Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mit tehetnék...

Mit csináljak? Mit tehetnék ebben az ügyben?

Figyelt kérdés
Nem rég fejeztem be az iskolát. A vőlegényemmel élek jó ideje. Anyám alkoholista, és - hogy finoman fogalmazzak - buggyant is. A hátam mögött intézkedett, hogy beírasson a főiskolára, ameddig én OKJ-s képzésen voltam. Ez még hagyján is, mert szerintem nem lesz semmi következménye, ha felveszem a kapcsolatot az érintett féllel, és elmagyarázom, hogy mi a helyzet. De most ismét beleszólt az életembe, aminek nagyon nem örülök. Lenne itt a közelben egy jó állás, amiben nagyon reménykedem, hogy megkapom. Már a pályázat kiírását követő pár napban elküldtem a pályázatomat hozzájuk. De most kiderült, hogy anyám is pályázott hozzájuk az én nevemben. Félek, hogy miket hazudozhatott össze a hozzájuk írt levélben, aminek az lesz a következménye, hogy azért nem engem választanak, mert azt hiszik, hogy hülye vagyok. Most telefonáljak be, hogy amit a másik címről kaptak levelet, azt nem én írtam, hanem az alkoholbeteg anyám a tudtom nélkül? Lejárat. Nem tudom, mit tegyek.
2013. aug. 8. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Költözz el jó messzire.
2013. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az sajnos még nem kivitelezhető.
2013. aug. 8. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de pár dolog gyanús a történetben:


- semmilyen felsőoktatási intézménybe nem lehet jelentkezést beadni az aláírásod nélkül (ha kiskorú vagy, akkor kettőtöké kell, de a tiéd is mindenképpen, ha nagykorú, akkor csak a tiéd); ráadásul ha a barátoddal élsz, akkor gondolom a papírok is nálad vannak, melyeknek a fénymásolt/scannelt verziójára is szüksége lenne édesanyádnak, ezekhez mégis hogy jutott volna hozzá?

- ha nem igazán vagy jóban anyukáddal, akkor mégis honnan a büdös rákfenéből tudta volna, hogy melyik céghez milyen állásra szeretnél pályázni?

- egy alkoholista mégis mikor és honnan veszi az energiát, hogy hivatalos iratokat küldözgessen az amúgy nem túl imádott gyermeke nevében?


Örülnék, ha ezeket tisztáznád, mert nagyon kamuszagú a történet.

2013. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
+ a főiskolai jelentkezés pénzbe kerül, egy alkoholista miért pont erre költene...?
2013. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem viccből írtam ki a dolgot, de szívesen válaszolok neked.


"semmilyen felsőoktatási intézménybe nem lehet jelentkezést beadni az aláírásod nélkül" --> 21 éves vagyok, tehát csak az én aláírásom kell. De honnan veszed, hogy anyám nem írta alá helyettem a papírokat? Mert ez történt. És nem csak velem, apámmal szemben is. Aláhamisította az ő aláírását is, csak ő rosszabbul járt, mert anyám azért csalt, hogy hitelt vehessen fel, amit most apám fizetéséből is vonnak, ha akarja, ha nem. Most kezdett el a bíróságra járni, hogy kiderült a dolog. Másrészről anyám nagyvonalúan odaadta a leveleket, amiket nekem küldtek a főiskolából, hogy benne vagyok a rendszerben, meg stb. Nem tudom, mennyi mindent tudott így intézni, de az biztos, hogy a nevemre már sár került általa.


És hogy jutott hozzá az irataimhoz? Úgy, hogy amikor még vele laktam, fogta és lefénymásolta mindenemet. Minden bizonnyal az érettségim fénymásolata is megvan neki.


Honnan tudta, hogy melyik céghez, milyen állásra szeretnék pályázni? Onnan, hogy van egy végzettségem, és a szerint szeretnék elhelyezkedni.


Miért van energiája küldözgetni hivatalos leveleket? Azért, mert munkanélküli, és egész nap nem csinál semmit. És ne értsd félre, nem azért csinálja, mert rosszat akar nekem, csak hülye ahhoz, hogy tudja mihez határolni magát.

2013. aug. 8. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
ha aláírja helyetted, az okirat hamisítás, tessék feljelentést tenni
2013. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!