Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek az oka, hogy...

Mi lehet ennek az oka, hogy egyre több a panaszkodó anyuka, aki szabadidőt, szórakozást követel magának?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokszor olvasom azt,hogy az anyukák arról panaszkodnak,hogy kevés a szabadidejük a gyerekvállalás miatt,nem jut idő szórakozásra....stb

illetve a párjuk nem gondoskodik a gyerekről,csak az ő vállukat nyomja az egész.......


1.Szerintem sokan vannak úgy vele,hogy már-már görcsösen gyereket szeretnének,az lényegtelen,hogy a párjuk nem úgy gondolkodik mint ők,illetve nem annyira akarják,csak rábólintanak (sok ilyen ismerősöm van),most az ilyentől,akin látszik hogy nem az a minta apuka típus,mit várnak?Nekem konkrétan van egy olyan nő ismerősöm,aki egy alkesznak szült gyereket,az el akarta vele vetetni,mégsem ment bele,most meg sír hogy apuci megpattant.....

Ismerek olyan párokat,ahol mindkét fél akarta a gyermekvállalást,érdekes,ott nem tapasztalok ennyi konfliktust......


2. Ki mondta hogy a gyermekvállalás fenékig tejfel?

Ezek a nők mit gondolnak?

Hogy ez az egész,olyan,mint mikor veszek egy aranyhörcsögöt,dobok be neki egy kis kaját,ami napokig elég,én meg elmegyek nyaralni a balcsira.....?

Szerintem (lehet kritizálni,de min tudjuk h van ilyen,nem is kevés))sokszor azzal van a gond sokszor olyan nők döntenek a gyermekvállalás mellett,akik gyakorlatilag szinte alkalmatlanok rá......


2013. aug. 21. 22:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, most az ilyen kérdéseknek van szezonja. Megfigyeltem, ha valaki feltesz egy típusú kérdést, sorozatosan jön utána a többi ilyen.

Amúgy én a való életben egy ilyen anyukát sem láttam, pedig elég sok kisbabás anyukát ismerek, főleg mostanában szültek sokan a környezetemben.

2013. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy sok nő hiszi hogy a férfi majd ha apa lesz megváltozik és amikor ez nem következik be csodálkoznak.


Abban viszont igazat adok,hogy néha itt is olyan elvárásokat támasznak a nagyszülőknek miközben szidják mintha az ő gyerekük lenne.

2013. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

ma 22:49


Én sok ilyet láttam...és nem csak itt gyakorin olvastam.

Van egy ilyen "barátnőm" (inkább csak ismerős),akivel ha találkozom,az a téma,hogy elmeséli milyen szar az élete a gyerekvállalás miatt (3. gyerekével várandós),és hogy milyen gáz,hogy semmit sem engedhet meg magának,sehová sem mehet el,mert nincs ideje.....sokszor a külseje miatt panaszkodik,meg hogy mennyire megviseli a terhesség....


Komolyan!

Ki kérte meg rá,hogy akkor szülje meg a 3. gyereket is?

2013. aug. 21. 22:52
 4/31 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy sok nő hiszi hogy a férfi majd ha apa lesz megváltozik és amikor ez nem következik be csodálkoznak."


Igen!

Igazad van!

Én is sokszor ezt veszem észre!

Iszik a csávó,agresszív a nővel,de az meg elképzeli a fejében,hogy ott ülnek ketten a kanapén,a gyermek az anyuci kezében,apuci meg nagy áhítattal néz le a picire!


Viszont a valóságban (kb.)ilyen:


Apuci beül munka után egy sörrel a kezében a tv elé,és rákiált a nőre,hogy csináljon valamit a picivel,hogy az ne ordítson,mert nem hallja a tv-t!!

2013. aug. 21. 22:55
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk nekem ebbe a témába a kedvencem,hogy a barátnők mennyire segítenek nektek vagy valami ilyesmi volt a kérdés.


Hát azért nem szülők sajátot mert magamra alig van időm egyetem, munka mellett nem hogy a barátnőm gyerekére.

Oké valahova pár órát betudnék szorítani, de eszembe sem jutott a kérdés előtt hogy kellene ezt felajánlani egy barátnőnek.

2013. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Aki ilyen körülmények között szül,azt én valahogy nem tudom sajnálni egy szemernyit sem!


Lehet bennem van a hiba,de én meg nem bírom azt elhinni,hogy nagy a szerelem,a nő úgy dönt szeretne gyereket,a pasival megtárgyalják,neki is ez minden álma,majd mikor megvan a pici,apuci lesz.rja mindkettőt,holott előtte dúlt a love,és fikarcnyit sem segít az anyukának......

2013. aug. 21. 22:58
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Van gyereked?
2013. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

ma 22:57


Igen!

Meg a nagy szülős kérdések!

Vicces hogy egyik kérdésnél azt olvasni,hogy mennyire utálják az anyóst ,nem kell tőle semmilyen a segítség,két kérdéssel fentebb szintén szidják az anyóst,hogy nem hajlandó vigyázni pár órát a picire,hogy elmenjenek szórakozni,milyen szemét!


Most én vagy magamnak szülök,vagy senkinek sem!

Szerintem egy normális gondolkodású anyuka nem a barátnőnek,vagy nem az anyósnak szüli a gyereket......

2013. aug. 21. 23:01
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Erre csak annyit írok, hogy az ember mindig nagyon bölcs a mások kapcsolatát illetően, csak a saját magáéval kapcsolatban vak. Az szokta megkérdőjelezni ezt, aki még nem volt igazán szerelmes.
2013. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Erre csak annyit írok, hogy az ember mindig nagyon bölcs a mások kapcsolatát illetően,


erre csak annyit írok,hogy szerintem inkább sok a buta,naiv,kapcsolatfüggő nő,aki nem tud különbséget tenni a szerelem,és a kapcsolatfüggőség között,mert:


-tök mindegy neki,hogy a párja hogy viselkedik vele,mégis gyereket szül neki,hátha ezzel magával láncolhatja

-panaszkodik,sír,mégis tovább marad ebben a kapcsolatban,lépni nem akar.....

2013. aug. 21. 23:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!