Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is így működik, vagy...

Nálatok is így működik, vagy működne a dolog?

Figyelt kérdés
Amióta van egy kis külön pénzem /örökség/ a férjem rendre elkéri mindennek a felét. Rokonlátogatásra pld. az ajándék, a benzin felét, stb. Neki "tisztes"jövedelme van, amit elég jól be lehet osztani, az én alapjövedelmem majdnem negyed része az övéének.

2013. aug. 14. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Te főzöl otthon? Akkor a kaja árának a felét és a munkabérednek a felét kérd el. Egyébként meg kérdezd meg tőle miért csinálja ezt. Megkérdezted? Rokonokhoz meg ne járj ezentúl.
2013. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Beszéltél vele erről?

Mi lesz az örökséggel? Gondolom olyan dologra költöd, amit közösen használtok (felújítás, autó, utazás stb).


Amúgy nálunk közös kassza van, ebbe az ő fizetése és az én örökségem is beletartozik.

2013. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Megyünk, met imádom őket. Igen főzök minden nap. Az a válasza, hogy azért kéri el a fele egyéb költségeket,mert most megtehetem, hogy fizetem.

Azt méghozzá kell tennem, hogy ebből a külön pénzemből eddig legalább egy milliót költöttem rá csak úgy szeretetből.

2013. aug. 14. 12:40
 4/17 A kérdező kommentje:
Felújításba nem adok, mert a ház nem az enyém, hanem 50%-ban az övé, a többi a két gyermekéé. Utazást nagyrészt eddig én álltam, kocsiba /újabba/ nem szándékozom adni neki, mert a jövedelméből még spórolhatna is, ha akarna egy másik autót.
2013. aug. 14. 12:43
 5/17 anonim ***** válasza:

Micsoda dolog ez? Enyhén szólva is nevetséges dolog ez a férjedtől. Pont attól nem várná az ember, akit szeret, hogy így garasoskodik... miért, ha bajban lenne, nem segítenéd ki, vagy mégis mi jár a fejében? Vagy hó végén számolgat, hogy jajj, ittál egy kortyot a narancslevemből, akkor plusz 20 forintot kérnék?

Ne haragudj, kedves, de nekem úgy fest, itt komolyabb gondok is vannak, mint a pénz. :(

2013. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Eddig akkor gondolom nagyrészt ő fizette a közös költségeiteket. Ez frusztrálta, és most úgy érzi jár neki egy kis "lazítás", hogy ne az ő vállát nyomják az anyagi terhek.


Ülj le vele ezt megbeszélni, mert ha elfogy az örökséged, akkor ebből még lehet konfliktusotok.

2013. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor külön kasszán vagytok?
2013. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Tehat az rendben van, hogy o fizessen mindent, de az nem, hogy te beszállt a költségekbe amikor megteheted?
2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk eleve nincs olyan, hogy elkérjük. Közösen osztjuk be a pénzt, megbeszéljük, mire kell és soha nem számoltuk, hogy na, ez most az enyém, ez a tiéd.
2013. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Én nem adnám neki oda és kész. Minek adod oda? Imádom a számolni nem tudó embereket.
2013. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!