Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan felejthetném el az...

Hogyan felejthetném el az otthonról hozott dolgokat? A szüleimtől nem csak olyat tanultam, amit szeretek, hanem sajnos olyat is, amiről szeretnék leszokni.

Figyelt kérdés

Amióta az eszem tudom, nálunk mindig rendetlenség volt. Anyukám nem egy tipikus anya, sosem tekintettem annak. Nem szeret főzni, takarítani, nem gondoskodott rólunk. Talán ezért kötödünk jobban apuhoz. Viszont ő sem tudott mindenre megtanítani.

Akkor valahogy ez természetes volt a számomra. Aztán megismertem a férjem, és elköltöztem. Náluk mindig rend van/volt.

Én igyekszem, de még mindig vannak hiányosságaim. Rendet rakok, rendszeresen takarítok, de még mindig van egy "kupi" helyem, ahova mindent rakhatok, és folyton tele van mindenféle felesleges dologgal. Ez az egyik szekrény. Ott mindig rendetlenség van.

Hogyan tudnék erről a rossz szokásomról leszokni? Ha rendet rakok ott, pár nap múlva újra rendetlenség van.


2013. aug. 12. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha van egy olyan szekreny!

Nem lehetsz tokeletes es mar ez is nagy haladas, gondolom.

Monica-nak is volt vegy ilyen helyisege a Jobaratok-ban. :)

Pedig o full tisztasagmanias! :)

2013. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem neveles kerdese. Ha mar eszrevetted es belatotd ezt a pici hibad az mar dicseretes. Figyelj oda,hogy ne hagyd szanaszet a dolgaid, ha nem kell, tedd rogton vissza a helyere. En is igy szoktattam magam a rendre,mert nalunk mindig a takaritono takaritott. Kicsit tobb faradsag es odafigyeles de tobbszorosen megeri. Egyebkent meg azt mondom, ez legyen a legnagyobb hibad:)
2013. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell derékszögben élni! Egy rumlis asztal/fiók/szekrény nem gond.
2013. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kupiszekrény nálunk is van:) elfér, nem néz be senki.
2013. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, nehogy azt hidd, hogy minden ember magazinokba illő enteriőrben él és naponta felmos. Nem lehet mindig mindenhol tökéletes rend. Persze, ha téged zavar az a szekrény, akkor próbálkozz, eleve ne pakolj bele, hanem, ami nem kell, azt dobd ki, ajándékozd el, stb. Én pl. minden évben egyszer átválogatom itthon a dolgokat (kicsi a lakás). Ha valamit nem használunk, de még kellhet, az megy a tárolóba, ha valamiről tudom, hogy soha az életbe nem fogom használni, azt kirakom a ház elé és ráírom, hogy ingyen elvihető. Tudom, hogy nem szabályos, de eddig 1 órán belül mindent elvittek és számomra értéktelen dolgok voltak, amiket szerintem nem is lehetett volna pénzért eladni. Persze, ha értékesebb dologról van szó, azt én is pénzért adom tovább, de pl. egy ocsmány függönyt, amit az anyósom nem akart kidobni, ezért odaadott nekem, nem fogok se rakosgatni, se pénzért árulni.
2013. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!