Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért tiltják meg a...

A szülők miért tiltják meg a gyereküknek, hogy azzal a lánnyal/fiúval járjanak akit szeretnek?

Figyelt kérdés

Van konkrét eset is egy ismerősömnél. Szóval, ha a gyerek (15-től mondjuk addig amíg otthon lakik), beleszeret valakibe, járnak egy ideig, bemutatja a szüleinek, a szülők miért tiltják meg, hogy találkozzanak? A korkülönbség nem nagy (2 vagy 3 év), az illető tanul, nem roma származású, nem agresszív típus. A szülők talán kétszer ha találkoztak vele, mégis ellenzik a kapcsolatot. A "gyerek" már nagykorú.


Nem vagyok szülő, csak választ szeretnék kapni a kérdésre. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek.


2009. okt. 28. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lány esetében nagyobb az esélye, ha nem védekezik, teherbe eshet. Ha rosszul alakul a dolog, lehet egy életre kiható szexuális élménye.Ha korán kezdi a gyerek a szerelmet, félnek mást is kipróbál. A korosztályok közti különbség a neveltetésből fakad, ami sokszor gondot okoz. Fontosabb lenne, hogy a tiltás helyett, inkább megbeszélje a szülő a gyerekével mit gondol. Tiltani rosszabb, akkor is megcsinálja a fiatal.
2009. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A lánynak volt egy 3 éves kapcsolata, már nem szűz, és tudja, hogyan kell megfelelően védekezni, hogy ne legyen baba. És a tanulás rovására sem menne, ha együtt lehetnének.
2009. okt. 28. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:
de ezeket (előző komment) tudják a szülők?:)
2009. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze.
2009. okt. 28. 10:32
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 16 voltam,a barátom meg 18 akkor azért tiltottak mert:"ő túl idős","az egyetemen beleszeret majd másba","ők csak engem akarnak megvédeni".

Szerencsére nem sikerült tőle eltiltani,és novemberben lesz az esküvőnk:)

26/L

2009. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk elég hülye indok, már bocs.
2009. okt. 28. 10:36
 7/17 anonim ***** válasza:

10:34-es vagyok.

Tudom,hogy hülye indok,csak nekik alapból nem szimpi,és nem tudtak semmi normális magyarázatott adni...

2009. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Engem soha egyik barátomtól sem akartak eltiltani. Megmondták a véleményüket, és megvárták míg rájövök, hogy igazuk van.
2009. okt. 28. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóláshoz: "Fontosabb lenne, hogy a tiltás helyett, inkább megbeszélje a szülő a gyerekével mit gondol."

Azért az sem árt, ha a gyerek is őszintén tájékoztatja a szülőket, hol jár és mit csinál. Amúgy tényleg nem értem, egy hosszabb kapcsolat után miért tiltják az újabbtól. Lehet, hogy csak szerették volna, ha nem így történik minden és azt hiszik, most még tudnak változtatni. Hiábavaló próbálkozás.

2009. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szimpla tiltással csak az ellenkező hatást érik el!

Erre talán manapság már rájöttek!

A tinédzserek természetéből fakad a dac...

Többet érnek vele, ha elmonják higgadtan az érveiket ,hátha nem tart még ott a fiatal h magától eszébe jutott volna!

Ilyen esetben inkább arra ügyeljenek a szülők, hogy ne essen/ejtsen teherbe, de ugye nem lehetnek a gyerek minden lépésénél ott... És egy autó is bármikor elütheti..

Idővel úgyis ráébrednek a fiatalok, hogy ki a nekik való, ki nem és miért!

2009. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!