Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám felfrissíteni a...

Hogy tudnám felfrissíteni a kapcsolatunkat? Sokat veszekszünk, unottá vált az egész. Férjem állítja, h szeret és én is szeretném, ha működne a dolog.

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most ért így véget egy nagyon hosszú, több éves kapcsolatom. Sajnos későn ismertem fel, mit kell tenni, és bár a párom állította, hogy szeret, már nem így volt, így nem volt hajlandó semmit tenni a kapcsolat érdekében. Végül egyik napról a másikra, mikor elkezdtem változtatni, és úgy nézett ki, végre minden működni fog, lelépett a barátnőmmel... Ezt csak azért mondom el, hogy lásd, nem elég megbeszélni a problémát a pároddal, és várni. Ha felismerted a problémát, neked kell tenni érte, még ha nem is magadat érzed hibásnak. Ha lesz értelme, a párod segíteni fog, ha nem, akkor pedig eleve veszett az ügy.

Sajnos én nagyon sok mindenre csak későn jöttem rá, ami alapvetően az én hibám volt, és a veszekedések forrása volt. Először ezeket a dolgokat kell átértékelni. Van elég időtök egymásra? Ezt mindketten így gondoljátok? Miért veszekedtek? Biztos, hogy azért veszekedtek, amit mondtok? Engem például rémesen idegesített a párom hobbija, mert úgy érzetem, nem ér rám miatta eléggé. Valójában csak túl sok szabadidőm volt, nem nagyon érdekelt semmi, és féltékeny voltam rá. Ezt felismerve sokkal könnyebben fogadtam el a dolgokat.

Csinált valami olyat a párod, amivel megbántott, és tőle várod megoldást? Ez felesleges. Akármit csinált, nem tud valami más olyat csinálni, amivel "kioltja" az előző rosszat, és jóváteszi. Amint magadtól felismered ezt, sokkal könnyebb elfogadni a régi rossz dolgokat, és pozitívan a jövőbe tekinteni.

Őszinték vagytok egymáshoz? Ez a legfontosabb.

És végül, az unalmasodás ellen. Elég aktívan töltitek ki a közös időt? Ne csak üljetek otthon! Lepd meg, járjatok el azokra a helyekre, ahova a kapcsolatotok elején, ahol megismerkedtetek, mintha megismerkednétek újra! Menjetek el hétvégén kirándulni, hét közben moziba, kávézni, szóval "randizgassatok". Ismerjétek meg egymást újra.

2010. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni valahová ketten, új élményekre van szükségetek, akár egy hosszú hétvége, egy welnwssben, vagy 1 hét bárhol, hol csak egymásra figyelhettek.
2010. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Új élmény, kirándulás, romantika, egy kis szórakozás!!!Kellenek ezek hogy felfrisüljenek!

Sok sikert

2010. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Lehet, hogy az a baj, hogy elég sok dolog nem sikerül mostanában az életemben és emiatt vagyok ilyen rosszkedvű, morgós. Könnyebben harapok mindenért :(

Azt érzem, h a párom nem törődik velem eleget, nem fejezi ki, hogy szeret, ugyanakkor ha higgadt fejjel végiggondolom, rengeteg dolgot tesz meg a kedvemért (pl. felkel előbb és bevisz dolgozni, stb.). Csak nem olyan, mint az elején, mikor még minden gondolata én voltam. Lehet, hogy nekem is túl sok a szabadidőm, neki meg alig van és ez is baj :(

2010. márc. 10. 10:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek külön köszönöm a hosszú választ, nagyon jó dolgokat írtál. Ti meddig voltatok együtt? Mi 7 éve vagyunk.
2010. márc. 10. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5 évig voltunk együtt, nekem is hasonló problémáim voltak vele az utóbbi 1 évben, amikor elromlottak a dolgok. Nekem sem jöttek össze a dolgaim, ráadásul mindketten tanulunk még.

Szerintem neked is arra lenne szükséged, hogy találj magadnak valami hobbit (ha az időd engedi, járj el pl. jógázni), többet találkozz barátokkal, a vele töltött időt pedig próbáld hasznosabban kitölteni. Nekem ez nem ment, ezért folyamatosan úgy éreztem, hogy nem kapok tőle elég időt és figyelmet, holott amennyit tudott, velem töltött, még ha ez nem is volt túl sok. Azért sajnálom, hogy ilyen csúnya vége lett...

2010. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy nálunk fordíta müködnek a dolgok, de bennünket éppen az állított "fejre", hogy elutaztunk külföldre. Egy bizonyos csapattal, ami a férjemhez köthető. Végig azt éreztem, hogy mind a negyvenkét embernek igyekszik megfelelni, cak nekem nem. Az egy hét alatt nagyon eltávolodtunk egymástól. Ha lehetett volna, még külön szobát is választottunk volna. Hazaérve azonban kezembe vettem az irányítást, mert nem akartam, hogy állandósuljon a "hidegháború". Visszaszereztem az én kedves, mosolygós férjemet. El is határoztam, hogy többé nem megyünk sehova az ő csapatával.

Próbáld meg kettőtök személyére szabva menteni a kapcsolatotokat. Senki harmadik /barát, szülők, testvér/ ne kapjon helyet ebben.

2010. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
10:50 Igen, hasonló lehet a helyzet, mint nálatok volt. Sajnálom, h így történt, de most már előre nézz és meg fogod találni az igazi párodat.
2010. márc. 10. 11:07
 9/11 A kérdező kommentje:
10:59 Én is érzek ilyesmit, hogy mindenkinek meg akar felelni, a munkatársainak, a szüleinek, csak nekem nem.
2010. márc. 10. 11:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod,neked kell változnod.Keress valamilyen értelmes elfoglaltságot magadnak.Azt pedig ne várd,hogy most is olyan lesz minden,,int a kezdetekben.A nagy szerelem elmúlik,és felváltja a sokkal fonotsabb szeretet.
2010. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!