk megcsinalom. Munkat nem talaltam ami meg lett volna azt lemondtak. Felevkor 6-bol buktam es mindent kijavitottam. Na ha ez nem volt munka akkor semmi :D
2013. aug. 2. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:

6ból buktál félévkor, ezért nem örültek neki, hogy suli időben eljársz.


Most pedig lehet tényleg zavarja őket, hogy csak enni aludni jársz haza. És csak ha szólnak veszed észre a dolgod. Elhiheted nem esik le senki kezéről az aranygyűrű. A haverok buli fanta jó dolog, de csak ésszel. Jövőre érsz, nem ártana ha arra is elkezdenél készülni. Bármi is a célod a jövőben.

Egy év és jogilag felnőtt leszel, kezd is felnőni.

2013. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!