Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált nő vagyok. A lányommal...

Elvált nő vagyok. A lányommal és az anyámmal élek együtt, egy lakásban. Az egész lakáson az anyám haszonélvezete van,3/4-e az én tulajdonomban van,1/4-e a lányom tulajdona. Igényelhetek-e szociális alapon bérlakást vagy valamit?

Figyelt kérdés
Egyedülállóként munkanélküli vagyok jelenleg. Van egy több, mint 2 éves kapcsolatom, amibe - és mindenbe - beleszól az anyám. A "Párom" is rossz anyagi helyzetben van..., de valahogy függetlenedni szeretnék... Az anyámnak esze ágában sincs két lakásra cserélni ezt, amiben vagyunk..., és nincs is mondjuk pénz rá.
2009. okt. 26. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igényelni igényelhetsz,de valószínű,hogy nem fogsz kapni semmit.Tulajdonodban van lakás,és csak 1 gyermeked van.Azoknak szoktak szociális alapon lakást adni akiknek nincs semmi,és legalább 3 gyerek van...Én amikor a fiam megszületett 17 évvel ezelőtt,akkor igényeltem egy szükség lakást,mondván,hogy se pénzem,se vagyonom,és 1 szobás lakásban éltünk akkor 5-en.Apám,anyám,én,a fiam,a férjem.Nem kaptam semmit,és avval indokolták,hogy rajtam kívül sokan rosszabb helyzetben vannak.De felírtak a listára,hogyha egyszer a sor elejére kerülök,akkor talán kaphatok.Mint írtam 17 év telt el,és még mindig nem vagyok a sor elején.(Igaz azóta úgy alakult az élet,hogy nincs rá szükségem)Szóval te se nagyon fogsz kapni,mert te még így is jobb helyzetben vagy mint sokan mások...De próbálkozni lehet.
2009. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a haszonélvezet azt jelenti, hogy szinte örülnöd kell, hogy lakhatsz a saját lakásodban. Sokkal erősebb jog, mint a tulajdonjog, azzal a kivétellel, hogy ő nem adhatja el a lakást, csak Te. Sajna azonban nem valami kelendő egy ilyen lakás, amin haszonélvezeti jog van. A kiskorú tulaj miatt meg max a saját 3/4-edet adhatnád el, a gyámügy nem valószínű, hogy belemenne a lányod negyedébe is.
2009. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégha kapnál is szociális bérlakást, miből tartanád fenn? Szerintem esélytelen vagy rá, mert van a tulajdonodban ingatlan. Jobb lenne, ha bemennél a polgármesteri hivatalba, és ott kérdeznéd ezt meg.
2009. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos eléggé bonyolult jogi helyzet ez, én szeretnék önálló életet, viszont édesanyám már nem akar költözni - mondván, ő már idős ehhez -, bár én szívem szerint két kicsire cserélném /ráfizetéssel/ - ha lenne pénzem, ami nincs. Úgy, hogy marad a kilátástalanság. De köszi a válaszaitokat.
2009. okt. 26. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A ház az anyádé! Amíg meg nem hal, azt csinál amit akar! Ez jog! Ha meghal, akkor majd a tietek lesz! Addig igényelj lakást! Mivel haszonélvezettel terhelt nem hiszem hogy jogilag számít, de valószínűleg az "elbírálásnál" nem jó pont hogy tulajdonos vagy.
2021. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!