Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön tényleg könnyebb...

Külföldön tényleg könnyebb boldogulni? Családtagok, vagy kimenők hogy élik ezt meg? Manapság már bűn, ha itthon marad valaki? Ennyire egyszerűnek tűnik másoknak ez a dolog?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz és nem biztos hogy pont ez a legjobb kategória a kérdésemnek, de főleg családon belüli hozzáállásra lennék itt kíváncsi.

Januárban végeztem egyetemi alapképzésen. Persze nekem is nagy vágyam ebben dolgozni, de mást is elvállalnék. Mesterképzést főleg anyagi okok miatt nem vállaltam de ez hosszú. Jelenleg van egy pár hónapra munkám ami éppen hogy fizet. Lépten-nyomon olyan emberekbe botlok manapság akik azt szajkózzák, hogy hülyeség itthon maradni, miért nem megyek ki, tervezem e hogy kint próbálkozom és persze a jól ismert itt úgysem lehet egyről a kettőre jutni és hogy ott milyen jól lehet keresni stb. szónoklatokat nyomják. Az érdekelne itt hogy vajon tényleg igazuk van? Mert nekem úgy tűnik, hogy főleg azok szajkózzák ezt, akiknek van biztos állásuk, saját ház vagy lakás és 1000 kifogás hogy miért ne menjenek ki. Akik kimennek és jól összejön nekik azok közül egy sem mondja hogy menj ki, akiknek pedig nem az meg főleg nem. Vagy csak én látom így? Utána néztem mibe kerülne csak kimenni úgy, hogy jelenleg nincs olyan ismerősöm, akinél ellehetnék legalább az első hetekben. Hát, így sehogy sem megoldható. Sokan mondják hogy 1 hónapba került mire valamilyen munkát találtak (jó hogy itthon több, de azért ott csak drágább az élet főleg ha munkanélküliség után mennék ki). Angolul sem beszélek olyan jól hogy ezt be merjem vállalni de ezen még lehet változtatni. Mesélték hogy aki nem beszéli igencsak jól a nyelvet nagyon nehezen talál munkát és nem éri meg neki. Mégis a környezetemben mindenki ezzel jön hogy miért nem mentem már ki. Már majdnem bűn az, ha ebben a tetves országban próbálok meg valamit kezdeni magammal fél évvel a diplomaosztóm után? Ott sem biztos hogy bejönne a élet és hogy legalább egy lakásra valót összeszednék. Mindenki csak ennyire egyoldalúan látja a dolgot vagy csak nekem tűnik így? Már az öreg családtagok stb. sem számít? Egy ismerősöm most jött haza. Ő is azt mondta hogy oké, odakint jobb mert van munka, ő nagyon kényelmesen élt, félretett de ezét ugyancsak megdolgozott, de mostanság már nem biztos hogy ennyire könnyű ott is és persze szerencse kell hogy jó állást kapj, amiért megéri kint maradni. Meg persze a honvágy is ott van és csak egy ismeretlen, idegen ország. Sokakat hallok hogy nem is tudnak kint sem egyről a kettőre jutni ilyen vagy olyan okból. Mégis akkor mi ez a nagy "minden 40-es zavarná ki a gyereket" dolog? Főleg tőlük hallani ezt, akiknek itt már bejött az élet és nemhogy nem próbálták, de nem is akarják kipróbálni a külföldön milyen. Valakinek van valamilyen konkrét tapasztalat külfölddel kapcsolatban? Szülők hogy élik ezt meg? Főleg akik a más gyerekének ajánlgatják ezt és közben a sajátjuk még ott koptatja az iskolapadot? Ti javasolnátok ezt a gyereketeknek? Akinek kint van a gyereke vagy kint volt még egytől nem hallottam ezt, de lehet csak nekem tűnik így?


2013. aug. 3. 15:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
2013. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Általában azok mondják hogy ki kell menni külföldre, és ott király élet van, meg alap nyelvtudással is "gazdag" akiknek semmi tapasztalatuk, vagy a szokásos "apukámnak az egyik ismerősének az anyukájának a lánya így ment ki.."

Én tapasztalatból mondom:

Minden új élet kezdés nehéz,főleg ahogy írtad nincs senki aki az első pár hétben segítene akár szállásügyben vagy akár csak helyi tájékozódásban. Aki teljesen magára maradottan vég neki az sosem fogja azt írni hogy milyen jó és könnyű volt.. Nem könnyű. Alig nyelvtudással a legtöbb országban már nem kap az ember munkát.. Már régen nincs olyan hogy "én simán takarítok, mert az angolok nem fogják csinálni úgysem, oda meg minek az angol nyelv" Ez már régi történet.. MA már az angol is elmegy takarítani, mosogatni létminimumi bérért. Régen rossz azt hinni hogy külföldön nincsenek szegények vagy mindenki tanult, diplomás.. Sokan vannak kint is akik nem tanultak, tele vannak hitellel, és munkanélküliek. Azt is sokan nem veszik figyelembe, hogy a legtöbb külföldi országot ellepték gyakorlatilag a bevándorló népek. Sokan jó nyelvtudással rendelkeznek.

Mint írtam tapasztalatból beszélek.

Mi családostul vagyunk kint Angliában. Dolgoztunk, sőt el is veszítettük az állásunkat a gazdasági válság miatt. Én fél év után kaptam újra melót, a párom aki folyékonyan beszél angolul 2 hónap után.. Nem volt könnyű.

HA ott élnénk és ez a tapasztalat a birtokomban lenne, a fiamat csak úgy engedném külföldre, hogy nagyon jó nyelvtudása legyen és anyagilag bőven támogatnám..Nem kevés pénz, mert bár átszámítva jól keres az ember, de átszámítva minden duplán- triplán drágább..


Még valamit: Viszont ha valaki pár évig küzd, és nem adja fel, egy idő után élhetőbb lesz az élet.. Mi 6 év után mondjuk azt hogy "révbe értünk"

2013. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is sok ismerősöm ment ki dolgozni külföldre. Hát tapasztalatból mondom, hogy nem egyszerű. Sok országban nehezen fogadnak be mert csak egy "vendégmunkás" vagy. Ha jobb pozícióba kerülsz, akkor azért nem kedvelnek mert elveszed a lehetőséget a hazafiak elől. Spórolt pénz nélkül kimenni szinte lehetetlen, főleg ha nincs kint ismerősöd aki segítsen. Persze ott sokszor korrektebbek a munkaadók, nincs akkor kizsákmányolás, de nincs kolbászból a kerítés külföldön sem. Egyet értek az előttem szólóval, főleg azok magasztalják a külföldi munkát, akik soha nem dolgoztak még más országban. És nem baj ha te itt akarsz boldogulni, nagyon dicséretes!
2013. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Könnyebb boldogulni, ha beszéled a nyelvet, és rendelkezel olyan szakmával, amire igény van. Persze ki lehet jönni mosogatni, takarítani is minimálbérért, de az alacsony keresetűek helyzete Nyugaton csak egy fokkal jobb, mint az otthoni helyzet. Én azt tapasztaltam, hogy annak éri meg, aki olyan kvalitásokkal rendelkezik, hogy nem minimálbért keres.
2013. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok Magyarország ellenes,de én azt szoktam mondani,ha van egy biztos tőkéd,beszéled az adott ország anyanyelvét és talpraesett vagy akkor menj,ha más nem világot látsz! Ismerős is úgy ment ki barátnőjével Angliába,hogy majd valami lesz nem tudja még,ez 3 éve volt dolgoznak elvannak,lakást bérelnek és jelenleg úgy áll a dolog,hogy nem akarnak haza költözni,legalábbis az elkövetkezendő 30 évben biztos. Külföldön sincs kolbászból a kerítés,de még mindig jobb életszínvonalon lehet élni az átlag embernek,mint itt.
2013. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

Én ki szeretnék menni fél éven belül, elsődleges célom Ausztria (barátnőmékkel), de ha nem jön össze, még lehetőség van Németországban is.

Itt szinte senki nem támogat ebben az említett barátnőmön kívül. Sőt, inkább azt mondják nekem, hogy HAZAÁRULÓ vagyok (?!?!), ha itt hagyom csodás hazánkat. Erre azt szoktam mondani, hogy az embereket szeretném itthagyni. Tartsak ki én is minimálbérért, persze. Miből lesz egyszer is gyerekem? Legyek én is segílyért ácsorgó "nemhiábaszületett" egyén??

Kösz nem. Auf (nicht)wiedersehen.

2013. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem feltétlen jó odakinn.

Valóban azok állítják ezt akik tényleg életükbe nem dolgoztak még külföldön, de elmondom neked hogy én sem dolgoztam, ugyan akkor a munkahelyemen nekem is mondják hogy fiatal vagyok miért nem megyek ki? Miért vagyok itthon?

Igen csak a nővérem és a bátyám plusz nem egy ismerősöm dolgozott kint külföldön és mind azt mondják hogy jó ha ott az ember kibír 6 hónapot.

Ott is ugyanúgy dolgozni kell mint itt, sőt jobban is. Németországba ha gyárba megy az ember dolgozni akkor ott nagyon kell ám dolgozni 12-16 órákba is akár. Oké hogy több pénzt keres az ember de egy albérlet durván 400 euró rezsivel együtt, keres kint az ember szűk 1000 eurót elmegy 800 albérletre plusz kajára és talán marad annyi amiből haza is tud jönni. Sőt kint Németbe éreztetik veled hogy ők németek te pedig magyar vagy más külföldi vagy, ez sajnos így működik ott. Nem egy ismerősöm mesélte ezt.

Valamelyik haverom totál odavolt hogy külföldre mehessen ki Ír országba a bátyához, ki is ment 5 hónapra ment volna erre 1 hónap sem telt el de hazajött mert nem bírta ki a család meg a barátai nélkül.

Meg ugye nem is beszélve arról hogy ha valaki kimegy külföldre és hónapokig nem látja a szüleit, barátait, ismerőseit, és örül ha hazatud telefonálni vagy interneten tudnak rendesen beszélni, ha olyan szállást kap ahol van is internet hozzáférés. meg ugye aki ki akar menni annak kell legalább 150-200 eze4r forint kezdő tőke amiből kimegy, talál szállást elvan 1-2 hónapig ameddig ne talál munkát. Jó igaz hogy pár nap alatt talál valaki munkát ha kimegy de mire abból pénz lesz addig meg kell valamiből éljen. Ha meg közvetítőn kereszt

ül megy ki egy brigáddal az rosszabb mert örül az ember hogy kap egy olyan szállást ahol tud aludni valamin, meg egy kis kaját és egy kis pénzt hogy el lehessen.

sokan mondják hogy ha az ember idehaza évekig tanul németet vagy angolt és ha kimegy örül hogy tud kéáni 1 kenyeret mert idehaza egy kalap fos az idegen nyelv oktatása, plusz ahhoz hogy elérjen egy szintet csak kin tudja megtanulni mert rákényszerül és ott jobban hallja hogyan beszélnek. Minden országban vannak nyelvjárások, ha a szerint nem beszél akkor nem ér el semmit.

Persze van akinek bejön a külföld, és van akinek nem.

De sokan akik családosok csak azért mennek ki hogy legyen pénzük amit haza adnak plusz rendesen eltudják tartani és csak ideiglenesen hogy valahogy tudjanak itthon előrelépni.

Persze vannak olyanok akiknek szerencséjük van, mert vannak jó munkahelyek is de ezt csak nagy ismeretséggel lehet összehozni, legegyszerűbb az ha idehaza egy cégnél dolgozik az emberke és az a cég külföldre próbál terjeszkedni és ezáltal mehet oda, az jó biznisz de ehhez hatalmas szerencse is kell.

Én is készültem kimenni de sorba beszéltek le róla hogy inkább ne mert nagyon megszívhatom. Egy ismerősömmel kitudtunk volna menni Svájcba valami sofőri munkára, de nem mentünk mert már amint elkezdtek mellé beszélni már levettem hogy átverés lesz, és rohadtul örültem pár hónappal később hogy így döntöttem mert egyik haverom elvállalta és úgy megszívta hogy örült annak hogy össze szedett annyi pénzt hogy hazatudjon jönni. Jól csinálta a munkát de valami kamu hibával mindig megfogták és levonták a bérét. Nem dolgozott teljesen ingyen de nem is nyert rajta semmit. Az összes pénze amit a kiutazásra tett félre nagyon nehezen az mind elúszott a semmiért.

Nagyon kell vigyázni. És sokan jönnek haza főleg olyan ismerőseim akik nagyon lelkesen mentek ki kb fél évig ha kibírták és azért jöttek haza mert nem érte meg úgy rájöttek hogy ott dolgozni is kell ám, és persze honvágy és nagyon sok helyen a kint élő magyarok is már németül gondolkodnak egymással ha nem idegenek magyarul beszélnek de amint egy idegen magyar odamegy egyből németül beszélnek és mintha ott sem lenne. Érdekes dolgok ezek, de nagyon meg kell gondolnia annak aki ki akar menni mert az sem egy leányálom.

Igaz hogy sokkal könnyebb minden csak amit ott tennie is kell érte sokan ahhoz nincsenek hozzászokva.

2013. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Nézd. Lehet kint boldogulni, mert több a munkalehetőség, mint itt, sokkal "élhetőbb" államok a mienknél, sajnos. Sok-sok barátunk él kint, van aki már egy évtizede, van aki még nincs egy éve. A kezdet mindig nehéz, és nem szabad elfelejteni, hogy nyelvtudás nélkül, vagy számottevő segítség nélkül aligha sikerülhet a boldogulás.

Egy szó, mint száz. Akinek itthon "lefőtt a kávé", annak nincs más választása, mint hogy kimegy, és külföldön próbál szerencsét. Sajnos sokaknak ez az egy lehetősége marad. (attól tartok, nekünk is... :'( )

Ami a legrosszabb az egészben, és amiért sokan mégis hazajönnek több év kintlét után:

egy magyar külföldön csak külföldi marad, egy IDEGEN, egy betolakodó, VENDÉGMUNKÁS...

Aki nem így gondolja, csak nézzen magába: mit hiszünk mi itthon egy románról (erdélyi!! határontúli magyar!) ha munkatársunk lesz egy varrodában, vagy egy ukrán (kárpátaljai!, szintén magyar!!!) fiatalemberről, aki a Tesco-ban rakodja ki az árut a polcokra, vagy egy szerbről (délvidéki SZINTÉN MAGYAR) aki előled happolt el egy állást, mert neki fele bér is elegendő, mint nekünk....

Nehéz helyzet ez, sajnos ha nincsenek "zsíros" rokonaid itthon, akik betesznek egy "zsíros" állásba, akkor nem marad más lehetőség.. főleg ha nem tartozol a "nemhiábaszületettek" táborába....

2013. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Én is csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni, mint mindenki más. Minden élethelyzet más és mindenki másképp éli meg úgyhogy nehéz lenne tanácsot írni.


Az én környezetemben van olyan fiatal, főiskolát végzett pályakezdő /pénzügyi terület/, aki kapásból kikapott magának egy százezres fizetéssel bíró állást de van egyetemi diplomás, aki hónapok óta nem halad előre.


Nem mindegy, mit végeztél, hol keresel, hogyan, sokszor egy jó állás nem csak az ismerősökön de néha a vakszerencsén is múlik.


Én azt mondom, hogy adj magadnak időt pl. egy évet vagy, amennyi neked belefér. Ha nem mozdul a sorsod akkor lehet menni toborzásokra és szétnézni külföldön és saját tapasztalatot szerezni.


Az én tapasztalataim:


Barátnőm először Angliában majd Skóciában takarított most Írországban szobalány.

Mindegyik helyén jól érezte magát és megfizették. A skótoknál jutalmakat kapott a jó munkáért, és hűségpénzt, mert nem lépett le pár hónap után.

Amikor a főnök bevállalt egy igazán mocskos melót a dolgozók közölték, hogy ezt ennyiért nem fogják kivakarni akkor a főnök leült velük, hogy akkor beszéljenek meg egy korrekt óradíjat, hogy mindannyian jól járjanak. Elintézték. Így is lehet. Pár év múlva a még jobb pénzért ment át az írekhez.


Nagynéném ötvenen felett volt, nem kellett sehová itthon. Vidéki de azért modernebb, belevalóbb asszonykát kell elképzelni. Nyelvtudás nulla Német országba ment ki magyar család mellé baby sitternek de ott már háztartási alkalmazottat akartak belőle csinálni persze fizu emelés nélkül. Lelépett. Aztán magyarok mellé ment ki Angliába takarítani.

Most Írországban van évek óta egy húsüzemben.

Azt mondja korrektek, jól fizetik, több magyarral van ott, mindig van, aki elmondja az újaknak, hol, mit kell csinálni. Utána már megértik azt a pár kifejezést megértik hova kell menniük és azt már tudják azon a részen, mit kell csinálni aztán szépen fokozatosan rájuk ragad a nyelv is. Nem kell sok az önállósodáshoz.


Haverom szakács a Görögöknél. Nem tudom az ő helyzetét hogyan ítéljem meg mert anyagilag ugyan tényleg jól járt jó fizu plusz ingyen szállás+kaja.

A főnök viszont kis hazánk szülötte és ennek megvan a hátulütője.

Kissé hanyag, szétszórt, tesz rá milyen a melósok hozzáállása a melóhoz, hogyan jönnek ki egymással, semmi nem érdekli. Tipikus magyar az ilyenek elől menekülnek ki javarészt. A görög szakács kissé laza, ahogy az a mediterrán népeknél van de a magyar melósok elég bunkók egymással. Nem bírják ki, hogy ne szóljanak be és ne macerálják a másikat az itthon megszokott stílusban. Ráadásul a főnök kavart egy kicsit az olyan szobákkal is, amihez nincs köze így ennek az lett a vége, hogy az egyszemélyes, légkondis szobájából négy személyes fülledt bungi lett mert a főnök mindenkit egyberakott mert megjött a szálló valódi tulaja. Azt hiszem hamar ott fogják hagyni a melósai a szezon közepén mert nem ebben egyeztek meg.


Szóval nagyon oda kell figyelni és fel kell készülni a meglepetésekre. Valakinek bejön másnak nem de nem kell feladni az első kudarc után mert mindig vannak jobb helyek.


Az viszont igaz, hogy manapság már egyre kevesebb a munkahely kint is és már az őslakosok is bevállalnak olyasmit, amiért azelőtt fel sem keltek volna és mindezt alacsonyabb bérért. Igaz, hogy a jó szakembereket, pláne szakmunkásokat nagyon keresik de tumultus van úgyhogy nyelv nélkül nem megy nem úgy, mint rég.

2013. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Legalább harminc ismerősöm dolgozik külföldön. Van, aki már tíz éve, van aki egy-két éve. Eddig egyetlen egy sem jött haza és nem is készül hazajönni. Mindenkinek bejött. Igaz, dolgos, normális emberek és nagyon is megbecsülik, hogy odakint dolgozhatnak.
2013. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!