Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szégyen elfogadni más...

Miért szégyen elfogadni más segítségét?

Figyelt kérdés

Most egy kérdés alatt olvastam, hogy többször éheztek stb, de mástól nem fogadnának el segítséget.

Illetve egyik osztálytársam mesélte, hogy lakik az asszony a faluban 8 gyerekkel, egyedül neveli őket és átvitték nekik a kinőtt ruhákat. Az asszony úgy dobta ki őket ruhástól ahogy voltak.

Ha valaki önzetlenül felajánlja a segítséget, mikor te már enni sem eszel, akkor nem fogadnád el?


2013. aug. 24. 18:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor jön a nem kell nekik adomány c. műsor! Ha megszorulnék, és valaki segítene, elfogadnám, persze rosszul érezném magam, hogy ilyen helyzetben vagyok, de 8 gyerekes nő helyében elfogadtam volna! Nem róla van szó, hanem a gyerekekről!
2013. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez az az eset amikor az ember a büszkeségét félti...

És semmi áron sem dobná el.

2013. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg olyan cuccokat vittek, amikkel megalázták a nőt.
2013. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy lyukas, volt hányásfoltos ruhákat vittek a nőnek.

Amúgy ha tegyük fel kicsit fakók voltak vagy volt rajtunk egy kicsi lyuk, akkor is elfogadtam volna. Jobb, mint ha télen fáznának, vagy nem lenne ruhájuk!

2013. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
4 Mondok én neked valamit: attól hogy valaki szegény-még ember. Ha adok, akkor olyat adok a másik embernek, amit magam is szívesen viselek. Vagy nem adok, de meg nem alázom a másik embert, lukas, felmosórongynak való holmival.. Nem tudom érted-e a lényeget a mondandómnak.
2013. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
4 Ahogy lejárt szavatosságú ételt sem "adományozom nagylelkűen" annak a "szegénynek, mert annak minden jó lesz", csak olyat amit én is megesek, és aminek az élettartalma jó, és ehető.
2013. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Írta itt valaki, hogy lyukas cuccot adtak a nőnek? Nem!

Csak én írtam, hogy attól még, hogy lenne rajta egy pici lyuk (amit meg lehet varrni), nem kell máshoz vágni.

És a fakó is jobb, mint a semmi, főleg, ha csak otthonra vennék fel a gyerekek 1×-2×!

De aki ilyen buta, hogy nem fogadja el a segítséget és potyogtatja a kölyköket, az meg is érdemli, csak sajnos a gyerekeknek a legrosszabb, hogy ilyen végtelenül buta anyjuk van.

2013. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

7-es:


A HIT-esek egyike sem ad adományként ilyen holmit.Senki. Még az ottani szegények sem.Érted?

2013. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Jézusom, nyugodjál már meg :D
2013. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

7 Azon túl, hogy mielőtt adományt ad az ember, az a minimum, hogy intelligensen megkérdezem az adott illetőtől, hogy: rá gondoltam, és ha nem veszi zokon, de volna pár....akármicsodám...amit szívesen ingyen-bérmentve felajánlok, hogy ha szüksége volna rá. Kb. igy.

Vagy élelmiszert: bemegyek aközértbe és bevásárlok neki, mintha maamnak tenném c. fejezet.

2013. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!