Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire túlzás...

Szerinted mennyire túlzás ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Már régebben történt, de engem valamilyen szinten még most is zavar.


A párom már évek óta modell autókat gyűjt, ez a hobbija, mivel igaziakra nincs pénze így beéri ezekkel is.

Ezek általában nagyon részletesen kidolgozott modellek és az áruk is borsos, de csak alkalmanként újít be.(az ő pénze, ő dolgozott meg érte, én elfogadom,hogy ez a hobbija)

Egyik nap viszont eljött egy közös ismerősünk az 5 éves kisfiával aki azonnal kiszúrta az autógyűjteményt, és nagyon szeretett volna egyet, nagyon oda volt érte, párom pedig nagyon húzta a száját, nem örült neki, de végül odaadta azt az egyet.

Aztán elment dolgozni, én pedig maradtam a vendégekkel, aztán mikor menni készültek a kisfiú beleszeretett még két autóba, és annyira szerette volna,hogy én megsajnáltam és odaadtam még kettőt, mert egyszerűen nem tudtam azt mondani,hogy nem.

Úgy gondoltam,hogy majd lerendezem párommal, de mikor hazajött és megtudta,hogy még két kisautóját elajándékoztam hát nagyon nem örült, és teljesen kiakadt,hogy én miért ajándékozgatom el az ő dolgait, mikor ő sem teszi ezt az enyéimmel, vagy hogy én mit szólnék ha ő ajándékozgatná el az én cuccaimat.

Mondta,hogy már az elsőnek sem örült,hogy elvitték, de odaadta mert neki is nagy örömet okozott volna ennyi idősen egy ilyen kisautó.

Felajánlottam neki,hogy akkor vegye meg őket újra és majd én kifizetem, de állítólag a 3-ból 2 nem kapható kereskedelmi forgalomban sem, és az áruk is az eget veri.


Nekem igazából az összes ilyen értéktelennek tűnik, de megértem,hogy neki ez fontos volt, és tényleg igaza van abban,hogy nem ajándékozhatom el az ő dolgait, (maga az elv)Meg valójában neki az eszmei értékük fáj a legjobban.


Nem beszélnünk erről mert ez nem a világ vége, de szerintem őt még most is bántja ez a dolog, és engem is mert így utólag rájöttem,hogy azt kellett volna mondanom,hogy nem az enyémek így én nem adhatom oda, de már mindegy.

Szerintetek érdemes ezen rágódnom?Többet biztosan nem fogok ilyet csinálni, de ami megtörtént azzal már nem tudok mit csinálni.


2013. aug. 3. 11:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás. Ő elajándékozza a te cuccaidat? Neked értéktelen, neki nem. Én is vettem már ilyeneket a páromnak és megsúgom baromi drágák tudnak lenni! Az a min, hogy megveszed neki (már ha lehet kapni, ha nem akkor egy hasonló kalibert).

Én biztos, hogy kiakadtam volna! Mégis mi a francot képzeltél magadról?????

2013. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem túlzás kiakadni, én szerintem még a fejed is levertem volna a helyéről. Akármennyire is sajnálsz egy gyereket, nem kellett volna neki még többet adni, főleg úgy, hogy tisztában vagy vele, hogy drágák voltak. Ezek nem gyereknek való játékautók. Mellesleg nem is fogja értékelni igazán, széttöri, lestrapálja, nem törődve azzal, hogy akár több 10ezer forintba került darabja. Elég lett volna egy is, a párod azt még bevállalta magának veszteségként. Semmi jogod nem volt önhatalmúan tovább ajándékozni más gyűjteményének a darabjait.
2013. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

És nem kell mindent megkapnia egy gyereknek, amiért sír.

Próbáld megvenni a modelleket.

2013. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

En is kiakadnek. De ha lattad, h hogy reagalt az elsore, miert adtal meg kettot??? Meg ha tudod, h ritka es draga.

Most mar mindegy egyebkent, de elhiszem, h ez tuske benne.

2013. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Elég meggondolatlan húzás volt, én visszavenném a 2 autót habozás nélkül és nem érdekelne a kisfiú. Nem érdekelne ha hisztizne, semmi, de próbálnám kiengesztelni valami mással, de legalább azt a 2 autót visszakérném. Párodnak nagyon fontosak voltak.
2013. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon buta voltál, mert:


- Más cuccát nem adjuk oda senkinek.

- Nem kérdezted meg a férjed.

- Értékes dolgokról van szó, nem egy kis semmiségről.

- Gyereknek nem adunk olyan dolgot, ami azért ennyibe kerül. Egy sima kis műanyag autó ugyanígy tetszett volna neki, de legalább nem egy beszerezhetetlen gyűjtői darab.


Másrészt, lehet, hogy neked semmit se jelentenek, de tudod nagyon jól, hogy a párodnak sokat, illetve, hogy milyen sok pénzbe kerülnek. Egy ájfónt is neki adnál, ha megtetszene neki?

2013. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

A párod jogosan akadt ki. És abszolut igaza van, hogy mi jogon osztogatod az ő holmiját, ráadásul azt, amire jól tudod, hogy sokat költött?! Ha ő adta volna oda a kedvenc nagykabátod valakinek, neked hogy esne?

Mellesleg ki nem állhatom az olyan szülőket, akik ráhagyják a gyerekre a kunyerálást...

Én a helyedben feltettem volna a pléhpofát, és szépen visszakértem volna. Elvégre drága dolog. Szemétségnek tűnhet, de gondolom a gyereknek otthon már nem is érdekes, és akármilyen másik kisautót is becsülne annyira.

2013. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Hat en eleve a szitut sem értem. A gyerek szülei nem szóltak ra, hogy ne hisztizzen? Ez csúnya dolog. Nem volt jogod odaadni, de a gyerek szüleinek sem szabadott volna elfogadni !
2013. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellett volna venni a 2 autót. Egy 5 éves kölyök nem úgy tekint azokra az autókra, mint ő. Ráadásul nem kell mindent megkapnia, mert neki megtetszik.
2013. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek az gyerek, persze h kér még abból ami neki tetszik, nem fogja végiggondolni h ez másnak mennyi pénzébe került.Nem is értem hogy adhattad oda neki a két kisautót, párom csinált nálunk is hasonlót, valóban értéktelen de számomra fontos dologgal, de mi visszakértük végül, jelezve a szülőknek h szükségünk van rá és hiba volt..de ha ráadást vmi gyűjteményem kezdte volna szétosztani a párom, hát nem kis vita lett volna belőle..
2013. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!