Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves gyerekednek engednéd...

20 éves gyerekednek engednéd hogy motorozásra adja a fejét?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdeném el a jogsit mert 21évembe lépek majd, és megsem állnék a korlátlan kategóriáig, hogy majd 1000-res sport motorom lehessen

Anyáék folyton azt hajtogatják főleg csak anyu, hogy azonnal meghalnék az első kanyarba, és hogy nem szeretne idegeskedni mindig amikor elmegyek valahova

Apu is azt mondja minek ekkora motor, hogy meghalljak rajta meg hogy minden csoda 3napig tart, ahogy az önkontroll is, és felhúznám a motort 200+ sebességig úgyis


Ezekkel tisztában vagyok hogy nem szabad vagánykodni közúton semmi és senki miatt, csak mégis azért hajlok ezekre a motorokra mert mégis nagy teljesítményűek és szépen túrázni is lehet velük, meg a másik hogy van eszem és nem akarnék meghalni gyerek fejjel


Ezeket mind saját erőből akarom elérni, mert dolgozok


Kérdésem az lenne, nektek is szívfájdalom lenne ha bejelentené a gyereked ezt?

20/F


2012. okt. 30. 22:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a szüleidet. Nem csak rajtad áll, hogy baleseted lesz-e.
2012. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen mert félteném de ez teljesen normális szülői reakció. Nem kell neked vagánykodni a balesethez, elég veled szembe jön egy részeg vezető. Mindig az ártatlan ember hal meg, nem az aki a hibás.
2012. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
45%

Ennyi erővel az utcára sem engedném ki, nehogy elüssék. :-)

Mellesleg, ha a saját pénzéből csinálja és mindig hord sisakot, akkor tudnám h éretteb gondolkodású. És mivel megdolgozott a jogsijáért nem fog komolytalankodni. Gondolom nem motorversenyző akarsz lenni.

Itt már nem az a kérdés, h engedem-e.

2012. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

Igazából senkinek nem engedném.

Igen, más is veszélyes, de nem ennyire.

2012. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Az én fiam még csak két éves, de már nekem is megfordult a fejemben, hogy a jövőben hogyan fogom lebeszélni a motorról :)

Sajnos bármennyire is vagy óvatos, mindig lesznek idiótak, akik miatt meghalnak akik vigyáznak. Autóval is lehet baleseted persze, csak ott nagyobb az esély hogy életben maradsz. Egy anyának pedig mi lehetne nagyobb félelme annál, mint hogy elveszítheti a gyerekét?

2012. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt vagy tudtommal, saját keresettel csinálsz amit akarsz. Sajnos viszont jogosan féltenek. Nem elég egy kisebb? Amúgy eléggé drága egy olyan, néhány ismerősöm belekezdett és még most is gyűjt rá. sok ismerősöm halt meg saját vagy más hibájából motorbalesetben, viszont akik közepes méretű motorokkal (nem értek hozzájuk) kirándulnak és motorozgatnak azok elvannak azzal is. Te tudod.
2012. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkit felpontozok az őszinteség miatt

Sisak, meg protektoros ruha, a legalapvetőbb lesz, mert ez is javítaná a túlélési esélyeim

2012. okt. 30. 22:43
 8/31 A kérdező kommentje:

Ahogy most előre gondolkoztam, a végső motoromat megelőzné, vagy kettő tanulgatni

egy 900-1000köbcentis már egész hátralévő életemig kitartana

2012. okt. 30. 22:45
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Én próbálnám lebeszélni. Nem akarok egy vegetáló roncsot látni a fiam helyett, vagy eltemetni, mert egy ilyen őrült hobbit talált magának.
2012. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%

nem vagyok szülő 16 vagyok de azért leírom:)

ha motorozni akarsz úgyis fogsz.. de jobban örülnék ha inkább kocsira tennél le jogsit. amúgy ennyi erővel az utcára se menjél ki,mert elütnek..:D

am ha akarod úgyis megcisnálod,mind1 hogy mit mondanak a szüleid:)

de óvatosan azért.. mindig oda kell figyelni,és tényleg nem vagánykodni.. nem 1 ember halt mert mert vagánykodott.

2012. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!