Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11. -esek! A nyáriszünet...

11. -esek! A nyáriszünet alatt fogtok már tanulni az érettségire? Ha igen, mennyit? Jártok különtanárhoz pl nyelvből vagy matekból?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

Nyári szünetben az érettségire? Főleg matek? Nem 11.-es vagyok, de ha az lennék, ezt tartanám a világ legnagyobb baromságának :DDD Nyelv még oké mert az jól jöhet, de matek???


DE ha te szorgalmas vagy, akkor tanulj :)

2013. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hú, bocsi ,de nem értem, mit akarsz ezzel... Hogy érted azt, hogy a "nyelv jól jöhet, de a matek nem"? Valakinek az nem megy, akkor abból kell erősíteni, vagy nem?
2013. jún. 13. 11:31
 3/19 anonim ***** válasza:

Azt akarom ezzel mondani hogy a nyelvet jo ha tudod, mert sokkal nagyobb ra az eselye h fogod hasznalni mint a matekot. En pl soha nem fogom a logaritmust meg a masodfoku egyenleteket hasznalni a futesszerelo meg jovendobeli hegeszto szakmam mellett.

Erositeni meg kell erositeni de matekbol nyaron ? Hidd el aki utalja a matekot az tuti nem fog nyaron matekozni ha atengedtek ev vegen. Ezzel a diakok 95% igy van.

2013. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az érettségire nem azért kell megtanulni azt a sok cuccot, mert mindet használni fogod az életbe, hanem pl azért, hogy jól sikerüljön, és legyen pontszámod a továbbtanuláshoz.
2013. jún. 13. 13:11
 5/19 A kérdező kommentje:
De a lényege a kérdésemnek: kíváncsi vagyok, van-e, aki már készül valamilyen formában egy évvel az éretsségi előtt.
2013. jún. 13. 13:12
 6/19 anonim ***** válasza:
en angol emeltre keszulok mar a nyaron :-) jarok tanarhoz is. 17/L
2013. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan már sok éve túl vagyok az egész érettségin, de azért válaszolnék:


Ahogy kiveszem szavaidból, tovább akarsz tanulni. Akkor magadban a következő kérdésekre kell, válaszolj:

-Hova tanulsz tovább;

-Milyen kar;

-Milyen szak;

-Mik a követelmények;

-Melyik 2 tantárgy a felvételi tárgy;


A 2 felvételi tárgyból készülj nyáron is, (ebből a kettőből kell jól teljesíteni, a többi nem baj ha gyengébb) ill. idegen nyelvből.


Az idegen nyelv manapság igencsak fontos, ahogy ezt az előző válaszoló is említette, helyesen.


Nyelvből helyesen teszed, ha legalább középfokon vizsgázol (még továbbtanulás előtt!), hisz ez nemcsak többletpont, de pl. a diploma kiadás feltétele is.

(Meg persze ha kimész külföldre, akkor kell igazán a nyelv, habár megjegyzem, a valódi nyelvtudás és a nyelvvizsga nem egyenlő egymással).

2013. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

"Meg persze ha kimész külföldre, akkor kell igazán a nyelv, habár megjegyzem, a valódi nyelvtudás és a nyelvvizsga nem egyenlő egymással"

Már bocsi de hogy érted ezt hogy a nyelvvizsga és a nyelvtudás nem egyenlő egymással? Már ne is haragudj de tudod te hogy mennyit készülnek az emberek a nyelvvizsgára?? Hát rohadt sokat. Én 2 hónapja csináltam és konkrétan 4-5 év munkája van benne. Ha pedig sikerült akkor szerintem ez azt jelenti hogy megtanultam...

2013. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, értem én, hogy nem könnyű letenni egy nyelvvizsgát, rengeteg befektetett idő, tanulás, gyakorlás, szenvedések halmaza... én is letettem.


De hidd el, ha kimész külföldre, akkor rögtön rájössz, hogy az bizony nem sok...

Akár ha boltba valamit picit bonyolultabban mondanak, vagy hadarnak, esetleg tájszólással mondanak, közbe persze mellékzajok vannak, stb. nem is olyan könnyű megérteni.

A hivatalról meg nem is beszélve, ahol szakszavakat is meg kell érteni.

Persze bele lehet jönni, jó alap a nyelvvizsga, de egy papír nem jelenti azt, hogy már tudod az adott idegen nyelvet.

Sőt, ha aki már mondjuk pl. 5 évet dolgozott és élt kinn, még mindig vannak számára ismeretlen szavak, jócskán, akár egy tv-nézés közben is...


A nyelvtanulás nem egy olyan valami, amit meg lehet tanulni, 4-5 év iskolai oktatással/ nyelvkurzusokkal, hanem egy élethosszig tartó folyamat.

Mindig tanul valami újat az ember, változik is folyamatosan a nyelv, stb.

Szlengek jönnek be...

2013. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Talán érdemes olyankor elővenni a kötelező olvasmnányokat (is) Vagy legalább egy részüket-

Hogy kevesebb maradjon belőle

2013. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!