Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 3 éves lányom és az...

Áshh kérdése:

Van egy 3 éves lányom és az édesapja elhunyt hogy mondjam el neki hogy már nem jn haza? A többi lent

Figyelt kérdés
Mondtam nekihogy apa már jobb heyen van és az égből vigyázz ránk de még mindig várja haza mikor fogja fel hogy már nem jön haza nagyon fáj nekem hogy minden este kérdezi
2013. aug. 8. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Sajnos ő még nagyon pici, így türelmesnek kell vele lenned. Biztosan nehéz neked is, a gyermek meg még nehezebbé teszi a gyászt, de figyelned kell arra, hogy a gyerek a lehető legkevesebbet sérüljön. Amit mondtál neki, hogy apu már az égben van, ennél többet nem tehetsz. Esetleg kérhetsz segítséget egy gyermekpszihológustól.
2013. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj időt magatoknak. Egy felnőtt embernek is nehéz ezt megértenie, gondolom Te sem fogtad még fel teljesen. Ne siettesd. Majd elfelejti, pici még. Majd adsz neki a meséléssel apukájáról később újra emlékeket.

Részvétem!

2013. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nehéz én se dolgoztam fel! nekem is nagyon nehéz 22 éves vagyok próbálok erős lenni.Szeptemberbe lesz 1 éve meghalt és azért ez nem kevés idő és mg mindig nem felejtette el :(
2013. aug. 8. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! részvétem!


ha már egy éve húzódik ez a dolog érdemes lenne szakemberhez fordulni :/

2013. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sajnálom. A kisgyerek nem érti azt, hogy valaki elhunyt. Úgy fogják fel, hogy apa csak elutazott, ezért kérdezgeti, mikor jön haza.
2013. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon szívszorító.Sajnálom.

Ahogy már előttem írtak türelmesnek kell lenni,még kicsi.Majd ha nagyobb lesz akkor el lehet szerintem neki mondani,akkor jobban felfogja majd

2013. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Részvétem! A kisfiam 5,5éves volt mikor az anyukája meghalt. Ilyen kicsin még igazából nem értik az elmúlás fogalmát, lassan megszokják hogy apu vagy anyu már nem az életük része, nem látják többet. Ez hogy apa odafentről vigyázz rátok pont elég az ő korának. Én azt mondom ha már így hozta a sors, jobb hogy ilyen kicsiként történt mindez, nagyobbnak sokkal szörnyűbb lenne ezt megélni. Kitartás kívánok.
2013. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!