Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A balesetem óta minden megvált...

A balesetem óta minden megváltozott körülöttem és olyan mint egy rossz álom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 hónapja volt egy autóbalesetem és 5 hétig kómában voltam de felépültem pedig erre az esély majdnem egyenlő volt a nullával. Nem tudom, hogy azalatt az 5 hét alatt mi történhetett a barátnőmmel meg úgy mindenkivel körülöttem vagy csak hülye vagyok. A barátnőmmel nem vagyunk házasok de egy ideje már együtt élünk. Máshogy viselkedik velem azóta és nem jó értelemben. Pontosan nem tudom megmagyarázni csak úgy érzem, hogy nem szeret már annyira mint előtte. Nem érzem vagy nem érezteti velem, hogy szeret, időnként eltol magától nem akarja, hogy megpusziljam és hiába tagadja akkor is látom hogy van valami baja amit nem mond el. Régebben kétszer annyit szexeltünk mint a baleset után. Nem tudom mi lehet az oka, hogy így viselkedik de rosszul esik. Főleg mert nagyon szerettük egymást, mindig mindent meg tudtunk beszélni. Tökéletes kapcsolat volt. Már azon gondolkoztam, hogy talán félrelépett.


Van egy gyerekem az előző házasságomból (9 éves, velem él) és ő is más. Mintha kicserélték volna. Tudom, hogy ő szeret csak sokkal kevesebb dolgot mond el mint eddig, nem akar velem annyi beszélgetni mint régen, nem mutatja meg a dolgait, nem jön utánam, kevesebb időt akar velem tölteni. Egyszer felnőnek, tudom, de ilyen hirtelen?


Akkor ott vannak a szüleim, barátaim is. Örülnek nekem de minden más. Ez megmagyarázhatatlan. Mostanában a barátaimnak nincs mindig idejük összeülni ahogyan eddig tettük, a szüleimnek meg hangulatingadozásaik vannak.

Vagy talán velem van a baj? Szerintem én ugyanúgy csinálok mindent ahogy azelőtt is. Olyan érzésem van tőlük mintha már eltemettek volna pedig itt vagyok. Próbálom élni a mindennapjaimat de így nehéz. Egyik pillanatban még körülvesznek a fontos emberek, a másikban mintha megsértettem volna mindenkit.

Beszéltem erről a barátnőmmel meg egy barátommal, szerintük semmi nem változott. Akkor most nekem ment volna el az eszem? Mit csináljak, hogy újra jó legyen?


2013. aug. 7. 18:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos én meg kell,hogy kérdezzek egy olyant az életedben,hogy te a baleset előtt erős támasza voltál e nekik?


Mert ha igen és most szembesülnek avval,hogy fordítottja van...


Át tudom érezni miről beszélsz,mert valahol egy cipőben utazunk.

2013. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Én is csak arra tudok gondolni, hogy ez nekik egy tudat alatti dolog lehet, sokkot kaptak, gondolj bele mekkora fájdalom lehetett... Lehet ebben tudat alatt egy védekező mechanizmus is, félnének újra elveszíteni.

A gyerekeddel szervezz programokat, kicsi még egy ilyen tragédiát feldolgozni!

Legyél türelmes, idővel minden helyre áll!

2013. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdezd meg dolgot ki fogom próbálni. Azt tudom, hogy a barátnőm nagyon kiborult, a fiam pedig nem szólt hozzá senkihez. A többieket nem tudom.

A 11-est nem annyira értem de mindenkivel jó volt a kapcsolatom. Tehát akkor idővel lesz még olyasmi, vagy nem?

10-es, ezen én is gondolkoztam, hogy 20 emberből 19 nem lehet hülye de esküszöm, akárhogy gondolkozok szerintem ilyen voltam.

Köszönöm :)

2013. aug. 7. 22:55
 14/25 Arimateia ***** válasza:
84%

Engem nem hagyott nyugodni a problémád és próbáltam beleélni magam a barátnőd helyébe.

Azt írtad nem vagytok házasok. Beengedték egyáltalán hozzád a baleset után? Hiszen hivatalosan nem is számít családtagnak.:( Felmerült a kérdés, hogy lekapcsoljanak-e a gépről? Nem családtagként lehet ő nem is dönthetett erről. Ha meghaltál volna, akkor ki örökölt volna utánad? Ki kapta volna meg a fiad gyámságát? Valószínűleg a szüleid.

Bennem ezek a dolgok azt az érzést keltenék, hogy egy jó nagy senki voltam és vagyok az életedben.

Mi lenne, ha az új élet jegyében megkérnéd a barátnőd kezét?

2013. aug. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%
Van egy nagyon szép film ezzel a témával kapcsolatban.A címe:Fogadom.Nézd meg.
2013. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet, hogy Te nem érzed úgy, mintha minden olyan lenne mint régen, pedig minden ugyanaz? Csak te megtapasztaltad (persze ők is, de mégis te haltál meg majdnem), hogy hupsz, ennyi az élet, és Te szeretnél velük sokkal több időt tölteni, mint a baleset előtt? Te szorosabb kapcsolatra vágysz mindenkivel, mint eddig volt, mert ha már kaptál egy második esélyt, akkor kihasználod. Tényleg nem lehet mindenki hülye, csak te nem, ezért gondoltam valami más megközelítésre.
2013. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy kérdező?
2013. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Valamikor volt bent, pontosan nem tudom mikor és felmerült az is, hogy lekapcsolnak de a barátnőm és a szüleim közösen döntöttek úgy, hogy még várnak. Minden vagyonomat ő és a fiam kapták volna meg elvileg. Azt szeretném, hogy ha mostanában meghalok akkor a barátnőm nevelje tovább a fiamat vagy ha ez valamiért nem lenne megoldható akkor a szüleim, nem tudom ez hogy működik de azt hiszem utánanézek majd. Mindennél jobban szeretem, sok mindenen mentünk már keresztül és mindig számíthattunk egymásra és ez is sokat jelent nekem, hogy most is mellettem volt. Ezért is szeretném kideríteni, hogy mi a probléma mert nem akarom elveszíteni. Mindketten voltunk már házasok és nekünk nem akartunk újraházasodni meg szerintem nem jelent többet egy papírnál viszont lehet, hogy ezek után mégiscsak jobb lenne.


Valóban ki akarom használni még azt a kis időt amennyi van, persze normálisan és szeretnék mindenkivel több időt tölteni de tudom, hogy ez nem így működik. Csak az, hogy régebben rendszeresen találkoztunk most meg hirtelen senki nem ér rám. Örülök ennek az együtt töltött időnek is, bár azelőtt minden együtt töltöttünk egy napot vagy délutánt, esetleg nyáron többet is.


A filmet majd megnézem.

És 33 vagyok. Miért kérdezed?

2013. aug. 8. 22:08
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

Sajnállak :(

De gyanítom, hogy lelkileg, testileg nagyon erős egyed lehetsz! Azért ehhez nem kevés akarat, kitartás kell. Te tényleg szeretheted a családodat ha képes voltál visszajönni úgymond a halálból. Remélem megoldódik a problémád és minden olyan lesz mint régen :)

2013. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

Van egy ismerősöm, aki pár évvel ezelőtt begyűrődött egy szirénázva száguldó tűzoltó autó alá. Annyira összeroncsolódott az autó, hogy ki kellett belőle vágni az embert. Ő "csak" egy hétig volt kómában, de rengeteg sérülést szenvedett, főleg agyi sérülést, amit egy idegen ember nem venne észre rajta, de a szerettei, családtagjai pontosan tudják, hogy milyen ember volt előtte és milyen lett a baleset óta. Megváltozott a viselkedése, az életfelfogása és az ízlése is. Ezáltal a család már nem tud rá ugyanúgy viszonyulni, egy másik emberként kezelik, ami valahol érthető, hiszen egy másik embert kaptak vissza.


Nem lehet, hogy nálad is hasonló a helyzet és máshogy éled meg a dolgokat?

2013. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!