Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet lakáshoz jutni ha nem örököl az ember lánya és nem is teszik a feneke alá?

Figyelt kérdés
én gyeden vagyok itthon, férjem minimálbérre van bejelentve így hitelt nem kapunk. teljesen tanácstalanok vagyok vagyunk :(
2010. dec. 4. 22:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Lottózzatok,hátha nyertek.

Ma csak az tehet szert lakásra,akinek milliói vannak (vagy a szüleiknek)

2010. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nehezen, szinte lehetetlen. Én úgy jutottam lakáshoz, hogy az anyukám eltartási szerződést kötött egy idős bácsival, aki (szerencsére?! - ilyet nem mondok szívesen), de 2 év múlva meghalt :(


Így azt eladta anyukám, és a pénzt nekünk adta. Mázlink volt.

2010. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Max. eltartási szerződéssel.Sajnos :(
2010. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%
Ezek sajnos igazak.
2010. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%
Hát, addig nem vállalnék gyereket, dolgoznék én is, meg a párom is, mint a güzü és akkor lenne rá lehetőség. Bár jó végzettségünk van és lesz is, így könnyebb lesz valahogy. (ő már dolgozik, én még koptatom az iskola padot)
2010. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
Igen nekem is ez jutott eszembe hogy előbb munka hogy lehessen lakást venni és utána a baba.Vagy visszamenni mielőbb dolgozni és akkor két fizura kaphattok hitelt.
2010. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem gazdagok a szülők,ha nem örökölsz,ha nincs komoly hitel,ha nincs eltartási szerződés akkor szinte lehetetlen lakáshoz jutni..
2010. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Mi úgy jutottunk lakáshoz, hogy vettünk egy régi, lepukkant pici lakást (26nm-est), viszonylag jó helyen, kevés pénzért, mert hitelt nem akartunk felvenni. Ez jó rég volt :)


Aztán felújítottuk 2-3 év alatt, laktunk benne még picit, majd addigra jobb munkánk lett (befejeztük a főiskoláinkat), és kaptunk hitelt. Eladtuk a kicsit, és vettünk fel hitelt. Szerkezetkész állapotig szakemberek csinálták... majd az összes belső munkát barát-család összefogással, jó buli volt :)


Gyereket csak ezután mertünk vállalni. Még a kicsi lakásba sem, mert tudtuk, hogy soha nem "törünk ki" belőle, ha előbb jön a gyerek.


És most lakunk egy 80 nm-es lakásba, amin hálistennek minimális hitel van már.. de hogy most hogy csinálnám, ha újra kéne kezdeni? Nem tudom..

2010. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

nem a baba a probléma, 30 évesek vagyunk :)


hitelt tudnánk fizetni csak nem adnak a bankok mivel férjem minimálbérre van bejelentve, így tök mindegy mennyit kap készhez, megvan kötve a kezünk :(

2010. dec. 4. 22:16
 10/29 anonim ***** válasza:
61%
Hitel. Sajnos nincs más megoldás. Undorító, hogy a liberalizmus ide süllyesztette az országot.
2010. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!