Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan neveljek két kisgyereke...

Hogyan neveljek két kisgyereket egyedül?

Figyelt kérdés
Elváltam és most átmenetileg a szüleimhez költöztem vissza, de mi legyen most?? hogy lesz most nekünk saját életünk? saját otthonunk? Milyen lehetőségi vannak egy két gyerekes anyukának aki még gyesen van?? és utána? minimálbérből mit lehet kezdeni? Kérem aki már tapasztalt hasonlót, írja meg hogy hogyan állhatnék fel a padlóról....
2011. okt. 24. 23:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, ahogy anyukám minket a tesómmal.

Napi 12 órát dolgozott, plusz az utazás, gyakorlatilag a nagyi nevelt minket kisiskolás korunkig. A kemény munka meghozta gyümölcsét, mire gimibe mentünk, lett saját házunk is :)

2011. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én nem akarom hogy a gyerekeimet más nevelje, és az anyám amúgy sem alkalmas gyereknevelésre...és hosszú távon én nem szeretnék itt ragadni anyáméknál...
2011. okt. 24. 23:21
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én ugyan igy vagyok,2 éve.Ha nem lennének nagyszülők,akik segítenek.Nem is tudom mit csinálnék.A nagyobbik gyerekemnek most fogszabályzó kell,állami támogatással 50 ezer Ft.Szüleim segítenek kifizetni.Egyedülálló anyaként,több családi pótlékot kapsz 3 ezer Ft-al,ingyenes étkeztetést és ingyenes könyveket a gyerekeknek.3 havonta kérhetsz az önk.-tól átmeneti segélyt.Én 98 ezer Ft-ból gazdálkodok.Mire mindent kifizetek,kb.napi 1000 Ft marad 1 napra.Két éve váltam el.
2011. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát, elég lehetetlen szituáció.

Vannak még önkormányzati bérlakások, esetleg lehet rá pályázni, na, de nem biztos, hogy megkapod. Persze az esély ott van, tehát érdemes. Vidéken nagyon olcsón is hozzá lehet jutni egy kis házikóhoz, de ugye, ott meg munkalehetőség nemigen van.

Tanulság a többi fórumozótársunknak: ha valaki nem vagyonos, csak egy gyereket vállaljon be, lehetőleg akkor, ha már van lakása, vagy félretett nagyobb összeg ilyen célra.


De még eszembe jutott valami. Kimehetnél egy-két évre külföldre dolgozni, addig talán vállalná őket a nagymama, aztán picit egyenesbe jönnétek. Volt egy olyan ismerősöm, aki a két lánya 10 és 12 évesek mellől ment ki külföldre dolgozni 1,5 évre, mert egyszerűen nem volt más választása. Addig a rokonok törődtek a gyerekekkel. Meg azért haza is látogatott néha.

Szerintem neked is ezt kéne tenned.

2011. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én még gyesen vagyok, nem hagyhatok itt egy 2 éves gyereket és nagyobbik is csak 8éves...a nagymama pedig még dolgozik,nem nyugdíjas. nem tudna rájuk vigyázni. A falumban az önkormányzati lakást már kérdeztem 15-20e ft havonta + rezsi, de most egy sincs kiadó..és azt mondták egyedül amúgy sem tudnám fizetni, nem szivesen adnák ki nekem....
2011. okt. 24. 23:30
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Akárhogy is, én csak ezt a kiutat látom pedig.

A két éves kisgyerek lehet, hogy később nem is emlékezne rá, ha most egy ideig nevelőszülőknél lenne. A 8 évest már biztosan megsínylené, de ha nincs más választás.

Nem tudom, neked kell eldöntened. A gyerekeid, de akkor továbbra is az édesanyádnál kell laknotok, vagy egy ideig másra bízni őket, de akkor van esély egy jobb életre.

Az apukájuknál nem lehetnének addig?

Hú, ezért biztos kapok majd, de ha csinos vagy, menj ki dubajozni.

2011. okt. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ava87 ***** válasza:
88%

Hát, tudom, ez nem egyszerű így. Munkát kellene találnod, na meg persze a kisebbiknek napközbeni felügyeletet (bölcsi, családi napközi, akármi hasonló). Csak mint tudjuk, manapság aztán pláne nem könnyű megfelelő munkahelyet találni (még nem megfelelőt se igazán), a kisgyerekes nők után meg amúgy sem kapkodnak a munkáltatók.

De ha ez sikerül, mármint el tudsz kezdeni újra dolgozni, akkor már némileg beindul a dolog.

2011. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Legyen onbizalmad, es erezd azt, hogy mar most is felaltal, hiszen a szuleid befogadtak, tehat van hol laknod. Volt egy hasonlo eset, es ott a holgy elvegzett egy masszazs tanfolyamot, es igy mar elkezdett dolgozni, es eppen egy faluban elt, es mivel tehetsege is volt, igy mar azota ez lett a fofoglalkozasa is, es kozben a parjat is megtalalta.
2011. okt. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia,kellene találnod valamilyen munkát,ehhez persze az kell,hogy valaki tudjon vigyázni nap közben a lányokra.Én elvégeztem egy pedikűrös tanfolyamot és azt csinálom a gyes mellett,ill. vállalok takarítást és ezt egyáltalán nem szégyenlem.Csak van valami néni az utcátokba,aki szereti a gyerekeket,és vigyáz legalább a kicsire,míg a nagy iskolában van,muszáj valamit kitalálnod és ezek a dolgok csak heti egy-két délelőttöt vesznek igénybe és megkerested már is a rezsire valót.Kitartás,próbálj meg így ügyeskedni!
2011. okt. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

miért váltál el?

Magadnak kerested a bajt? Akkor edd meg amit főztél!

2011. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!