Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szociális járadék és családi...

Szociális járadék és családi pótlék járhat együtt?

Figyelt kérdés
Láttam hogy volt egy hasonló kérdés. és én is majdnem ebbe a cipőbe járok.de nekem nem a munkanélkülit adják majd hanem a szociális járadékot.. emelet járhat a családi pótlék? vagy úgy szint nem ?
2010. jan. 9. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze! A családi pótlék minden kiskorúnak jár! Elvileg 18 éves koráig, de ha tovább tanul, akkor tovább is.
2010. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de én már 21 éves vagyok...és ahogy említettem is hasonló cipőbe járok mint a másik kérdező.. esti suliba járok ugyszint. de közbe regisztrálva vagyok a munkaügyi központba.. így is járhat akkor a kettő egyszerre ?:)
2010. jan. 9. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
A családi pótlék csak akkor jár 18 évnél tovább ha nappali tagozaton jársz iskolába.
2010. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig is kaptam..és sokan kapják még igy ahogy én.. most ne ezen ragadjunk le ha lehet..jár nekem kapom ....nekem az a kérdésem hogy szociális járadékot kaphatom ha jár a családi ? erre szeretnék választ....
2010. jan. 9. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az önkormiban, ne itt, itt csak össze vissza beszél mindenki! De azt én is úgy tudom, hogy 18 felett csak akkor jár a csp. ha nappalis vagy. Estire nem, nehogy gondod legyen ebből, mert könyörtelenül visszafizettetik ami nem járt!
2010. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár ebben az esetben, ha nincs más jövedelmed.
2010. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha le vagy rokkantosítva,akkor saját jogon jár a családi pótlék(nem a szüleidnek,hanem a te nevedre)ha nem,akkor nem jár,a szüleidnek kell beadni egy papír,hogy nem nappalin tanulsz.

A szociális járadékot kaphatod mellette,illetve dolgozhatsz napi négy órát(ez utóbbi lehet változott)

2010. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!