Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szerettessem meg...

Hogyan szerettessem meg magamat a macskával? ^^ Vagyis, most is kedvel, de szeretném ha ez így is maradna. Mit tehetnék ez ügyben, hogyan és miként bánjak vele?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A köteléket erősíti a játék.

Ha te adsz neki enni.

Ha tiszteletben tartod az ő magánszféráját. Szóval ha kibújik a simi alól vagy elvonul, akkor ne menj utánna. Akkor könnyen agresszív lehet, mert nem tudja másként az ember tudtára adni, hogy hagyják békén.

Kefélgesd a bundáját.

Ne büntesd meg, ha rosszat csinál. Jó, lepocsolhatod vízzel vagy ilyesmi, de nem szabad megütni, belenyomni az orrát a kakiba, kiabálni vele stb.

2013. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne locsold le vízzel, mert néha csak meg kéne fürdetni, akkor pedig félni fog a víztől. Én rá szoktam koppintani az orrára. Nyilván nem kell a csontjait törni meg ilyesmi, de a lelököd ha valahova felugrik, vagy rácsapsz picit a hátsójára, abból tanul... és a kezedtől nem fog félni. Mert csak simized vele pl.
2013. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm:)
2013. júl. 5. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se kannával szoktam lelocsolni, hanem csak az ujjaimról pocsolok rá. Jó, az én cicám imádja a vizet, fürdik ő magától is. A legtöbbször tapsolok, ha vmi olyan helyen van, ahol nem kéne. Például ebédkor a konyhaasztalon.
2013. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, én sem úgy értettem, hogy kannával locsolod. :D Lehet csak én vagyok így vele, de azért írtam, hogy inkább ne, mert több barátom macskájával is ez a helyzet, ők is csak lespriccelték a cicát pár csepp vízzel, de mindegyik meg is utálta.

Végül is, úgy is azt tesz a kérdező, amit akar. Csak szerintem ha van más megoldás, az lehet jobb, ha elkerüli a lehetőségét, hogy (már amennyire egy cicától telik) ne utálja meg a vizet. :)

2013. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!