Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csalad mellett tanulas?...

Csalad mellett tanulas? Keptelen vagyok megerteni, hogy egy edesanya, vagy egy apa hogyan tud foiskolara, egyetemre jarni, mikozben nevelnek mar legalabb egy vagy ket kisgyereket?

Figyelt kérdés
Sokan vannak, akik miutan csaladot alapitottak, elkezdenek fosulira, egyetemre jarni. Amit nem ertek, hogyan kepesek erre, nekik is csak 24 orabol all egy napjuk, mint mindenkinek. A napi 8 oras munkahely utan mikor jut ido a tanulasra? Ki van a gyerekekkel, veluk ki foglalkozik? Mert a hazimunka is sok idot elvesz, viszont ott lehet kicsit csalni.
2009. okt. 25. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsés az igaz, de vannak élethelyzetek, amikor muszáj, mert pl. ezen múlik a család későbbi megélhetése stb.... Egyébként meg a nehézsége attól függ, mekkorák a gyerekek. Ha nagyobbak, akkor már könnyebb.


Megoldásra variációk:


Házimunka: bejárónő, nagyi

Kaja: ételszállító, nagyi

Gyerekfelügyelet megosztva: nagyi, apuka, esetleg bébicsősz (bár ez Magyarországon ritka), ha sulisak, akkor napközi

Tanulás: lepasszolva minden mást otthon (na ez az ami a lelkiismeretesebb tanulóknak nem megoldás), helyette inkább éjjel tanulás, munkahelyen tanulás, utazás közben tanulás, szabadság alatt tanulás. Végül szerencsésebbek megtanulnak gyorsan és hatékonyan tanulni. Esetleg a kettesre hajazni. :-D


Miért kérdés ez számodra? Netán rosszallod? Csak kíváncsiságból kérdezem.

2009. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, magam sem tudom, hogy csinálom :) A fiam bölcsis, én meg egyetemre járok. Kb. úgy, mint ahogy más bejár a munkahelyére. Vagy ahogy látom, nem úgy, mert a bölcsiben, egyszer volt, hogy ebéd után mentem a fiamért, és az anyukák már mind ott voltak. Én azon gondolkodtam, hogy ők nem dolgoznak?? Mert rám már azért csúnyán néznek, hogy 4 előtt nem érek oda, mert órám van. Na mindegy. Szóval megyek négyre a gyerekért, amíg jó idő volt, ilyenkor mindig még játszótereztünk. Most már ritkábban, csupa víz minden. Hazajövünk, akkor még játszunk, meg bedobunk együtt egy mosást (imád segíteni), úgy-ahogy rendet csinálok. Nyolc körül lefektetem a gyereket, akkor még teszek-veszek ezt-azt, aztán tanulok ha kell, de hajnali 2 előtt nem szoktam ágyba kerülni. Na oké, közben szoktam 10-20 perceket játszani, netezgetni is. Mondjuk annyi a könnyebbség, hogy szerdán csak délutánra megyek, pénteken meg nincs órám, olyankor is viszem a fiacskámat bölcsibe, csak akkor korábban megyek érte, és az alatt behozom a lemaradásomat a háztartással vagy a tanulással. Hétvégén meg mindenféle érdekes dolgot csinálunk, jövünk-megyünk, stb.

Néha nehéz, néha nem annyira, de megoldható.

2009. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a bátyám gyakorlatilag általános iskoláig így nőttünk fel.

A nagymamánál voltunk szinte mindig.

Ő vitt oviba, ő hozott el, nála voltunk hétvégén stb...

2009. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem 15 hónapos a gyerekem, főiskolára járok és dolgozom is. A gyerkőc nem jár bölcsibe és a nagyszülők csak szombatonként vigyáznak rá...

Családi vállalkozásban dolgozom.

Én úgy csinálom, hogy ha ügyfelekhez megyek, akkor jön velem a gyerkőc is. ha számítógépen dolgozom, akkor eljátszik mögöttem, bár közben foglalkoznom kell vele, így 1 óra munka kb. 3 óráig tart... :)

Ha bankba megyek vagy tárgyalni, akkor is velem van a gyerek. az elején elmondom, hogy mindent megteszek az ügyfeleimért, de a gyerek hozzám tartozik, így lehet, hogy egy tárgyalás vagy egy banki oktatás +15perccel hosszabb, mert a kisfiammal is foglalkozom közben. Házimunkára szinte semmi időm. max egy főzeléket megfőzök vagy valami egytál ételt. Takarítani általában a férjem takarít és mosni is ő szokot...

A fősulira időt általában az alvásból veszek el vagy ha anyukám egy héten egyszer előbb végez a munkájával, akkor 1-2 órára bejön és addig vagy dolgozom vagy tanulok....

nem egyszerű, de megoldható...

2009. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a muszály nagy úr. Én azért kezdtem el főiskolára járni, mert úgy a munkahelyemen lényegesen magasabb fizetést kapok. Megszületett a lányom, két évig gyeden voltam vele, onnan jártam suliba, majd meló mellett.SEnki nem segített, mindent a férjemmel oldottunk meg. Se nagyszülők, se bejárónő, senki. Nem volt egyszerű, de megérte, amikor megkaptam az átsorolásomat, és ott virított egy szép nagy szám a papíron. Vizsgaidőszakban valóban én is csak a szoba közepén takarítottam, de összességében még így sem volt vészes a dolog.
2009. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm gyermeke 4hónapos és fősulira jár.Végzős.Levelezőn.A nagyi szokott a kicsire vigyázni,mikor bemegy órára.Megszopiztatja,biciklire ül,irány a suli,szopi időben bicikli és irány haza.Igy szokták meg.Te nem tudod elképzelni,mert nem ebben élsz.Ha gyerek nagyobb lenne,szerintem még egyszerübb is lenne.Nagyi,apuci vagy anyuci vigyázna addig rá.Levelezőn nem kell mindennap bejárni.
2009. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon jól teszik! Nem az a legfontosabb, hogy mindig tisztára legyen nyalva a lakás. Ha megosztják a hézimunkát, mindent meg lehet oldani. Sokan diplomáznak le gyerek mellett, én inkább azt mondom, nagyon helyes! Az embernek tovább kell képezni magát, nem ér véget az élet a gyerekkel!
2009. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam szeptemberben volt egy éves, most kezdtem el a fősulin mesterképzésre járni. Hogy miért? mert egyedül nevelem őt, így szeretném ha 2-3 év után úgy mehetnék vissza dolgozni hogy magasabb pozíciót, magasabb fizetést kapjak, másrészt ennyi év kihagyás után sajnos a tudás is megkopik és a legtöbb szakmánál ez igen csak hátrány.Másrészt mivel a terhességemet is itthon töltöttem szükségem van rá hogy néha kiszabaduljak, emberek között legyek. Hogy hogyan csinálom? Az édesanyámmal élek, így a gyerkőc itthon van, vele, vagy jön az apukája, ezáltal nincs kiszakítva a környezetéből, nem sír ha elmegyek, igaz nagyon örül ha megjövök :-) heti 3 nap van csak suli, tanulás max ha alszik, házimunka szintén, vagy amíg a nagyival játszanak, mert az összes többi időt vele töltöm.
2009. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

7 hónapos a picúr, idén diplomázom. Az utolsó félévet együtt csináltuk végig, egy hónaposan már bent volt velem a fősulin, míg én bementem vizsgázni, apával és a csoporttársaimmal volt kint. Tanulni éjszaka tanulok, amikor elaludt, és miután megfőztem másnapra, merthogy van egy éhes száj, a férjem, akire persze főznöm kell. Mosni éjszaka mosok, mikor szopizni felkel, és visszaalszik, utána teregetek és berakok egy másik adagot.Így takarékos is az éjszakai árammal. :) Takarítani besegít anyukám, meg nagymamám néha. Amúgy pesztrálni is segítenek hetente 1-2 napot, akkor igyekszem magam utolérni, hivatalba megyek, vagy vásárolok magamnak és a picinek.

És mindemellett a férjemre is kell időt szakítanom, őt sem hanyagolhatom el. És pedikűröshöz és kozmetikába is van időm elmenni.

Minden csak szervezés kérdése, persze szerencsés vagyok, mert a kicsi elvan gyakorlatilag bárkivel akit persze ismer.

2009. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor érettségiztem a következők mentek párhuzamosan:Főműszak,heti három délután iskola,többi délután és hétvégén GMK.Kivétel amikor kocsit tanultam vezetni.Igaz a beszámolón volt hogy elaludtam.Hát nemvolt teljesen normális dolog.A lányom akkor volt 10 év körüli,arra is kellett néha időt szakítani.Nem volt könnyű.
2009. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!