Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te adnád ugyanazt a nevet a...

Te adnád ugyanazt a nevet a gyerekednek, ami a legnagyobb szerelmedé volt?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok és a férjemmel a gyerek nevén nem tudunk teljesen dűlőre jutni. Nekem van egy fiúnév, ami gyerekkorom óta a kedvencem, neki is tetszene amúgy, csak azt nehezményezi, hogy azt a srácot, akibe nagyon sokáig szerelmes voltam nagyon meg együtt is jártunk ugyanígy hívták. És emiatt mondta a párom, hogy inkább keressünk valami mást. Meg a legjobb barátnőmnek is mikor mondtam mi lesz a gyerek neve egyből kérdezte, hogy az ex-szerelmed miatt? Nekem amúgy ez úgy nem jutott eszembe, hiszen már évek óta nem érdekel az a pasi, a neve tetszik és kész.
2013. aug. 22. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó....de 2-en kell nevet választanotok, ha a gyerek apja ellenzi, akkor ne..


Képzeld azt, hogy, ha ő választana olyat, ami nem tetszik valamilyen oknál fogva.

Így is ellenzi, hogy, tudja nem amiatt jutott eszedbe?


( az utóbbi pár napban a "mienk" helyett következetesen " milyenk"-et írok..tuti az új helyesírásiszabályok hülyítettek meg. Bocsánat:S)

2013. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem tetszik ez a név, a Kálmán... egyébként szerintem a férjemet is zavarná egy kicsit.
2013. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Már az hogy erőlteted miközben a párod nemakarja az is rossz... Én barátnőmmel beszélgettem és ő is az első barátja nevét gondolta, közöltem hogy felejtse el, vitatkozott egy ideig, mondtam hogy akkor a lányunk Dia lesz az első párom után. Soha többé nemhozta fel a témát:)
2013. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Te örülnél neki, ha a lányotokat a pasid a volt csajáról nevezné el? Gondolom, nem. A saját fixa ideád mellett kitartanál, és nem érdekel, mennyire szarul esik ez a férjednek. Pedig közös döntésnek kellene lennie, hiszen együtt fogjátok felnevelni a gyereket.
2013. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Beszéltünk azóta róla, megegyeztünk egy másik névben, ami szintén tetszik mind a kettőnknek nagyon :)


Amúgy félre értések elkerülése végett:

Nem erőltettem ezt a nevet, a páromnak is nagyon tetszett, 2 hónap után közölte, hogy emiatt zavarná a dolog, inkább keressünk másik nevet, szóval nem én erőltettem eleinte se. Másrészt meg nem az exemről akartam elnevezni, nekem már általános iskolás koromban is ez volt a kedvenc férfinevem, arról nem tehetek, hogy az exemet pont így hívták :)

De mindegy végülis, sok szép név van, van miből választani.

2013. aug. 22. 19:22
 16/20 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy melyik név lett volna és melyiket találtátok most ki? :)

Csak kíváncsi vagyok :)

Jó babavárást! :)

2013. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Dávid lett volna.


Választottuk most helyette a Zsombor nevet. :)

2013. aug. 22. 19:29
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de én szívesen adnám az első szerelmem nevét a gyermekemnek. Nem a srác miatt, azért így 10 év távlatából már rég rájöttem, hogy egy idióta volt...


Hanem mert egyszerűen nagyon tetszik az a név, és más ilyen jellegű nevek is. A Marcell névről van szó nálam. Pl. Márton, Márk és egyéb verziók is nagyon tetszenek.


Mindenesetre nálunk nem vitatéma, mert bár a férjemnek is tetszenek ezek a nevek, rövid és M betűs vezetéknévhez nem megy...


Na a kisregény után: ha a férjednek nem tetszik, akkor válasszatok mást nevet, hiszen közösen kell döntenetek. De ha ez számít, én megértem mire gondolsz. Nem értem, egy exre minek kell féltékenynek lenni, nem "róla" lenne elnevezve, hanem csak tetszik a neve és adnád, ennyi. Nem a személye vagy a hozzá kötődő érzelmek, emlékek miatt.

2013. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Zsombor sokkal szebb, jól választottatok :)
2013. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a Dávid mégcsak nem is szép név, a Zsombor tényleg sokkal szebb
2013. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!