Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó mostanában ez a sok...

Mire jó mostanában ez a sok kötőjeles vezetéknévnév? Plusz még kettő keresztnevet is adnak. Lassan olyanok leszünk, mint a spanyolok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha neked az életed nagy eseménye, hogy mások milyen nevet viselnek/adnak a gyerekeiknek, akkor így ismeretlenül is sajnállak.

Mi lenne, ha a saját életedet élnéd a másoké helyett?

2013. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Mert sokan nem akarnak -né lenni, inkább felveszik kötőjellel a férjükét és megtartják a sajátjukat is.

Őszintén szólva én is megbántam, hogy nem így csináltam.

2013. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%
Igen,csatlakozom a 2. válaszolóhoz. :)
2013. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 keresztnevem van. Apai ágról a nagyszülők a Mihály nevet szerették volna, viszont abban a faluban, ahonnan anyukám származik az összes lökött embert Mihálynak hívták és az összes Mihály lökött volt, így kaptam egy másikat is, de azt nem használom, elég lökött vagyok én is. :)
2013. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Pl ha valaki külföldön külföldi állampolgárhoz megy feleségül az nem lesz -né lehet csak a férj csalad nevét illetve kotojellel a lanynevet megtartani és hozzá venni a férj család nevét! 2keresztnev, mindket lanyomnak két keresztneve van mert annyira tetszett 2nev! ! Szerintem ez mindenkinek saját alanyi joga eldonteni, h a gyermekeinek milyen nevet ad!
2013. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak egy múló divat :)
2013. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Kötőjelesen vettem fel a férjem vezetéknevét. Nagyon egyszerű az ok, "-né" nem akartam lenni, mert falra mászok tőle, nem akartam elveszíteni a vezetéknevem, de valahogy fel akartam venni a férjemét, így maradt a kötőjel :D Szerencsére nagyon jól hangzik együtt a vezetéknevünk :) A leendő gyerekünk viszont csak az apukája vezetéknevét kapja, hogy a saját házasságánál is legyen sok választási lehetősége!
2013. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

En nem ohajtottam a 3848494929. O. S-ne lenni, se O-ne XY.

Igy is a ferjem rokonai allandoan a ferjem szuleihez hasonlitanak. Marmint, hogy biztos az o csaladi kepuket kovetjuk. Pedig baromira nincs igy. Gyulolom, amikor mashoz hasonlitanak es nem egyszer tettem mar emiatt csipos, szandekosan fajo megjegyzest az agyoniskolazott rokonainak.

Amikor mar abba beleakartak szolni, hogy ha fiu gyermekunk lesz, akkor miert nem a ferjem nevet viszi tovabb, mivel ez mar evszazadok ota igy van .. hat kozoltem, hogy 1) hal' istennek lany lesz, 2) nekem is van edesapam. ennyi erovel az o nevet is tovabb viheti, nem?!

Erre meg besertodtek.


A lanyunk siman O. x y lett. Most varjuk Kettesket, de meg egyenlore nem tudjuk a nemet. Nagyon remelem, hogy lany lesz..

2013. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
A kötőjeles nevek most elég nagy divat, sokaknak így tetszik (mondjuk nekem nem tetszik így, de ennek nincs jelentősége, mindenki úgy veszi fel, ahogy akarja). Két keresztnevet meg régen is nagyon sokan adtak a gyereküknek, csak a legtöbben aztán csak az egyiket használták, ilyenből most sincs több, mint régebben.
2013. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Mert így mindkét szülő nevét viseli a gyermek, és ellentétben azzal, amit fentebb írnak, így a saját házasságánál is több lehetősége lesz. Pl. egy Szabó-Kovács nevű összeházasodik egy Tóth nevűvel, akkor lehet Szabó-Kovács, Szabó-Tóth, Kovács-Tóth, Tóth-Kovács, Tóth-Szabó, Tóth és még akárhány más lehetőség.
2013. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!