Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is korai összekölt...

Szerintetek is korai összeköltözni, ha az egyik félnek nincs jövedelme?

Figyelt kérdés
A férfi dolgozik, biztos jövedelme van, viszont a nő még tanul, és semmi bevétele nincs.
2013. aug. 5. 09:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
28%
Igen korai. Mégis hogy bírna úgy élni a nő, hogy ki van szolgáltatva és ingyenélő? Bár, akiben nincs tartás...
2013. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
32%
Igen az nagyon.
2013. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
34%
Igen, az. Mi sem költöztünk még össze pont ezért. Én nem bírnék úgy élni, hogy a párom tartson el, ez nekem egyenlő az élősködéssel.
2013. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%

Ha a férfi szívesen vállalja a többlet terhet, és bele is fér a jövedelembe két ember, a lány pedig nem visszaél a helyzettel, hanem amit ő tud hozzáadni a közös élethez azt hozzáadja, akkor nincs probléma. Nem cselédségről beszélek, félreértés ne essék. Mert a tanulás is teljes embert kíván, hanem mondjuk ne ácsingózzon fodrászért, műkörmösért, új telefonért minden hónapban a barátja pénzén, így nyáron pedig igenis nagyobb részt vállaljon a házimunkából. Vagy dolgozzon nyáron ha van rá lehetőség.


Nekem férfiként ez beleférne, ha megtehetném.

2013. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
69%

állati ciki, de mi úgy költöztünk össze, h egyikünknek sem volt komolyabb jövedelme. kicsit speciális helyzet volt, de nem önhatalmúlag döntöttünk így, kikértük eltartóink véleményét :)

utána villámsebességgel találtunk magunknak munkát, nem vég nélkül pumpoltuk a szülőket.

a kezdetekben anyám öröklakásában laktunk, mindketten tanultunk. aztán eladtuk azt a lakást, vettünk belőle egy az igényeinknek megfelelőt, és azóta is boldogan élünk. :)

szerencsére az anyagi helyzetünk lehetővé tette, h ezzel ne okozzunk megélhetési gondokat a család más tagjainak.

2013. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
58%

Mármint nyilván az férne bele, hogy az én jövedelmemből éljünk ketten :D Kicsit félreérthető volt, hogy az nincs ellenemre, hogy én odaköltözzek egy másik férfihoz :D


De ehhez az egészhez egy nagyon józan hozzáállás kell a férfi részéről is.

Pl úgy biztosítani a költőpénzt a lánynak, hogy ne tűnjön alamizsnának. Kb egy az én számlámhoz tartozó mellékbankkártyával tudom elképzelni, amin kpfelvételi- és vásárlási limitek vannak. Vagy ha a lánynak megfelel, akkor kap X összeget a sajátjára és kész.


A fiúnak pedig nagyon meg kell magában fogadnia, hogy soha nem mondja ki azt amondatot, "dehát én tartalak el, azt csinálod amit mondok" Hiszen ha anno belement ebbe az egészbe, akkor szerintem logikátlan ezt mindig a barátnő arcába vágni.

Ha valami nem működik így, akkor költözzünk szét, de nem vagdosnék olyan dolgokat a barátnőm fejéhez, amibe igazából egyszer már beleegyeztem...

2013. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
71%
Mi összeköltöztünk, alkalmi munkáim és ösztöndíjam volt csak....Közösen vállaltuk mert tudtuk ha összejön együtt fogjuk leélni az életünket, csak azért ki kell próbálni házasság előtt tudunk-e egyáltalán egymás mellett élni. Novemberben lesz 4 -éve és szeptemberben házasodunk. Nekünk bejött, a lényeg hogy közösen vállaljátok. Így is mindent megosztoztunk, én fizettem neki albérletet mintha még mindig abban laknék, cserébe főztem, takarítottam rendesen. Nyaralni, bulizni csak akkor mentünk együtt ha összegyűjtöttem rá a részem, nem érzem azt hogy kihasználtam volna, legalábbis minden tőlem telhetőt megtettem hogy ne így legyen. Persze voltak mozik, meglepi ajándékok, de úgy gondolom ezek együttélés nélkül is meglettek volna.
2013. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
20%

Lesülne a pofámról a bőr ha tanulóként más tartana el. Oké a szülők tudták, mit vállaltak valahol nekik az a feladatuk de egy barátnak nem.

Meg kb mindenki előtt szégyellném is.

2013. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
19%
Elég szégyen, de manapság divat!
2013. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
47%

hát, mi összeköltöztünk, én még tanuló voltam, párom keresett. Szeptemberben költöztünk össze, októberben volt az esküvő. Nem tudom, miért ne lenne tartásom, vagy miért lettem volna ingyenélő.

Szerető férjem volt (van ma is), neki nem volt "kín" engem "eltartani"... és 22 évesek voltunk, mikor összeköltöztünk, tavaly.


Attól is függ, milyen komoly a kapcsolat, 3 hónap után nyilván ne tartson el az épp aktuális, de komoly kapcsolat esetén, több év után nem látom elítélendőnek.


Akik úgy költöznek össze, hogy mind a ketten dolgoznak, aztán közben egyik elveszti az állását, akkor ott sincs tartás?



Szóval kérdező, mennyi idősek vagytok, mióta vagytok együtt, milyen komoly a kapcsolat, egy fizuból képesek vagytok megélni, elég az?

2013. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!