Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem túl sok pénzt költ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem túl sok pénzt költ az előző házasságából származó gyerekeire. Ez rendjén van így és én vagyok anyagias vagy jogosan sérelmezem ezt?

Figyelt kérdés
Az előző házasságából van két lánya. A kapcsolatunk elején még tetszett is, hogy ilyen odafigyeléssel tartja velük a kapcsolatot, fizeti a gyerektartást (2*35000Ft), de ez mostanra inkább aggodalommal tölt el. Nekünk van egy közös kisfiunk és egy kislányunk. A férjem fél éve elveszítette a munkahelyét és bár 2 hónapja talált újat, a fizetése a régi pénzének a töredéke, ő mégis fizeti tovább a régi összeget és ugyanúgy támogatja a lányait, mint eddig, csak az a baj, hogy így a mi gyerekeinktől von meg mindent, de ezt nem akarja beismerni. Mit csináljak?
2013. júl. 17. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Már az elején hibáztál, ezért nem szabad gyerekes emberhez hozzámenni.
2013. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Kérdezd meg tőle miért csinálja. Miért károsítja meg a gyerekeit.

A fizetése 50 % kell elosztani 4 gyerekre. Ha a fizetése 12,5 % jóval kevesebb mint 35000Ft akkor én is elbeszélgetnék vele.

2013. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi az h
2013. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem ismeri be? Tényeket elsoroltad neki? Levezetted tételesen hogy így mennyi megy el es mennyi marad?
2013. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Írd neki össze, hogy mennyit kell a gyerekekre költeni és hogy ő mennyit költ, vagy nem költ rájuk! És hogy ők is a gyerekei!
2013. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell fizetnie, amit a bíróság megállapít. Ha változtak a körülmények akkor új tartásdíjat kell megállapíttatni.
2013. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk ebbe igaza van a 6-nak. Annyit kell fizetni amennyit a bíróság meghatározott. Amikor megszületek a közös gyereke, vagy most a fizetés csökkenés miatt is csökkentést kellett volna kérni. Amíg pedig ezt nem kéri addig annyit kell fizetni.
2013. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, hogy most mennyi a kedves férjed jövedelme, tehát veszek egy kerek összeget, pl. 120.000 forint. Ebből ha odaad hatvanat, marad(na) 60 a két közös gyereketeknek. Igen ám, de akkor hol van az ő megélhetése meg a lakhatása, meg a törlesztés, ha van, meg az ezerféle kiadás amivel jár a családi élet. Azt te teremtsd elő egyedül? Te, ő és az elvált feleség ezt hárman beszéljétek meg, hogy ezután hogy legyen, hogy a ti gyerekeitek se szenvedjenek hiányt.
2013. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A gyerektartás úgy lett megállapítva, hogy a fizetése 20%-a gyerekenként, minimum 10-10000Ft. Ez havonta úgy jött ki, hogy nagyjából 2*35000Ft. A mostani fizetése netto 97000Ft. Ebből én rengetegnek érzem ezt az összeget. Amikor ezt elmondtam neki, akkor arra hivatkozott, hogy ő vállalta, hogy gondoskodik róluk a válás után is. Persze rákérdeztem, hogy mi a helyzet a mi gyerekinkkel, de csak dühösen elvonult és nem válaszolt semmit.

A feleségével hiába is beszélnék, mert ő mindvégig kevesellte a 35000Ft-ot is, nem hiszem, hogy pont most változtatna ezen.

2013. júl. 17. 16:44
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

12670 Ft járna gyerekenként.

Én megmondanám, hogy oké és ha én is elválok akkor, hogy fizet 97ezer Ft fizetésből 140 ezres gyerektartást.

2013. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!