Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem lesz rossz hatással...

Ugye nem lesz rossz hatással a húgom és a lányom kapcsolatára az, hogy a lányom a húgom gyerekeire vigyáz pénzért?

Figyelt kérdés
Felkérték arra a lányomat,hogy kb 5-6 hétig hétköznaponként vigyázzon 4-5 órára a két kisgyerekre. 2 éves kisfiú és 7 éves kislány.naponta 2000 ft-ot ajánlottak fel neki. Nem szeretném,hogy valami rosszul süljön el, és megutálják egymást. A lányom 16 éves, felelősség teljes,néha lusta. (a lányom kapta az ajánlatot, tehát nem fordítva.Kapóra is jön neki,mert megmondta,hogy nem fog nyáron gyárba gürizni,ahogy az osztálytársai nagy része.)
2012. jún. 17. 16:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Húgom fiatal, jól kijöttek mindig is!
2012. jún. 17. 16:51
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Rokonnal nem jó üzletelni.
2012. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
87%
Ha ő kapta az ajánlatot, miért utálnák meg?:P
2012. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Véletlen rosszul csinál valamit, kárt okoz, ráadásul a kissrác is picike még, és megvan a baj.:)
2012. jún. 17. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

1. Szerintem 16 évesen el tudja dönteni, hogy képes-e kezelni 2 gyereket. Lehet, nem képes, de ez csak akkor fog kiderülni, ha megpróbálja, és egy nap (vagy 2 nap) után azt mondja: "na ez mégsem megy". De nem hiszem, hogy ez bekövetkezne. A 2 éves nem tud nagyon bajt csinálni, a 7 éves kislánnyal pedig szerintem jól ki fog jönni, elvégre mindketten lányok, ő maga is tudja, mit szeretett kisgyermek korában. Szerintem szívesen leül vele gyermekfilmet nézni, vagy rajzol vele.

2. Szerintem jobb a helyzet, rosszabb lenne ha pl. a 7 éves kisfiú lenne, na rájuk nehezebb vigyázni! :D

3. Tényleg jobb munka, ezt el kell ismerned, mint gyárban, plusz negyven fokban robotolni... te sem kérheted hogy süljön meg 45 fokban bennt a gyárban, míg hűsölhet a rokonok házában, ehet közben jégkrémet, ihat hideg dolgokat, még csak főnöke sincs (mármint nem olyan mint gyárban) nincsen ebédszünethez stb óraszámhoz kötve. Bármikor kimehet inni enni stb. Sokkal jobb munka.

4. Az, hogy rokon, szerintem épp hogy szerencsésebb. A húgod pedig szerencsés, mert nem vadidegen fog a gyermekeire vigyázni, hanem olyasvalaki, aki vér szerint is "kötött" a gyerekeihez, így biztos szeretetteljesebben fog pl. filmet nézni, rajzolni velük mint egy másik tizenéves, aki nem kötődik hozzá. Másrészről, bízhat a húgodban, nem olyan mint sok tizenéves, aki pl. áthívja a haverját aztán zenét hallgatnak és tojnak a gyerekek fejére.

5. Szerintem a lányod is örülne a munkatapasztalatnak, és közelebbről megismerné a rokonaid. Ez pozitívum.

2012. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ja, előző vagyok: 16 évesen szerintem nem csinálna kárt a lányod. Mármint nem törne össze vázát, meg semmi ilyesmit szerintem. :) 16 évesen meg lehet már babára vigyázni pl. 14 évesnél én is kétkednék de 16 évesen már elég érett rá. Csak magyarázzák el jól neki, mi kell a kicsinek!
2012. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, bár én azt sem akarom,hogy azt a 2000 ft-ot elfogadja. Nagyon soknak gondolom.
2012. jún. 17. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem mitől tartasz.

Ha megkérték a lányodat, biztos bíznak benne és elég felelősségteljesnek tartják a feladatra, tehát valószínűleg tényleg az is.

Inkább örülnöd kéne, hogy tényleg nem egy gyárban görnyed a kánikulában.

Ami meg a pénzt illeti, amit sokallsz, elárulom, hogy sokkal jobban járnak a lányoddal, mint egy bébiszitterrel, mert 4-5 óra munkáért 2000 Ft. nagyon jutányos.

Én 800 Ft.-os órabérben vagyok egy kislány mellett, tehát 2 gyerek kb. 500-as órabérért még kevés is.

Hidd el, mindenki jól jár.

L/25

2012. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

miért gondolod soknak a kétezer forintot?más bébiszitter 4 órára ennek a tripláját kérné.

Így a húgodék is jól járnak ,mert olcsóbban jönnek ki és nem is idegen embernél vagy helyen vannak a gyerekek,a lányodnak meg lesz egy kis zsebpénze. Ha a hugodék ennyit jaánlottak,akkor nekik nem sok,vagy legalábbis megéri. Azért egy 16 évestől semlenne fair elvárni,hogy a nyáriszünetéből 1-1,5 hónapot ingyen dolgozzon,akkor is ha családban. Szívességnek elég sok és túlzás lenne.

2012. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!