Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szüleid,...

Mennyit segítettek a szüleid, hogy lakáshoz juss? Mikor?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
11:13 - Én se várom el, hogy vegyenek nekem lakást, de elindulni se segítenek, illetve anyu segítene, apám nem, csak anyu áll gyengébben anyagilag, és anyu se érzi jól magát panelban, ő már rég kiköltözött volna pestközelbe és bejárna inkább dolgozni. Öcsémnek viszont apám mindent megad. Én visszaadnék idővel minden segítséget, szóval ez is csak egy kölcsön lenne. Anyu belemenne, apám nem, és keresi a kifogásokat.
2009. okt. 29. 11:45
 32/64 A kérdező kommentje:
11:13 - Lemaradt, de épp tegnap beszéltük egy barátnőmmel, hogy kb. 25-30 éve nem volt olyan nehéz lakáshoz jutni segítség nélkül, mint ma. A szüleim hitel nélkül segítség nélkül tudtak új építésű lakást venni, részletben fizették ki, de az nem hitel volt. Jóval gyengébben álltak anyagilag, mint most, mégis akkor volt könnyebb.
2009. okt. 29. 11:49
 33/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem (22) meg a húgomnak (19) most augusztusban vett Anyu lakást. 1 és két fél szobás panel Kispesten. Annyira lelkiismeret-furdalásom volt, mondtam neki, hogy ez az ő pénze, ő dolgozott meg érte, akkor most élvezze is ki. Erre azt mondta, hogy igen, ez az ő pénze, és ő lakást akar nekünk venni, hogy megtanuljunk önállósodni. És azóta eltartjuk magunkat. Persze nem bírja ki, hogy ne hozzon enni, mert főzni nem tudunk. Szóval nem az a két verzió van, hogy vagy vesznek neked lakást, de akkor nem szeretnek, vagy nincs lakás, de van szeretet.
2009. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
53%
Most akkor panelben laktok vagy új építésűben? Mert a két utolsó hozzászólásodban egyikben ez van, másikban az. (új építésű panelek már nem léteznek).
2009. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
13:49 - Amikor vették ezt a panelt, akkor ez új építésű volt.
2009. okt. 29. 13:51
 36/64 anonim ***** válasza:
52%

Én meg úgy gondolom, hogy a szülőnek KÖTELESSÉGE elindítani a gyereket az életbe...Nekem 1 gyerekem van, még a másodikon is gondolkodunk, nem azért mert nem szeretnénk, hanem mert nem biztos, hogy meg tudnánk neki mindent adni.

Direkt 2 szintes házat vettünk (0 szülői segítség + kölcsön + kemény munka), hogy a gyerekünknek - amíg úgy gondolja, hogy nem tud jobbat - legyen egy teljesen külön lakrésze majd, ne zavarjuk egymást.

2009. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
36%
szerintem a szüleid nem állnak annyira jól anyagilag, hogy akármelyikőtöknek kipengessenek egy lakást. Miért gondolod, hogy apudnak ennyi pénze van? Akkor sztem már a panelt lecserélte volna magatoknak valami másra. nem?
2009. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
63%
Engem lehü.éztek a barátaim, hogy miért csak egy gyereket vállaltunk, pedig még csak 1 éves, és máris van saját lakása (ki van adva). Én félek a jövőtől, félek, hogyan indul majd el a gyerekem. Míg felnő, az rengeteg idő, és annyi minden történhet. Még ez az említett lakás is "elveszhet" addig. Szerintem is kötelessége a szülőnek segíteni EREJE MÉRTÉKÉIG, de nem úgy ,hogy pld. ő közben eladósodjon.
2009. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:
13:56 - Onnan, hogy apám 350ezer nettót kap, öcsémre szórja a pénzt, anyunak meg nekem éppen lakni jut.
2009. okt. 29. 13:58
 40/64 A kérdező kommentje:
13:56 - Apám amúgy szereti a panelt, csak nem tudom, miért. Ő nem akarja lecserélni.
2009. okt. 29. 14:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!