Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet behajtani a gyerekt...

Hogy lehet behajtani a gyerektartásdíjat?

Figyelt kérdés

Apukám már 12 éve nem fizet, több, mint 4 millió forintnak megfelelő összeggel tartozik. Külföldön él, anyukám egyfolytában harcol a külföldi hatóságokkal. Apám egyszerűen nem hajlandó fizetni, pedig szükségem lenne arra az összegre, amivel tartozik, hiszen nemsokára egyetem, a rengeteg kiadásról nem is beszélve, amit eddig egyedül az anyukám állt. Tényleg jogosan nem fizet? Úgy gondolom, hogy egy apának kötelessége segíteni a gyerekét, ha már szeretetet nem képes neki nyújtani. Már szinte minden lehetőséget kimerítettünk, de nem jutunk előrébb. Mit lehet tenni?

16/L


2009. okt. 27. 12:31
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ha már minden lehetőséget kimerítettetek, akkor itt sem hiszem, hogy tudunk jó tanácsot adni.

Ha lenne vagyontárgya, ingatlana, akkor a végrehajtó be tudná hajtani, de ráadásul, ha külföldön is él, nem hiszem, hogy túl sok esély van rá.

Egyébként van olyan oldal, hogy "Jogi fórum". Itt szoktak ügyvédek válaszolni. Próbáld meg.

Azt javaslom, ha X év múlva ő fordul hozzád, mert megöregedett és nincs senkije, vágd be az orra előtt az ajtót!

2009. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nos, egy luxus jeep-je van..Lakása nincs, mert a szüleivel lakik. Még azelőtt akarjuk mindenképp behajtani rajta a tartozását, mielőtt betölteném a 18-at, mert ő is tehet róla, hogy megszülettem, az anyagi felelősség őt is illeti.
2009. okt. 27. 14:13
 3/4 anonim válasza:
kell néhány raj tesó meg néhány bicska!
2009. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hát ha nem vagy a társsal beszélni akkor menny a biroságra azt ennyi ha öksem tudnék kihuzni belülök akkor majd a fizetéséböl fogják levonni azt ennyi
2009. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!