Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt a helyzetet hogyan oldjuk...

Ezt a helyzetet hogyan oldjuk meg? A volt férjem szerint költsek kevesebbet a lányainkra, mert ő nem tud az új gyerekeire ennyit áldozni.

Figyelt kérdés
6 éve váltunk el, a két lányunkat közös felügyelettel neveljük. Most 8 és 12 évesek és elég sokat vannak az apjukkal is. Nem kényeztetem el őket, de tény, hogy sokat költök rájuk egy hónapban. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy elhalmozom őket ajándékokkal, hanem megveszem nekik a jobb minőségű cipőt, mindketten járnak gyógytornára pedig a nagyobbnak már nem indokolt orvosilag, de amikor abbahagyta, fájt a háta, a tanszerekből sem a legolcsóbbat veszem, havi fix összeget teszek a számlájukra stb. A volt férjem tegnap elhívott kávézni, hogy megbeszéljünk valamit és kibökte, hogy kicsit fogjam vissza magam, mert ő nem tud ennyit költeni a gyerekeikre és ez már kezd számára zavaróvá válni. Össze is kaptunk mert szerintem én annyit költök a gyerekeimre amennyit akarok, arról én nem tehetek, hogy ő egy két gyerekes asszonynak csinált még kettőt és most egy fizetésből próbálnak hatan megélni. Nagyon dühös lettem rá. Egy árva szót sem szóltam amikor azt mondta, hogy nem tud adni a lányok nevelésére egy fillért sem, tudomásul vettem, erre most még abba is beleköt, hogy én mennyit költök rájuk. Erre mégis milyen megoldás van? Azt sem akarom, hogy ezután ne vigye el őket, mert a lányok rajonganak érte.
2013. aug. 17. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem. Ha a volt férjed semmit sem fizet a gyerekei után, akkor miért zavarja, te mennyit költesz?

Vagy fizet gyerektartást?

2013. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

arról én nem tehetek, hogy ő egy két gyerekes asszonynak csinált még kettőt és most egy fizetésből próbálnak hatan megélni.

Ennyi :)


Egy árva szót sem szóltam amikor azt mondta, hogy nem tud adni a lányok nevelésére egy fillért sem

- Pedig kérhetnél gy.tartást! Én kérnék is, kit érdekel, ő hányat csinált még? Ők is az ő gyerekei!

2013. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Neked van igaza, de azért tedd a szívedre a kezed: jó érzés a májadnak, hogy a te gyerekeid jobb helyzetben vannak, mint az exed új gyerekei.

De ne feledd; azoknak a gyerekeknek van apja is, anyja is. A tieidnek csak anyja. Talán tudatalatt anyagi javakkal próbálod kompenzálni a gyerekeknek, hogy nincs apjuk.

2013. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom azért zavarja, mert a másik két gyerekének meg rosszul esik, hogy ők nem kapnak annyit, mint ez a két gyerek.


Abszolút nem jogos a kérése, mondd meg neki, hogy inkább legyen nagyon hálás, amiért nem kérsz gyerektartást és örüljön neki, hogy legalább ennek a két gyereknek jó dolga van és semmiben nem szenvednek hiányt. Más, tisztességes apa ennek örülne, nemhogy még szóvá tenné...

2013. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: azért vegyél már vissza! Mi az, hogy pénzzel kompenzálja? Ő is összeállhatna egy 3 gyerekes pasival és szülhetne még 5öt, és akkor szarul állnának. DE talán kidolgozza a belét is, hogy a gyerekeknek mindene meglegyen! Arról meg nem ő tehet, hogy a férje még csinált 2 gyereket, az új nőjének, a meglévő 2+2 mellé!
2013. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
5. voltam a 3.nak szólt!
2013. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Közös felügyelettel nevelik, nem hinném, hogy járna gyerektartás. Apukával értesd meg, hogy te nem tehetsz arról, hogy nem állnak jól anyagilag és ez ne a gyerekeiteken csapódjon.
2013. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
szerintem semmi köze hozzá, mennyit költesz rájuk
2013. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem kompenzálok semmit. Ha úgy nézzük, a lányaimnak két apjuk is van, mert jelen van az életükben az apjuk is és a férjem is gyermekeiként szereti őket.

Nem fizet gyerektartást, mert elméletben minden költség közös lenne, de ez sem valósul meg. Most egy hétig voltak náluk, ezért adtam neki 20000Ft-ot, úgy érzem ez fedezi a lányok miatt felmerültő plusz költségeket.

Attól félek, hogy ezért fogja kevesebbszer látogatni és elvinni őket, ez viszont nagyon megviselné a lányokat.

Már átgondoltam, mit tudnék még változtatni, de feladtam. A volt férjem szemében az is extrának minősül, hogy a gyerekek minden nap esznek gyümölcsöt, nálam meg ez az alap.

2013. aug. 17. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi hogy te teremtessz elő mindent, ès ő akar beleszólni. Mi köze hozzà, hogy mit veszel a lànyoknak, ès mennxièrt? Neked nemkell az övèivel foglalkozni, arra ott van az anyjuk, meg az apjuk, szarjàk elő ha kell valami nekik. Szerintem mindent csinàlj úgy ahogy eddig, ha emiatt nem fogja őket làtogatni, akkor mèg szar alak is mellé. Mondjuk nem fizet gyerektartàst, ès mèg te adsz neki pènzt mikor ott vannak a lànyok? Lesülhetne a bőr a kèpèről!
2013. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!